אין תמונה
מלון אורחים גלילי. חצר שולמית
גזוזטרה וגן של עצי פרי | חצר שולמית

בבית אבן עתיק בן כמאה עשרים שנה, בלב ההיסטורי השלו של המושבה הוותיקה, שוכן "חצר שולמית", מלון אורחים גלילי, שהיה בעבר נחלת איכרים. כאן, בבית חצר הבנוי אבן, גרו ועבדו סבתא אסתר הגבנית וסבא משה, שהיה עובד אדמה ורועה צאן. בית האיכרים שוקם ברוח העבר על ידי נכדתה שולמית והוסב לבית מרגוע המאיר פנים לבאים בצל קורתו.

מבנה המגורים המרכזי של האחוזה העתיקה, שהיה ביתה של סבתא אסתר, משמש טרקלין ומבואה וכולל פינות ישיבה להתרגעות וספרייה מגוונת. ממנו יוצאים אל החצר המרוצפת אבן, ובמרכזה בריכה, שהייתה בשעתה מאגר מים לצאן. האגף ששימש במקורו לייצור הגבינה ומבנה האורוות המאורך התוחם את החצר מצפון, הוסבו לחדרי אירוח נוחים ומזמינים, מרוהטים ברוח הימים ההם. מגזוזטרות החדרים נשקף גן של עצי פרי ומבעד לעצי אקליפטוס עתיקים ניבט נוף קדומים של אצבע הגליל.

מחיר: 900 שקל ללילה, כולל ארוחת בוקר.

אין תמונה
מגזוזטרות החדרים נשקף גן של עצי פרי. חצר שולמית

הפינה הגבוהה ביותר בראש פינה העתיקה | אחוזת המאירי

"אחוזת המאירי" היא בית אבן היסטורי בן 120 שנה, הניצב בראש הפינה הגבוהה ביותר של ראש פינה העתיקה "גיא אוני". הבית, בעל תקרות מקומרות, מוקף בוסתן עצי פרי כשבמרכזו בריכת דגי זהב, סוכות גפנים ופינות ישיבה אינטימיות הצופות לנופיו הקסומים והמרהיבים של עמק החולה, הרי הגולן והחרמון.

הודות לבנייה הישנה כל הסוויטות במקום בעלות מימדים שאינם מצויים בתרבות ובנוף הצימרים בארץ - כ-70-80 מ"ר כל אחת. לכל אחת מבנה ארכיטקטוני ייחודי וקסום משלה וריהוט עץ איכותי מעשה ידי אמן, המותאם לאופייה.

מחיר: 850 שקל ללילה, כולל ארוחת בוקר

אין תמונה
לכל סוויטה מבנה ארכיטקטוני ייחודי וקסום משלה. אחוזת המאירי

אין תמונה
בית אבן היסטורי בן 120 שנה. אחוזת המאירי

הבית של רופא המושבה | 1885 בראש פינה

סוויטות האירוח 1885 בראש פינה ממוקמות על צלע הר, בבית אבן שנבנה על-ידי הברון רוטשילד עבור רופא המושבה שם תוכלו ליהנות מרגעים של קסם ושלווה. בית האבן העתיק שנבנה בשנת 1885 שמר על אופיו המיוחד, לאורך יותר ממאה ועשרים שנה ופתח את שעריו מחדש בסתיו 2006.

בקומה העליונה של בית האבן הצופה על המושבה ובתיה הייחודיים, עמק החולה, הגולן והחרמון, מחכות שתי סוויטות אירוח מוקפדות ובהן כל מה שצריך כדי להנעים ולענג. החדרים תוכננו בקפידה תוך שימת לב לפרטים והאבזור שמשלב ישן וחדש. כך תוכלו למצוא במקום: מזרון מ"יערות הכרמל", מכונת אספרסו, סבונים ושמני אמבט ייחודיים על בסיס שמנים טבעיים, ותמציות צמחים. בחדרים  ג'קוזי זוגי ומפנק ומארוחת הבוקר הנהדרת תוכלו להינות תוך ישיבה על המרפסת וצפייה על נוף עוצר נשימה.

מחיר: 800 שקל, כולל ארוחת בוקר

אין תמונה
כשמו כן הוא. צימר 1885 שנבנה בשנת 1885

אין תמונה
שתי סוויטות אירוח מעוצבות. 1885

חלקת אדמה מסתורית | חמדתיה

בשנת 1920 הוקם בית האיכרים של משפחת מצליח מכורדיסטן, מראשוני המתיישבים בסג'רה (המושבה אילניה של ימינו). הבית והמשק ננטשו בשנת 1948 והמבנה נשאר יתום, גלמוד ומט ליפול למעלה מ-50 שנה. לפני כ-9 שנים הגיעו למקום בני הזוג עתליה ואלי תרועה תושבי אילניה והחלו בשיקום המבנה וחצר המשק, עבודות שחזור נרחבות תוך שימוש בחומרים המקוריים ששימשו את המתיישבים.

"משפחת מצליח שהתגוררה במקום במאה הקודמת, כמו משפחות אחרות עברה הכשרה חקלאית המתאימה לאדמה ולאקלים בגליל התחתון, והחליטה להתיישב ולעבד כאן את האדמה. הבית והחצר הוקמו בשנות העשרים של המאה הקודמת וכללו בית משפחה, מבני משק לגידול בעלי חיים ושדות לגידולי תבואה ומטעים", מספרת עתליה. "כמעט מאה שנה לאחר מכן קיבלנו אנחנו את המקום. הזמן עשה את שלו, ואת פנינו קיבלו אבנים שנפלו מהקירות, רעפים שבורים, פסולת רבה, תילי חרבות, אדמה טרשית וקשה. עם זאת כבר במפגש הראשון היה ברור לנו כי מדובר בחלקת אדמה מסתורית ומסקרנת עד מאד והרגשנו כי מוטלת עלינו המשימה להחזיר עטרה ליושנה".

בית המשפחה הישן עבר הסבה והפך למבואה וחדר אוכל המשמש את האורחים, מבני המשק הפכו לחדרי אירוח מעוצבים והחצר הפכה לבוסתן רחב ידיים שכולל כרם ענבים לייצור יין עצמי, וגן ירק בו מגוון גדול של צמחי תבלין, ירקות ופירות. בנוסף לתהליך השימור, מטפחים בחמדתיה תיירות סביבתית-אקולוגית, המבוססת על עקרונות הפרמקלצ'ר.

מחיר: 900-1,400 שקל ללילה, כולל ארוחת בוקר

אין תמונה
עבודות שחזור נרחבות. חמדתיה

אין תמונה
מטפחים תיירות סביבתית-אקולוגית. חמדתיה

נופש ישן נושן | צליל פעמון

בליבו של הכפר העתיק והקסום עין כרם נמצא הצימר "צליל פעמון", שהוקם לפני כ-40 שנה בלב שכונה של בתים ערביים שנבנו לפני 1948. צלילי הפעמונים מהכנסיות הסמוכות מנעימים את זמנם של האורחים היושבים בחצר ובפינות חמד בין עצי הפרי וצמחי התבלין.

דירת האירוח הרומנטית משרה אווירת רוגע ושלוה, כך גם הנוף הנשקף של כיפות זהב נוצצות, צריחים נישאים וברושים. היחידה משרה אוירה נוסטלגית ומרוהטת בסגנון בארוק קלאסי שמשלים את התחושה של נופש ישן נושן.

מחיר: 750 שקל ללילה, כולל ארוחת בוקר

אין תמונה
הוקם לפני כ-40 שנה בעין כרם. צליל פעמון

אין תמונה
פינות חמד בין עצי הפרי וצמחי תבלין. צליל פעמון

* לעוד צימרים היכנסו לאתר DYNO וקבעו בעצמכם את המחיר שאתם רוצים לשלם

>>  בוטיק לכולם: צימרים יוקרתיים בסגנונות שונים