אתם אולי מכירים את הקונספט של מתחמי אירוח השוכנים בתוך מבנים עתיקים מטיולים באירופה, אז רק שתדעו שגם כאן בישראל אפשר ליהנות מחופשת יוקרה עם ערך היסטורי – בטירה צלבנית בת 900 שנים או במשכן העתיק של שומר המגדלור, בבית רופא הכפר מתקופת החלוצים או בחאן ערבי עתיק ימין. אספנו חמישה מתחמי אירוח ייחודיים ויוקרתיים, המזמינים אותנו להציץ אל תוך העבר העשיר, הגדוש בסיפורים מרתקים של ארצנו הקטנה, כפי שהצטיירה בעיני אלה אשר חיו כאן פעם.

בית עתיק שקם לתחייה | שלווה בעתיקה, צפת

הסיפור: קשה להאמין שמבנה האבן היפיפה, בו שוכנת סוויטה רחבת ידיים "שלווה בעתיקה", המיועדת לאירוח זוג בודד או משפחה מצומצמת, נראה עד לא מזמן כחורבות של בית ישן, הרוס ונטוש. בתהליך השחזור אשר עבר המבנה, שופצו קירות האבן העתיקים, התגלו הנישות והקשתות האותנטיות והתמלאו החללים בריהוט יוקרתי, עבודות אומנות ופרטי עיצוב. כך חדרה הרוח הצעירה אל המבנה העתיק, אשר קם לתחייה בתור מתחם אירוח מודרני, מעוצב ומבודד.

מה בסוויטה: מבנה הסוויטה מבוסס על שני מפלסים מרווחים ומצויד במרפסת נוף רחבה, המקיפה את המבנה ומשקיפה אל עבר הרי הגליל, טבריה והכנרת. המפלס התחתון מכיל את חלל הסלון והמטבח המאובזר. במפלס העליון ממוקם חדר שינה רומנטי ומרפסת נוף רחבה ופרטית, המוסתרת היטב מעיני סקרנים. על המרפסת ממוקם ג'קוזי ספא, שולחן קפה, פינות ישיבה וערסל. מתחם החוץ הגדול של הסוויטה מכיל שלל פינות חמד רומנטיות המסתתרות בין צמחייה ירוקה, סככת גזיבו רומנטית ופינת בר-בי-קיו.   

מחירים: 1,000 שקל באמצע שבוע, החל מ-1,000 שקל בסוף שבוע (כולל ארוחת בוקר).

סוויטות עתיקות - שלווה בעתיקה ספה (צילום: אלברט אדוט)
שני מפלסים מרווחים. שלווה בעתיקה | צילום: אלברט אדוט

על הטיילת העתיקה | סוויטת המגדלור, עכו

הסיפור: את שמו או זהותו של שומר המגדלור, אשר חי לו בעכו לפני כ-200 שנה, לא נדע לעולמים. עובדה זאת לא מונעת מאורחי סוויטת בוטיק משוחזרת, לעוף על כנפי הדמיון מעל טיילת הנמל העתיק, להציץ אל תוך המגדלור הגבוה, לספוג ריחות, צבעים וצלילים של השוק הססגוני ולהתמסר לחוויה האקזוטית החוצה עולמות, תרבויות וזמנים.

מה בסוויטה: סוויטת המגדלור הגדולה והמעוצבת מציגה סגנון אירוח בקונספט ייחוד, השונה מהצימר הסטנדרטי. מבנה הסוויטה עשוי בסגנון אקלקטי המשלב אלמנטים מודרניים ועתיקים, ומבוסס על קירות אבן עבים ותקרות קמורות הבנויות בקשתות אוריינטליות. מבנה הסוויטה מחולק לסלון מרווח וחדר שינה רומנטי ומכיל ג'קוזי גדול, מיטה רחבה עם מזרן אורטופדי, מטבח מאובזר עם בר אוכל, שני מסכי טלוויזיה וחלון לנוף האקזוטי של עכו העתיקה.

מחירים: 750 שקל באמצע שבוע, החל מ-800 שקל בסוף שבוע (כולל ארוחת בוקר).

סוויטות עתיקות - מגדלור פנים (צילום: אמיר דיב)
לישון בין הקשתות. סוויטת המגדלור | צילום: אמיר דיב
סוויטות עתיקות - מגדלור מיטה (צילום: אמיר דיב)
שילוב של ישן וחדש. סוויטת המגדלור | צילום: אמיר דיב
סוויטות עתיקות - מגדלור חץ (צילום: אמיר דיב)
ונוף למגדלור. סוויטת המגדלור | צילום: אמיר דיב

מעשה בברון רוטשילד ורופא הכפר | סוויטות 1885, ראש פינה

הסיפור: זה היה ברון רוטשילד בכבודו ובעצמו אשר החליט לבנות בית אבן רחב ידיים שבו יתגורר רופא הכפר. הרופאים התחלפו בכל כמה שנים, והבית בינתיים תפס חיים בשל עצמו, התמלא בסיפורים, השתנה והתאים את עצמו לתקופות החדשות. בבוא הימים עבר הבית לידיהם המוכשרות של הבעלים החדשים, שהפכו למארחים במתחם הצימרים "סוויטות 1885".

מה בסוויטה: בתהליך השחזור של המבנה נשמרו בקפידה קירות האבן העבים, הקשתות, אריחי טרה קוטה ואף דלתות כניסה המקוריות אשר משמשות היום כפריטי ריהוט ודקורציה. שלוש סוויטות יוקרה פרטיות, שונות בגודל ובעיצוב, ממוקמות במתחם. כולן מאופיינות באווירה ייחודית, מלאת יופי, רומנטיקה וקסם. בחוץ, במתחם המשותף, מחכה לאורחים שיוצאים לטיול, גן צבעוני, פורח ומלבלב. הנופים הגליליים, הפתוחים מנקודות תצפית שונות במתחם, מוסיפות קסם נוסף לחוויה ההיסטורית.

מחירים: החל מ-800 שקל באמצע שבוע, החל מ-1,000 שקל בסוף שבוע (כולל ארוחת בוקר ומיני בר).

החדר צימרים 1885, צימרים רומנטיים (צילום: אלברט אדוט)
מאז הברון רוטשילד ועד היום. סוויטות 1885 | צילום: אלברט אדוט
סוויטות עתיקות - 1885 (צילום: אלברט אדוט וגידי בועז)
יופי, רומנטיקה וקסם. סוויטות 1885 | צילום: אלברט אדוט וגידי בועז

>> עוד בערוץ החופש:

עשירים ועירומים: מלון הנודיסטים היוקרתי בעולם
נופש מהסרטים: על האי של מרלון ברנדו
קיץ של כיף: טיולי הפארקים השווים בעולם

מבצר צלבנים עתיק | הטירה, כרם מהר"ל

הסיפור: "הטירה" האיתנה היפיפייה בת 900 שנה ניצבת במלוא גובהה המרשים במרכזה של אחוזת אירוח מבודדת ורחבת הידיים, הממוקמת בקצה הישוב כרם מהרל, במרחק דקות ספורות מחוף הים. עברה ההיסטורי וקורותיה המרתקים של הטירה הצלבנית הם סיבה מספיק טובה להגיע ולהתארח במקום.

מה בסוויטה: המבצר העתיק שוחזר בקפידה על ידי האומן אוהד סטולר (המארח), אשר מילא את חללי הטירה ביצירות אומנות מקוריות, ריהוט עתיק ופרטי אספנות והזים אל תוך המקום רוחניות, אומנות ויצירה. הנופים הפנוראמיים שנפתחים מהמרפסות הרחבות של הסוויטות, משקיפים אל עבר יערות הכרמל ועמק מהר"ל וזורמים בעין מפריע פנימה, אל תוך החללים הגדולים. שתי סוויטות גדולות המופרדות על ידי חלל המשותף ומרפסת נוף מרהיבה, שוכנות "על גובה", במפלס העליון של הטירה. החלל המרווח של המפלס התחתון מהווה מתחם אירוח נפרד, הממוקם לצד מרפסת רחבה עם שולחן אבירים רחב, הממשיכה אל גן  גדול מימדים, ירוק ופורח.

מחירים: החל מ-1,100 שקל באמצע שבוע, החל מ-1,200 שקל בסוף שבוע (כולל ארוחת בוקר).

סוויטות בארץ - הטירה (צילום: אלברט אדוט)
המבצר העתיק שוחזר בקפידה. הטירה | צילום: אלברט אדוט
סוויטות בארץ - הטירה נוף (צילום: אלברט אדוט)
מרפסת נוף מרהיבה. הטירה | צילום: אלברט אדוט

חאן ערבי בן מאות שנים | בצל הברוש, כרם בן זמרה

הסיפור: את החאן הערבי הישן, הבנוי עם קשתות אבן ותקרה קמורה, קיבלה דבורה, המארחת, בירושה משפחתית. המראה האותנטי של מבנה עתיק מאבן גלילית העניק לבני המשפחה השראה יצירתית אשר הפכה לתכנית שחזור והתממשה בדמות סוויטת יוקרה אקזוטית וייחודית.

מה בסוויטה: חלל הסוויטה "בצל הברוש", הבנוי בתוך קירות האבן העבים עטוף בחמימות אינטימית ונושם רומנטיקה וקסם. עיצוב הפנים כאן מבוצע דווקא בקווים מודרניים המהווים קונטרסט מרתק לאווירה ההיסטורית  ויוצרים מראה הרמוני, מרתק ומפתיע. מבנה הסוויטה שוכן בתוך מתחם מבודד ופרטי, המציע לזוג המתארח בריכת שחייה מול נוף כרמים פתוח, פינות חמד רומנטיות, הפזורות בין העצים ופרגולה מעוצבת בצל עץ ברוש עתיק.  

מחירים: 950 שקל באמצע שבוע, 1,150 שקל בסוף שבוע (כולל ארוחת בוקר).

צימרים ברגע האחרון 2, בצל הברוש (צילום: אלברט אדוט)
החאן הערבי הישן. בצל הברוש | צילום: אלברט אדוט
צימרים ברגע האחרון 2, בצל הברוש (צילום: אלברט אדוט)
קווים מודרניים ואווירה היסטורית. בצל הברוש | צילום: אלברט אדוט

>> הכי קרוב לשמיים: 7 מתחמים אירוח ממש על קצה ההר