התחזית הצפויה לשבת ׁ(23.6) במקומות נבחרים:

החרמון עד 24 מעלות | טבריה (הכנרת) עד 38 מעלות | חיפה עד 28 מעלות | תל אביב עד 28 מעלות | ירושלים עד 30 מעלות | מצפה רמון עד 31 מעלות | ים המלח עד 40 מעלות | אילת עד 41 מעלות.


חבל לכיש הוא אזור מיוחד בעיקר משום שהוא טומן בחובו המון היסטוריה, ארכיאולוגיה, סיפורי תנ"ך, לצד נופי כרמים ושדות ירוקים, פריחות עונתיות ולא מעט אפשרויות אוכל על הדרך, כמו שאנחנו אוהבים. בלב החבל שוכנת לה העיר קריית גת וגם אליה ניכנס בטיול הזה לאחת ההפתעות הנעימות (תרתי משמע) בחום היוקד של סוף חודש יוני.

הטיול שלנו מתפרש על שטח גיאוגרפי די מצומצם ולכן תוכלו לשהות באתרים השונים זמן רב יותר. ניתן להתחיל את הטיול בחלק המזרחי ולנסוע מערבה או להפך, כמו המסלול שלפניכם.

תחנה ראשונה: המזרקות בקריית גת

מזרקות קריית גת (צילום: איתי בורבא)
מזרקות קריית גת | צילום: איתי בורבא

המקומות הכי פשוטים יוצרים לילדים את הזיכרונות הכי יפים. את הלוקיישן הבא סביר להניח שאתם לא מכירים, אלא אם אתם מתגוררים בקריית גת. קבלו את המזרקה הכי אינסטגרמית בדרום. ילדים מסתפקים בדברים שמעלים להם חיוך והם לא תמיד חייבים את פארק המים המטורף עם 17 המגלשות, גם מזרקה שיוצאת מהרצפה גורמת להם לאושר וצחוק בלתי נשלט. המזרקה הזו היא מהמיוחדות שתראו, עם קירוי צבעוני למדי שמאפשר גם צל וגם תמונות מהממות והיא פתוחה בכל ימות השבוע, כולל בשבת בין 10:00-19:00.

גיל מינימום: 0

נגישות: מלאה

משך פעילות: שעה

מחיר: חינם

מה לכתוב בווייז: עיריית קריית גת, לחנות בחניון וללכת רגלית למזרקות.


> הרגשה של חו"ל: באזור הזה יש הרים ירוקים וחופים מהיפים בארץ

לכל ההמלצות לטיולים בשבת

מוזמנים לעקוב אחר הבורבאים בדרכים, משפחה המטיילת בכל ישראל ומביאה לכם את ההמלצות הכי חמות לטיולים משפחתיים: באינסטגרם | בפייסבוק | באתר הטיולים

תחנה שנייה: יער המלאכים

יער המלאכים (צילום: איתי בורבא)
יער המלאכים | צילום: איתי בורבא

יער המלאכים, המשתרע על 7,000 דונם, נמצא בסמוך לקריית גת והוא לוקיישן מצוין לפיקניק של סוף או תחילת יום. בתקופת החורף פריחת הרקפות כאן בשיאה, אבל גם בימי הקיץ נחמד להגיע לכאן מאחר ויש המון צל שמאפשר פיקניק. יש כאן המון שולחנות, שטחי משחק ואפילו מתקני שעשועים. אגב, אם שאלתם את עצמכם מדוע נקרא המקום "יער המלאכים", זה מכיוון שיהודי לוס אנג'לס (משמעות השם בספרדית היא "המלאכים") תרמו כספים שסייעו להקמת היער על ידי קק"ל.

גיל מינימום: 0

נגישות: מלאה

משך פעילות: 1-2 שעות

מחיר: חינם

מה לכתוב בווייז: יער המלאכים (שחריה)


תחנה שלישית – הדיינר של ווילסון

רצה הגורל וממש בסמוך ללוקיישן הבא בו נבקר, נמצא המקום שבו תאכלו את ארוחת הצהריים שלכם, מקווים שהגעתם על בטן ריקה כי יש פה בשר, המון בשר.

הפודטראק שנמצא בישוב לכיש מתמחה בכריכים בשריים מעולים כמו קורנביף, המבורגר, חזה עוף ועוד מגוון כריכים שווים ביותר עם תוספות כמובן. את כל זה תוכלו להוריד עם בירה צוננת שמגישים במקום. יש לא מעט מקומות ישיבה ושטחים לילדים שיוכלו לרוץ ליד.

נגישות: מלאה

טווח מחירים: סביר

מה לכתוב בווייז: הדיינר של ווילסון


תחנה רביעית: תל לכיש

תל לכיש (צילום: איתי בורבא)
תל לכיש | צילום: איתי בורבא

האתר החינמי (בשלב זה מאחר והוא בשיפוצים ועבודות תשתית) המנוהל על ידי רשות הטבע והגנים, מציג לכם את חורבותיה של אחת מהערים המרכזיות בממלכת יהודה בתקופת בית ראשון – לכיש. קודם כל כדי להגיע לתל, תצטרכו ללכת על שביל מונגש בעלייה עם נוף יפה שמשקיף על כל האזור. כחלק מהביקור תעברו בנקודות היסטוריות כמו ארמונו של המלך חזקיהו ובפסל ובו מספר רב של כיסאות עם שמות כל מלכי יהודה, מקום חביב מאוד לתמונות. המסלול לא ארוך ובדרגת קושי נמוכה מאוד – מושלם לכל המשפחה.

גיל מינימום: 0

נגישות: רוב האתר מונגש

משך פעילות: 1-2 שעות

מחיר: חינם

מה לכתוב בווייז: תל לכיש


תחנה חמישי: בית גוברין

בית גוברין (צילום: איתי בורבא)
גן לאומי בית גוברין | צילום: איתי בורבא

גן לאומי בית גוברין נמצא באזור שנקרא: "ארץ אלף המערות", בשל כמות המערות הגדולה שנמצאת בו. יש כאן כמות מרשימה של מערות מתקופות שונות ששימשו לכל מיני מטרות: קולומבריום (בית יונים עתיק), כנסייה מהתקופה הצלבנית, אמפי מהתקופה הרומית, מבצר ועוד.

המערה המרשימה והגדולה מכולן היא מערת הפעמון. האקוסטיקה בה מרשימה ויש בה מסלול הליכה של ממש. מערת הפעמון מנותקת משאר מסלולי ההליכה ויש לנסוע אליה עם הרכבשאר המערות מרשימות אף הן, אפלות, חשוכות וקרירות עם המון היסטוריה ועניין לילדים. המסלול לא מוצל ויש בו נוף מרשים לשפלת יהודה.

גיל מינימום: אין

נגישות: מלאה

משך פעילות: 1-2 שעות

מחיר: 28 שקל למבוגר | 14 שקל לילד | חינם למנויי מטמון

מה לכתוב בווייז: גן לאומי בית גוברין