התחזית הצפויה לשבת ׁ(9.9) במקומות נבחרים:

החרמון עד 31 מעלות | טבריה (הכנרת) עד 41 מעלות | חיפה עד 32 מעלות | תל אביב עד 33 מעלות | ירושלים עד 36 מעלות | מצפה רמון עד 36 מעלות | ים המלח עד 43 מעלות | אילת עד 44 מעלות.


הקיץ עוד לגמרי כאן, בסופ"ש הקרוב הולך להיות עומס חום על פי התחזיות, ואם נוסיף לזה את העובדה שרובינו עוד מותשים מהחופש, הרכבנו לכם רשימה של חמישה מעיינות בצפון שניתן להגיע אליהם קרוב עם הרכב. ברובם יש צל ופינות ישיבה, אפשרות נפלאה להעביר שבת משפחתית בכיף מבלי לעייף את הרגליים. שימו לב שחלק מהמעיינות עשויים להיות עמוסים, רצוי להגיע מוקדם בבוקר, להצטייד במזון והרבה מים.

תחנה ראשונה: המפלים הלבנים

View this post on Instagram

A post shared by Yohay Cohen (@yohaycohen11)

בסמוך לקיבוץ עין הנציב, בנסיעה קצרה על דרך עפר שפוגשת את הכביש הראשי, תמצאו את המפלים הלבנים, נקודה קסומה בלב אזור חקלאי, כולה מוצלת ע"י סבך עצים. שמו של המקום נגזר מהצבע הלבן של הקצף שנוצר ע"י המפלונים הקטנים. במקום יש גם נדנדה קטנה ובריכת שכשוך. מקור המים מגיע מתחנה לייצור חשמל ועל כן אינו טבעי, אך המים נקיים ומתאימים לרחצה.

האם יש צל? המעיין מוצל במלואו

מרחק מהרכב: 10 מטר

מחיר: חינם

מה לכתוב בוויז: המפלים הלבנים בעין הנציב


לכל ההמלצות לטיולים בשבת

> > להמלצה משבוע שעבר: טיולים מומלצים לסוף החופש

מוזמנים לעקוב אחר הבורבאים בדרכים, משפחה המטיילת בכל ישראל ומביאה לכם את ההמלצות הכי חמות לטיולים משפחתיים: באינסטגרם | בפייסבוק | באתר הטיולים

תחנה שנייה: עין שוקק

עין שוקק (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

אחד המעיינות היפים והצלולים בארץ. צבעו טורקיז עז והנוף לרכס הגלבוע משווה לכם הרגשה כאילו הגעתם לשוויץ. המעיין הוא חלק מפארק המעיינות שהכניסה אליו היא בחינם אך כדי להגיע למעיין תצטרכו ללכת כמה מאות מטרים ברגל מרחבת החניה, או לשכור רכב גולף/אופניים. במבט מלמעלה על המעיין תוכלו לצפות בהמון דגיגונים, כאלה שנוגסים לכם בעדינות ברגליים (אל דאגה זה לא כואב).

האם יש צל? המעיין אינו מוצל אך יש מספר נקודות מוצלות מסביב

מרחק מהרכב: כמה מאות מטרים

מחיר: חינם

מה לכתוב בוויז: פארק המעיינות


תחנה שלישית: עין אמפי

עין אמפי (צילום: גיל אהרוני)
צילום: גיל אהרוני

למעיין יש שני שמות: עין אמפי, בשל מבנה המדרגות שיורדות אל תוך המים ויוצרות אמפי תיאטרון ועין אקליפטוס בשל כמות עצי האקליפטוס המקיפה את המעיין ויוצרת הצללה מלאה, ולכן שווה לבקר כאן גם הימי הקיץ הלוהטים. הוא נמצא בחלקו המרכזי של הגולן ועומקו המירבי מגיע לכ- 1.5 מטר כך שבהחלט ניתן לצנן את הגוף במים הקרירים.

האם יש צל? מוצל במלואו

מרחק מהרכב: עשרות מטרים

מחיר: חינם

מה לכתוב בוויז: עין אמפי


תחנה רביעית: עין שוקו

עין שוקו, מבוא חמה (צילום: Meirav Ben Izhak, shutterstock)
עין שוקו, מבוא חמה | צילום: Meirav Ben Izhak, shutterstock

יש מעיינות שהם יותר לכיוון בריכת שכשוך קטנה עם מים רדודים, אבל שווה להגיע אליהם רק בשביל הנוף, כשהשכשוך הוא רק בונוס. עין שוקו עונה בדיוק על ההגדרה הזו. הוא נמצא בדרום הגולן, בסמוך לקיבוץ מבוא חמה ונקרא ע"ש סמ"ר מתן גדרי שנהרג בשירותו הצבאי וכונה "שוקו". סביב המעיין תוכלו למצוא פינות ישיבה מוצלות, אבל החלק הכי חשוב – הנוף! הכינרת שנפרשת מול עינייכם זה תמיד מראה מהפנט.

האם יש צל? הצללה חלקית

מרחק מהרכב: עשרות מטרים

מחיר: חינם

מה לכתוב בוויז: עין שוקו


תחנה חמישית: עין תאו

View this post on Instagram

A post shared by @eytan.schweber

בשמורת עין תאו (עין ג'חולה) יש בריכה גדולה ומרשימה שהוקמה בשנות ה-50 על ידי חברי הקיבוץ הסמוך עם צמחיה ייחודית לאזור כמו נופר צהוב. שימו לב שהרחצה בבריכה היא אסורה בהחלט ובמידה ותרצו להצטנן קצת, ממש בסמוך לשמורה יש בריכה קטנה, ליד מתקן השאיבה עם מים צלולים ונעימים בהם תוכלו לרחוץ ולהתרענן.

האם יש צל? הצללה חלקית

מרחק מהרכב: 20 מטר

מחיר: חינם

מה לכתוב בוויז: עין תאו