התחזית הצפויה לשבת ׁ(8.4) במקומות נבחרים:

החרמון עד 21 מעלות, טבריה (הכנרת) עד 33 מעלות, חיפה עד 26 מעלות, תל אביב עד 28 מעלות, ירושלים עד 29 מעלות, מצפה רמון עד 30 מעלות, ים המלח עד 35 מעלות ובאילת עד 35 מעלות.


חוה"מ פסח זו תקופה נהדרת לצאת לטייל ולגלות מחדש את הארץ הנפלאה שלנו. מצד אחד, מזג האוויר מאפשר טבילה בחלק מהמעיינות והנחלים שלנו, מצד שני, אפשר לטייל באזורים מדבריים שבעוד כחודש-חודשיים יהיה קשה מאוד לטייל בהם בשל מזג האוויר.

> להמלצה משבוע שעבר: לטייל בנווה המדבר היפה בעין גדי

לכל ההמלצות לטיולים בשבת

הכנו לכם רשימה של חמישה מסלולי טיול בטבע שמתאימים לכל המשפחה ומושלמים לתקופת הזמן הזו: שניים בצפון, אחד במרכז ושניים בדרום:

נחל ג'ילבון ומפל דבורה, רמה"ג | צפון

שמורת נחל ג'ילבון כוללת הליכה במסלול מאתגר מעט למשפחה, בעיקר אם יש ילדים צעירים. אבל מה שרואים וחווים שם, הוא בלתי נשכח. לאחר שמחנים את הרכב עוברים בכפר נטוש ויורדים לכיוון הנחל. כבר בהתחלה צריך לחצור נחל זורם על חלוקי נחל, חשוב לסייע לילדים כדי שלא יפלו למיםלאחר מכן מגיעים למפל דבורה המרשים שמתנשא לגובה של 10 מטר. המפל נקרא על שם הכפר היהודי העתיק "דבורה" שעליו נבנה כפר ערבי שהיום נטוש.

אם תמשיכו במסלול עוד, תגיעו למפל ג'ילבון שמתנשא לגובה של 42 מ', השני בגובהו בגולן. לאורך המסלול תעברו בכפרים, תצפיות וזרימות עוצמתיות. היו קשובים לילדים, המסלול מעט מאתגר אבל שווה כל צעד! הרחצה אסורה ברוב ימות השנה בשל זיהומים שונים, רצוי לא לקחת סיכון אבל כן ניתן להתפעל מעוצמת הזרימה

ג'ילבון (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

גיל מינימום: 5 (אפשר פחות עם מנשא).

נגישות: המסלול אינו נגיש.

משך המסלול: 3 שעות.

מחיר: חינם.

מה לכתוב בוויז? חניון נחל ג'ילבון.


מוזמנים לעקוב אחר הבורבאים בדרכים, משפחה המטיילת בכל ישראל ומביאה לכם את ההמלצות הכי חמות לטיולים משפחתיים: באינסטגרם | בפייסבוק | באתר הטיולים


נחל ראש פינה, גליל עליון | צפון

נחל ראש פינה יורד מהר כנען דרך ראש פינה על לירדן ההררי והוא כולל מסלול טיול יפיפה, קליל ומתאים לכל עונהאנחנו ממליצים להתחיל אותו מתוך ראש פינה, בסמוך לבית העלמין ולעלות אותו, כל אחד לפי יכולתו ומשפחתו. המסלול מפוצץ בעצי זית, צמחייה ירוקה, נחל שזורם כל השנה ולאורכו תמצאו גשרים קטנים שמצטלמים נהדר.

אפשרי להביא סדין ולעשות פיקניק בכל נקודה שרק תבחרו, כל פינה פה היא קסם. בחלק מהמקומות תצטרכו לחצות את הנחל על חלוקי הנחל שפזורים בו והילדים מתים על זהכעת, לאחר הגשמים האחרונים, יש כאן הרבה פריחה עונתית, דבר שרק מעצים את חוויית הטיול.

 

נחל ראש פינה (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

גיל מינימום: 3 (ניתן פחות עם מנשא).

נגישות: המסלול אינו נגיש.

משך המסלול: 2-3 שעות.

מחיר: חינם.

מה לכתוב בוויז? בית העלמין ראש פינה.


נחל חלילים, ירושלים | מרכז

לנחל חלילים יש אגדה ערבית כפרית עתיקה מאחוריו שממנה נגזר שמו, חפשו אותה בגוגל ושווה לכם לספר אותה לילדים תוך כדי הליכה עד המערותמדובר על מסלול שמתחיל ממש מתוך מבשרת ציון שליד ירושלים ויורד לתוך ערוץ הנחל, עד שמגיעים למערות מהממות. ניתן להמשיך גם עד פארק הארזים אם נשאר עוד כוח.

המסלול יפהפה, המון צמחייה ועצים מסביב והמערות הן גולת הכותרת. יש מספר מערות צמודות האחת לשנייה, לוקיישן יפיפה לצילומים ולהפסקת קפה. ההליכה קלה מאוד בירידה מתונה והחזרה בעלייה מתונה בדיוק באותה הדרך.

נחל חלילים (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

גיל מינימום: 4, ניתן גם פחות עם מנשא

נגישות: המסלול אינו מונגש

משך המסלול: 2-3 שעות

מחיר: חינם!

מה לכתוב בוויז? רחוב האלה, מבשרת ציון. חונים ליד מגרש הכדורסל והולכים לכיוונו עד שתראו את השילוט שמכווין לירידה אל המסלול.


נחל ערוגות, ים המלח | דרום

נחל ערוגות, הגדול בנחלי האיתן במדבר יהודה הוא אחד המסלולים היפים בארץ, חלקו מותאם למשפחות עם ילדים צעירים וחלקו למטיבי לכת. הוא חלק משמורת עין גדי שבו תוכלו גם לטייל בנחל דוד, במתחם עתיקות עין גדי ובגב חלון. אם אתם עם ילדים צעירים, רצוי ללכת עד המפל הנסתר, מפל מרשים בגובה של 10 מטרים ולחזור בחזרה. יש אפשרות ללכת במסלול הרטוב או במסלול היבש, אפשר גם לשלב ביניהם (הלוך ברטוב וחזור ביבש) כי לכל אחד יש את הקסם שלו. אל תפספסו את המגלשה, סוג של פארק מים של הטבע ובמאגרי מים קטנים שתוכלו להשתכשך. בדרך תפגשו כנראה יעלים ושפני סלע, המון צמחייה מדברית ונוף קסום ביותר.

 

נחל ערוגות (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

גיל מינימום: 5, ניתן גם יותר עם מנשא.

נגישות: המסלול אינו מונגש.

משך המסלול: 3-4 שעות.

מחיר: 28 ₪ - מבוגר, 14 ₪ - ילד | חינם לבעלי מנוי מטמון.

מה לכתוב בוויז? שמורת עין גדי.


ציר צבעי רמון, מכתש רמון | דרום

איך נשמע לכם טיול משפחתי בלי לצאת אפילו מהרכב? אין הרבה מילים שיכולות להסביר על העוצמה של הגן הלאומי ציר צבעי רמון, שנפתח ממש לפני כ- 3 שנים לקהל הרחב. האזור, שהיה פעם רווי במחצבות, יצר תופעות טבע יפיפיות המשלבות צבעים רבים. מסלול הנסיעה מוסדר ומסומן לרכב (אין צורך ב 4×4) כך שגם תעשו אותו תוך כדי שהמזגן דולק.

יש כל מיני נקודות עצירה לאורך הדרך, פשוט מחנים את הרכב, יוצאים כמה מטרים וחוזרים בחזרה – פשוט וקל. אל תפספסו את:

  • קיר המחצבה
  • מפעל החרסית ("התותח הגדול")
  • תצפית הנשרים
  • האבנים המפוזרות

סעו רק בנתיבים המסומנים.

ציר צבעי רמון (צילום: איתי בורבא)
צילום: איתי בורבא

גיל מומלץ: 0

נגישות: מלאה.

משך המסלול: 2-3 שעות.

מחיר  חינם.

מה לכתוב בוויז? פארק צבעי רמון.