יותר מחמישה עשורים חלפו מאז מחלבת יטבתה נכנסה לחיינו, ומאז אין ספק שהם הפכו להיות לא רק בריאים ועשירים יותר, אלא גם טעימים יותר. מהשוקו האייקוני והמוקה האהובה, דרך החלב המועשר ועד משקה הבלונדי החדש שהצטרף זה עתה לרשימה - לא מעט מתוצרת הקיבוץ עשתה במרוצת השנים את דרכה למדפים ברחבי הארץ, אך לאחרונה הושק משקה נוסף, חדש ומסתורי, שעל מנת לטעום אותו תצטרכו להיכנס לרכב ולהדרים כל הדרך לערבה: היטבתה מורגנה.

בחירת השם לא מקרית - הטועם מהמשקה החדש והמושחת, שמורכב משש שכבות שונות, עשוי בהחלט להאמין שהוא עד לפאטה מורגנה, מרחף מעל ענני קצפת, מרווה את צימאונו באמצעות שלוקים מתקתקים בטעם גן עדן.

היטבתה מורגנה מבוסס על כמה ממוצרי מחלבת יטבתה האהובים ביותר: ראשונה היא השכבה של האייס שוקו יטבתה, אחריה מפזרים שכבת שברי עוגיות, מעליהם שכבת אייס מוקה, אחריה טוויסט בדמות שכבת קרם טופי, שכבה נוספת של אייס שוקו, ומעל לכל, קצפת יטבתה מפנקת. לדברי דדי קראל, מנהל פונדק יטבתה, הבחירות הללו נוצרו בהשראת אזור הערבה, או ליתר דיוק - "הנוף של הרי אדום המשתקף מיטבתה, הרים המורכבים משכבות שונות של אבן ויוצרים מראה מדהים".

יטבתה מורגנה משקה (צילום: יח"צ יטבתה)
יטבתה מורגנה משקה | צילום: יח"צ יטבתה

המשקה הינו שיתוף פעולה בין המחלבה לפונדק, שנפתח אי שם בשנות ה-60 ועד היום מספק חוויה מיוחדת במינה עבור עוברי האורח שעוצרים להתרעננות בקיבוץ. מי שחתום על הפיתוח הייחודי הוא בן יעבץ, טכנולוג המזון של המחלבה, שעמל על בניית המשקה ועל חיבור הטעמים, מתוך חשיבות לייצור שכבות בגוונים שונים ומרקם שנשמר ולא מתערבב. והמחיר? אטרקטיבי אפילו יותר, בעלות של 15 שקלים בלבד.

אך נכון להיום, ולצערם הרב של רבים, אין בכוונותיהם לשווק את המשקה ברחבי הארץ. "מעבר לכך שמדובר במשקה טרי שמכינים במקום, חיפשנו דרך לשחזר את הנוסטלגיה של פעם - פונדק יטבתה זכור עוד מימים עברו כמקום שבו ניתן היה באופן כמעט בלעדי לקנות שוקו ומוקה יטבתה", אומר קראל. "עוד לא הייתה הפצה בכל הארץ, וכמעט כל מי שהזדמן לו לרדת לאילת ניצל את ההזדמנות ועצר להתרעננות של שוקו קר על הדרך. המשקה החדש נוצר כדי לשחזר את החוויה הזאת".

לרגל החגים הקרובים, קראל והחברים ביטבתה ממשיכים בשדרוגים ואפילו מגדילים את הפיתוי, שיגרום לכם להזמין חופשה דרומית עוד היום. "אנחנו כל הזמן חושבים על משקאות נוספים ומהלכים חדשים כדי לעניין את היורדים לאילת, וכבר בחגים הקרובים אנחנו משיקים מהדורה מיוחדת של משקה יטבתה מורגנה - הפעם עם קצפת בלונדי שמורכבת משמנת מתוקה, שוקולד לבן וקרמל שרוף". ניפגש שם?