אז מה אתם עושים באוגוסט הקרוב? אם התשובה היא "מתלבטים בין בריכה לג'ימבורי", שימו לב להצעה המקורית הבאה שלנו:  פארק תמנע, מהיפים בארץ, מזמין אתכם לצפות במטר הפרסאידים. משמעות השם, למקרה שנבהלתם קלות, היא התופעה השמימית המתרחשת פעם בשנה בדיוק ב-12/8. בלילה הזה, חודרים לאטמוספירה כ-40 אלף טון של אבק כוכבים במהירות של כ-60 ק"מ בשנייה ובחצייתם הם מתפרקים ומאירים את השמיים. בשעות השיא צפויים כ-100 פרסאידים בדקה.

מופע הענק הזה שיערך בחסות הטבע, יתקיים מעל נופי פארק תמנע שיוארו בפירוטכניקה מרהיבה. אז אם מתחשק לכם להדרים או אם אתם נמצאים במקרה בסביבה ומתארחים באחד הקיבוצים הסמוכים או באילת, זו הזדמנות מצוינת עבורכם לפגוש עוד כמה משפחות שוודאי יגיעו להציץ בעדשת הטלסקופ ולחפש את שביל החלב, או סתם להסתלבט על המחצלת, להביט לשמיים ולשכוח מהציוויליזציה. "התיאור הקרוב ביותר למה שקורה בלילה הזה בפארק תמנע מזכיר את פסטיבלי האהבה של שנות ה-60", מבטיחים המארגנים.

הפטרייה (צילום: חגית גל)
הפטרייה | צילום: חגית גל

ולמה דווקא בפארק תמנע אתם שואלים? ובכן, הפארק נבחר לאתר מומלץ לצפייה במטר בשל השמיים הנקיים ממוקדי התאורה שלו. גם הלילות הנעימים שמאפיינים את האזור מספקים מוקד בריחה אולטימטיבי לכל הורה שמבלה עם הילדים שלו באזור המרכז המהביל.  

בתכנית: ביום ראשון(ה- 12.8) הפארק פותח שעריו ומזמין את הציבור לטייל בשעות הערב באתרי הפארק המוארים. מדריכי "הדובה הגדולה" ישמחו לספק מידע, ושלל טלסקופים שיכוונו לגרמי השמיים הייחודיים ואל כוכבי הלכת, יוצבו בנקודות שונות.  לקראת שיאו של המטר, הצפוי להתרחש בשעה 22:30, יכבו כל האורות והאורחים יוזמנו לשכב על הגב ולהביט לשמיים בציפייה לפרסאידים, תוך כדי הקשבה להדרכות המרתקות שיועברו ע"י מדריכי האסטרונומיה.

עמודי שלמה (צילום: ניצן גולן)
צילום: ניצן גולן

הכניסה לפארק משעות הבוקר עד השעה 21:00. סיום האירוע בשעה 01.00 (אין לינה בפארק).

מסעדת "חאן המלך שלמה" הממוקמת באזור האגם פתוחה עד השעה 01:00 לנוחיות האורחים.

דמי כניסה – 59 שקלים למבוגר, 49 שקלים לילד מגיל 3 עד 13. מומלץ להזמין מקומות מראש.

פארק תמנע – 08-6316756, מרכז תיירות "דרך הערבה" – 08-6616976. >> לפרטים נוספים