התחזית הצפויה לשבת ׁ(10.2) במקומות נבחרים:

החרמון עד 6 מעלות | טבריה (הכנרת) עד 20 מעלות | חיפה עד 17 מעלות | תל אביב עד 18 מעלות | ירושלים עד 14 מעלות | מצפה רמון עד 15 מעלות | ים המלח עד 22 מעלות | אילת עד 22 מעלות


השירות המטאורולוגי דיווח על רצף של 15 ימי גשם בצפון ובמרכז, נתון אשר לא נמדד בישראל מלבד פברואר 1992, אז נמדד רצף של 16 ימים, וברוב המקומות כבר נשבר שיא של כמות הגשם הממוצעת לכל העונה.

ועכשיו, אחרי שהשמש יצאה, הנחלים זורמים והכל מסביב ירוק ופורח, זה הסופ"ש המושלם לצאת ולטייל (רק שימו לב שיש עוד בוץ). נצא לטיול של שבת באזור ציפורי, להסתכל על זרימתו הנפלאה של נחל ציפורי ולטייל בנופים המוריקים.

זרימת נחל ציפורי (צילום: מירב טלמור-קשי)
צילום: מירב טלמור-קשי

*שימו לב! עקב זיהום במי הנחל, אסור לרחוץ במים או לשתות מהם, כולל בעלי חיים. להסתכל ולהתפעל בחלט אפשר.


>> להמלצה מהשבוע שעבר: טיול במערת הנטיפים הקסומה

לעוד ההמלצות לטיולים בשבת

מירב טלמור-קשי, מתכננת טיולים בארץ ובחו"ל, מומחית בתחומי תקשורת ויחסי ציבור ונותנת שירותי ייעוץ בנושאים אלו. כתבת תיירות ובעלת הבלוג "חלומות ומסעות" גם בפייסבוק ובאינסטגרם

איפה מטיילים?

טיילת נחל ציפורי. הליכה נינוחה על הטיילת לאורך נחל ציפורי, במזג אוויר שמשי (המסלול לא מוצל ברובו). תעברו על גשרון חמוד מעל הנחל ובימים אלו תיהנו מזרימה מכובדת של מים. אני ממליצה גם על ביקור בטחנת הנזירים - מבנה יפה אשר שייך למנזר הכרמליתי שהפעיל את הטחנה עד לראשית המאה ה-20. הטחנה בנויה משתי קומות ובכל קומה מערכת לטחינת הקמח.

טיילת נחל ציפורי (צילום: מירב טלמור-קשי)
צילום: מירב טלמור-קשי

משם, ניתן להמשיך ברגל או להגיע ישירות עם הרכב לחניית הכורכר על יד עין יבקע (מעיין הסוסים). מעיין לא גדול, אבל מהווה אטרקציה כיפית לכל המשפחה. אפשר לעצור לפיקניק קצר או סתם לשבת מליהנות קצת משלוות הטבע. קחו בחשבון שבשבת נעימה, כמו זו הצפויה לנו, יכול להיות עמוס למדי.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Meirav Talmor Kashi | מירב קשי‎‏ (@‏‎meiravkashi_travel‎‏)‎‏

שביל שמשית (קק״ל). שביל חד כיווני סלול באורך של כ-1.5 ק"מ אשר נפרץ ונבנה על ידי קק"ל. מרחבת החנייה, תוכלו ללכת בשביל הנגיש, עד לגשרון מעל נחל ציפורי, שהוקם על ידי הרשות לניקוז ונחלים קישון. היתרון בטיול בשבת הזו, שניתן יהיה לראות את הנחל זורם יפה לאור הגשמים האחרונים שירדו. לאחר ההליכה והתצפית על הנחל, יש לחזור לרחבת החנייה ולתחילת המסלול, שם גם תוכלו להבחין בשלטי הסבר של קק"ל.


איך מגיעים?

אם אתם רוצים להתחיל מטיילת נחל ציפורי, כתבו בווייז: ראס עלי (כניסה). זה היישוב בו תחנו את הרכב בזהירות ותרדו לטייל נחל ציפורי.

אם אתם רוצים להגיע לשביל שמשית (קק״ל) - מסלול קצר יפה ומונגש, כתבו בווייז: שביל נחל ציפורי, או נווטו על פי ההסבר הבא של קק״ל: מצומת המוביל נוסעים כקילומטר מזרחה בכביש 79 לכיוון נצרת. פונים דרומה בכביש המוביל לקיבוץ הסוללים וליישוב שמשית. ממעגל התנועה המפנה לכניסה לקיבוץ ממשיכים עוד כ-700 מ' לכיוון שמשית ופונים שמאלה בדרך עפר רחבה ("הדרך הלבנה") המגיעה לאחר כ-100 מ' לרחבת החניה ליד הכניסה לשביל – יש שילוט.

מה הלוז – 2.3 - משפחה -טיילת נחל ציפורי באזור טחנת הנזירים
טיילת נחל ציפורי באזור טחנת הנזירים

דרגת קושי ומרחקי הליכה

גם ההליכה בטיילת וגם שביל שמשית, הם מסלולים קלים ומשפחתיים, אין קושי פיזי, תוכלו כמובן להחליט כמה ללכת, ישנם מסלולים קצרים יותר ויש כאלו יותר ארוכים. חשוב לדעת שאחרי הגשמים החזקים ייתכן בוץ, לכו בזהירות והגיעו עם נעליים מתאימות.


עוד כמה המלצות שוות באזור

גן לאומי ציפורי (רשות הטבע והגנים). אם תרצו לשלב ארכיאולוגיה ופסיפסים מיוחדים, אני ממליצה להגיע לגן הלאומי. ציפורי בעברה הייתה בירת הגליל ובה ישבה הסנהדרין ובה נחתמה המשנה. ממצאי הפסיפסים המרתקים מהתקופות הרומית והביזנטית, הפכו אותה לעיר פסיפסים בין לאומית.

ציפורי היישוב. יש המון אופציות לפעילויות ביישוב עצמו, רייזרים, רכיבה על סוסים, סדנאות אמנות, יקב וחקלאות. אם תגיעו ביום שישי לאזור (לא בשבת), אני ממליצה על השוק "אדמה לאדם" בבית הבד "ריש לקיש". המיזם הקולינרי אדמה לאדם, דואג להצלת מזון וחיבור לחקלאות מקומית, כאשר התוצרת החקלאית המוצלת והנאספת, מועברת לנזקקים, משפחות מפונים וקהילות אשר מבשלות לחיילים.

נוף ציפורי (צילום: מירב טלמור-קשי)
צילום: מירב טלמור-קשי

איפה אוכלים?

משק אופיר באלון הגליל. במשק עצמו יש כרם ויקב יפתחאל, מכוורת, אופציה לסיורים מודרכים וטעימות יין, סלסלת פיקניק וחשוב לא פחות – עגלת קפה. בימי שישי ושבת מרכז המבקרים ועגלת הקפה פתוחים בין 10:00-15:00. בנוסף, יש גבינות, יין, דבש מקומי וטבעי ופינוקים לחיילים, מילואימניקים ומשפחות אשר פונו מבתיהן.

ביום שישי 1.3 יתקיים שישי של בשרים מעושנים ויין משובח. האירוע יתקיים בין 11:00-15:00. הכניסה חופשית, יינות ואוכל בתשלום ויש להירשם באתר.

  

מירב טלמור-קשי, מתכננת טיולים בארץ ובחו"ל, מומחית בתחומי תקשורת ויחסי ציבור ונותנת שירותי ייעוץ בנושאים אלו. כתבת תיירות ובעלת הבלוג "חלומות ומסעות" גם בפייסבוק ובאינסטגרם