פרשת סרטון דגל ישראל במסיבת יום העצמאות שנערכה בנואיבה שבה השתתפו כמה עשרות ישראליים והתפרסם ברשת על ידי שני צעירים ישראליים בעלות אזרחות צרפתית שגרמה לכוחות הביטחון המצריים לעצור אותם למשך חמישה ימים ממשיכה לעורר סערה גדולה מאוד. השניים השתחררו ממעצרם אתמול בערב. הם הוטסו לישראל בטיסה ישירה מקהיר.

"אני לא מאמינה שעל דבר כזה החזיקו אותנו חמישה ימים בתנאים מזעזעים ומחרידים בתא המעצר", סיפרה מ', למקורביה, "הפכו אותנו לטרורסיטים. מה עשינו בכלל? צילמו מסיבה של יום העצמאות בסיני. מישהו נופף בדגל כמה שניות והוריד אותו. הכל היה בתמימות לא הייתה שום כוונה לפגוע ברגשות המצריים זו היתה מסיבה פרטית. לא הייתה שום פרובקציה. אם מישהו ינופף בדגל מצרים בתל אביב במסיבה פרטית נראה לך שמשטרת ישראל תעצור אותו? הם הגזימו איתנו לגמרי וגרו לנו עוול גדול מאוד. אנחנו לסיני לא נחזור בחיים. הרסנו לנו את כל החוויה. חמישה ימים היינו בתא מעצר בתנאים תת אנושיים? למה כי העלו סרטון של מסיבה עם דגל ישראל בסיני?!!!. זה הזוי".

השניים נעצרו ביום חמישי על ידי כוחות הביטחון המצריים ונחקרו כמה פעמים. הם הסבירו שפעלו בתמימות מבלי לפגוע ברגשות העם המצרי אבל למרות זאת נותרו במעצר. "הגורמים המצריים רמאים ושקרנים. הם הבטיחו לנו שתוך שעה, שעתיים ישחררו אותם והחזיקו בהם חמישה ימים במעצר. זה מטורף מה שעשו להם. הם אנשים טובים, לא הסתבכו בחיים שלהם בכלום", הוסיף חבר של השניים, "גרמו להם לעוגמת נפש רבה. אסור למדינת ישראל לשתוק על זה. מישהו צריך להתעורר ולהפסיק את מה שהמצריים עושים לישראליים בסיני. הם נהנים מהכסף שלנו אבל מחפשים איך לדפוק אותנו על שטויות. איפה כתוב בכל סיני שאסור לנופף בדגל ישראל במסיבה?".

לדבריו, הוא דאג מאוד לשניים וחשש לחייהם. "דאגנו להם מאוד. הם היו בפאניקה מהמעצר שלהם. כבלו אותם באזיקים כאילו היו עבריינים או מחבלים לקחו אותם לכלא בקהיר. אנחנו מפרנסים אותם את המצריים והם מתעללים בנו. וחרפה", ציין החבר.

משרד החוץ הישראלי בסיוע השגרירות והקונסוליה הישראלית בקהיר פעלו מול גורמי ביטחון ומודיעין מצריים בחשאיות וברגישות רבה עד שהביאו לשחרורם של השניים והחזרתם לארץ.