חניון הלילה בגן לאומי אכזיב

חניוני קרוואנים  (צילום: זוהר גיניני, רשות הטבע והגנים)
חוף אכזיב | צילום: זוהר גיניני, רשות הטבע והגנים

חניון לילה בלב הגליל המערבי הנושק לשמורת הטבע ראש הנקרה, ממש על חוף הים. בשהייה במקום תוכלו ליהנות מרחצה בלגונות ובריכות הים הרדודות שנמצאות לצד שרידיו של מרכז כפר דייגים עתיק הבנוי מאבן מקומית. במקום לינה נוחה ומפנקת בחניון לילה, וניתן לבחור אם לישון בחושה מאובזרת (מקרר, מאוורר, 4 מיטות וחשמל), באוהל (מהבית או להשכרה), או להגיע עם קרוואן ולחנות בחניון הקרוואנים.

מה כלול: מרכז שירות, מים חמים, שירותים, מקררים, תאורה, נקודות חשמל, ברזיות, שולחנות, נקודות טעינה לטלפונים ניידים, עמדות מנגלים, כיורים ועוד.

אטרקציות באזור

ראש הנקרה: בין הגן הלאומי ובין ראש הנקרה משתרעת רצועת החוף היפה בארץ, וממנה מגיעים לגן הלאומי ראש הנקרה. אם תרצו אפשר לעלות לחלק העליון ברכב או ברגל, ולעבור דרך גשר הולכי רגל מונגש הצופה אל השמורה והחופים. במקום מופעל רכבל אשר יורד אל הנקרות המרהיבות שנחצבו במשך שנים על ידי גלי הים.

מבצר יחיעם: נמצא בקיבוץ יחיעם ואחד המבצרים היפים והגדולים בגליל המערבי ובו אולמות רחבי ידיים וגדושי אווירה, נקודות תצפית גבוהות ושבילי טיול. אפשר גם לעלות לפארק אדמית, שם יחכה לכם נוף רחב ידיים, אוויר טוב, ומסלול מונגש ונוח עם תצפית על כל הגליל המערבי.

עין חרדלית: שמורת הטבע נחל כזיב – עין חרדלית - היא שמורה מרהיבה של בית גידול לח עם עצי דלבים מזרחיים ומים זורמים. המעיין "שוחרר" לטבע בשנת 2013 ומאז משמש כמוקד למטיילים, ובו מסלול קצר של כמה מאות מטרים של נחל זורם.

מחיר לעגינה: 50 שקלים (בנוסף יש לשלם עבור לינת שטח לפי מספר הלנים)

מחיר ללינת שטח: 65 שקלים למבוגר, 50 שקלים לילד.

פרטים ליצירת קשר:  מערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים - יש להזמין מקום מראש.

חניון הלילה של הגן הלאומי חורשת טל

חורשת טל (צילום: דורון ניסים)
צילום: דורון ניסים

הגן הלאומי חורשת טל הוא אחד מאתרי הטבע והנופש היפים בישראל. הגן הלאומי משתרע על פני 700 דונמים, ובו מדשאות רחבות ידיים, עצי אלוני תבור עתיקים ואגם שחייה גדול, כשמעל לכל אלה מתנשא הר החרמון. ניתן לבחור אם לישון בבונגלו מאובזר (מקרר, מאוורר, 4 מיטות וחשמל), באוהל (מהבית או להשכרה), או להגיע עם קרוואן ולחנות בחניון הקרוואנים. בחניון עצי אלון עתיקים, מרחבי דשא ואפילו נחל קטנטן שעובר לאורכו, ואם יתמזל מזלכם, אולי אפילו תוכלו לראות שם יחמורים פרסיים.

מה כלול: מרכז שירות, מים חמים, שירותים, מקררים, תאורה, נקודות חשמל, ברזיות, שולחנות, נקודות טעינה לטלפונים ניידים, עמדות מנגלים, כיורים ועוד.

אטרקציות באזור:

שמורת טבע נחל שניר (חצבאני): שמורת הטבע נחל שניר (חצבאני) מציעה את אחד מטיולי המים המהנים והקלילים בגליל העליון. לפני כשנתיים נחנך במקום "פארק החושים", הראשון מסוגו בישראל: מסלול חווייתי לכל המשפחה הכולל ארבעה מקטעים, שכל אחד מהם מייצג בעל חיים אחר המתגורר בשמורה. הנחל מציע טיול רטוב וקליל לצד צמחייה סבוכה ובריכות טבילה.

שמורת נחל חרמון (הבניאס): שמורת הטבע נחל חרמון (בניאס) כוללת שני מתחמים: מתחם המפל – ובו שוכן המפל המפורסם והשביל התלוי, והמתחם השני, מתחם המעיינות, אשר בו נמצא המקור למי הבניאס ומערת פאן, שבה מצויים שרידי מקדש שנבנה בחסות המלך הורדוס.

מחיר לעגינה: 50 שקלים (בנוסף יש לשלם עבור לינת שטח לפי מס' הלנים)

מחיר לינת שטח: 65 שקלים למבוגר, 50 שקלים לילד.

פרטים ליצירת קשר:  מערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים- יש להזמין מקום מראש.

חניון הלילה גן לאומי מעיין חרוד

חניוני קרוואנים  (צילום: אבי בהרי)
מעיין חרוד | צילום: אבי בהרי

במרחבי "עמק המעיינות" שוכן גן לאומי פסטורלי ונעים. לפני מספר שנים הוא זכה בשדרוג ובמתיחת פנים, וכיום הוא מציע מכל טוב: רוגע, לינה חווייתית ומוקדי עניין. ניתן לערוך בחניון פיקניק מושקע במדשאות ייעודיות, לעקוב אחר פלגי מים, ליהנות מבריכות שכשוך, וגם להציץ אל לוע המערה שממנה נובע המעיין עצמו.

מה כלול: תאורה, מקלחות, שירותים, מוקדי מדורה מסודרים, שולחנות, ברזיות, נקודות הטענה לטלפונים ניידים, אזורי מנגל, מקררים ומקפיאים, מרכז שירות למבקר ואף שירות השכרת אוהל ומזרנים. ניתן להגיע עם קרוואן לחניון, קיימת עמדה לחיבור קרוואן.

אטרקציות באזור:

הגן הלאומי בית שאן: בלב הגן הלאומי בית שאן עובר נחל חרוד, שמימיו זורמים כל ימות השנה. משם תוכלו להגיע לצפות ב"לילות שאן" – מייצג אור קולי. בנוסף תוכלו למצוא נקודות עניין נוספות, בהן שרידים של תיאטרון רומי מהמאה השנייה לסה"נ, בית מרחץ מערבי מהתקופה הביזנטית, קרדו משוחזר עם שדרות עמודים ושרידי מבנים מרשימים ועוד.

הגן לאומי כוכב הירדן: הגן הלאומי כוכב הירדן מציג למבקרים את בלוואר – מבצר צלבני יחיד במינו בישראל, המשקיף ממרומי הגליל התחתון על בקעת הירדן והגלעד. מסלול רגלי מקיף את המבצר ועובר בעין הידיד ובאנדרטה לזכר אורד צ'ארלס וינגייט. בנוסף, תוכלו לטייל ב"שביל הידיד", שביל באורך 1.2 ק"מ, אשר יוצא מהמבצר ושב אליו לאחר טיפוס תלול אך קצר. מומלץ לטייל בו בשעות אחר הצהריים, כאשר השמש מאירה את הרי הגלעד.

מחיר לעגינה: 50 שקלים (בנוסף יש לשלם עבור לינת שטח לפי מס' הלנים)

מחיר לינת שטח: 65 שקלים למבוגר, 50 שקלים לילד.

פרטים ליצירת קשר:  מערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים- יש להזמין מקום מראש.

חניון הלילה גן לאומי תל ערד

חניוני קרוואנים  (צילום: גבי צנטנר, רשות הטבע והגנים)
תל ערד | צילום: גבי צנטנר, רשות הטבע והגנים

בדרך לים המלח שוכן הגן הלאומי תל ערד באתר ארכיאולוגי מהחשובים בישראל. באתר נחשפו שרידי עיר כנענית מבוצרת ומצודות מתקופת מלכי יהודה, ובמצודות התגלו שרידי מקדש יהודאי ייחודי ומפעל מים יוצא דופן מתקופת מלכי יהודה.

מה כלול: החניון מציע לינת קמפינג במתחם "החאן הכנעני", תאורה מלאה, נקודות חשמל, מקלחות, מקררים, קולרים, עמדות טעינת טלפונים ניידים, ספסלים ושולחנות עמדות מנגלים, מטבח שדה ומרכז שירות למבקר. לינה באוהל מהבית, השכרה עם מזרנים בחניון או הגעה עם קרוואן וחנייה בחניון הקרוואנים.

אטרקציות באזור:

מצפור מואב: קשה לדמיין שבקצה העיר ערד חבויה נקודת תצפית מן המרשימות בישראל: מצפור מואב (נקרא גם "מצפור אל מול מואב"), ייתן למבקרים בו תצפית פנוראמית עוצרת נשימה של מדבר יהודה וים המלח וכן הרי מואב המרוחקים. בהמשך השביל, מתנשא "המטוס" – פסל אדיר ממדים של האומן יגאל תומרקין. מומלץ אף לקפוץ לשעה קלה לרובע האומנים של ערד (רובע אשת לוט) ובו חנויות, בית קפה, חנות סבונים, גלריות, והפתעות.

יער יתיר: יער מוקף מדבר, ובכניסה אליו יש שלטי הסבר ומפות מהן ניתן לבחור מסלולים בדרגות קושי ובאורכים שונים לנוחיותכם. כדאי גם לבקר במאגר המים שאינו פעיל הסמוך ליישוב הר עמשא, המושך אליו בעלי כנף רבים, וגם בבית היערן. ביער יתיר יש שפע של פינות לפיקניק, חלקן צופות אל מדבר יהודה.

מחיר לעגינה: 50 שקלים (בנוסף יש לשלם עבור לינת שטח לפי מס' הלנים)

מחיר לינת שטח: מבוגר 55 שקלים, ילד 40 שקלים.

פרטים ליצירת קשר:  מערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים- יש להזמין מקום מראש.

חניון הלילה גן לאומי ממשית

חניוני קרוואנים  (צילום: אבי בהרי)
ממשית | צילום: אבי בהרי

אתר מורשת עולמית המשמר את שרידיה של עיר נבטית מהתקופות הרומית והביזנטית, על רקע נוף המדבר של הרי צפון הנגב. במקום יש שפע של אוצרות: מבתי אמידים מפוארים ורחובות ששומרו היטב ועד מגדל מרשים ואורוות סוסים קדומות.

מה כלול: תאורה מלאה, מקלחות ושירותים עם נגישות לנכים, ברזיות, סככות, ספסלים ושולחנות, מוקדי מדורה עם עצים למדורה, עמדות בישול ועמדות טעינת טלפונים ניידים, עמדות לאיסוף גחלים והדלקת מנגלים. כמו כן ישנו מטבח שדה ומרכז שירות למבקר. ניתן ללון באוהל מהבית, להשכיר עם מזרנים או להגיע עם קרוואן ולחנות בחניון.

אטרקציות באזור:

עין ירקעם: עין ירקעם הינו מעיין עונתי יפהפה, הנובע מחלקו העליון של נחל חתירה, ממזרח למכתש הגדול, בעיקר בתקופת החורף. בקיר הגדה הצפונית של הנחל תוכלו למצוא מדרגות עתיקות אשר נחצבו במקום, אשר לפי ההערכות שימשו את עוברי הדרך להורדת גמלים לשתייה ממי המעיין. מי המעיין, ובעיקר מי הגשמים והשיטפונות נאגרים בגב גדול ואפשר להמשיך ממנו במסלול עד לתצפית מראש מעלה פלמ"ח.

מחיר לעגינה: 50 ₪ (בנוסף יש לשלם עבור לינת שטח לפי מס' הלנים)

מחיר לינת שטח: מבוגר 55 שקלים, ילד 40 שקלים

פרטים ליצירת קשר:  מערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים- יש להזמין מקום מראש.

חניון הלילה גן לאומי הבשור (אשכול)

גן לאומי הבשור, פארק אשכול (לבנת גינצבורג) (צילום: לבנת גינצבורג)
צילום: לבנת גינצבורג

גן לאומי הבשור הוא ממש נווה מדבר פסטורלי בעל מדשאות, בריכות שכשוך רדודות לילדים ופינות פיקניק לכל המשפחה. בנוסף, הוא גם קרוב למסלול הטיול הפופולארי לצד נחל הבשור.

מה כלול: בחניון אשכול ישנם חדרי שירותים, ברזיות מים לשתייה, נקודות חשמל, ספסלים ושולחנות פיקניק, נקודות לטעינת טלפונים ניידים, פינות לקומזיץ ופויקה, ומקום להבערת מנגלים שמביאים מהבית. כמו כן ישנו מרכז שירות למען הלנים. ניתן להגיע עם קרוואן, להביא אוהל מהבית או ללון במאהלים גדולים קיימים בהתאם למגבלות הקורונה. בנוסף, ישנם חדרים להשכרה המיועדים לעד 5 לנים, כאשר בכל חדר יש מיטות, מזרנים, מקלחת, שירותים, מקרר, קומקום, מיקרוגל ומזגן.

אטרקציות באזור:

הפארק הלאומי אשכול: בחלק הצפוני של הגן הלאומי מתנשאת בראש גבעה קטנה - ח'ירבת שלאלה, ולידה מעיין עין הבשור, שמימיו נאספים אל ברכה ארוכה ויפה. בפארק הבשור מחכות לכם שלל אטרקציות לילדים מעבר למרחבי הדשא ובריכות השכשוך כמסלולי אופניים משולטים, מסלול דיסק גולף –מתקנים מיוחדים הפזורים במסלול מיוחד לזריקת פריסבי (שניתן לקבלו במרכז השירות, תמורת פיקדון), ועוד.

לאחר הביקור בפארק תוכלו לצאת לנסיעה על דרך נוף הבשור, דרך מתאימה לכל כלי רכב (בנסיעה איטית), העוברת לאורכו של נחל בשור, עד לגשר שאורכו כ-80 מטרים, העובר מעל אפיק הנחל – "גב המצוק." כדאי להגיע בשעת בין הערביים, ולהקשיב לרחשי הטבע המיוחדים: כנפי עופות המים שמגיעים ללון במקום, זרימת המים, המתגברת בכל גשם ושיטפון, וקרקורי הצפרדעים.

 מחיר לעגינה: 50 ₪ (בנוסף יש לשלם עבור לינת שטח לפי מס' הלנים)

מחיר לינת שטח: מבוגר 55 שקלים, ילד 40 שקלים.

פרטים ליצירת קשר:  מערכת ההזמנות באתר רשות הטבע והגנים- יש להזמין מקום מראש.

חניון חאן נעמ"א

חניוני קרוואנים

בנגב המערבי, בין נחל גרר לנחל פטיש, נמצא חאן נעמ"א. במקום תוכלו למצוא חניון קראוונים מסודר, אזור ללינת שטח ומתחם קמפינג. החאן מתאים למשפחות, קבוצות וגם לזוגות שמחפשים חוויה מרעננת, ייחודית ובעיקר שקטה.

מה כלול: חדר אוכל משותף , מטבח מרווח ומאובזר היטב , מקררים , תנורים , כייריים מתקני שתיה, שרותים, מקלחות ומים חמים 24/7, פינת חי, שכשוכית לקטנטנים, פינת מדורה, מגרשי כדורסל, כדורגל וכדורעף, שולחנות פיקניק, חיבור חשמל ומים, עמדות מים ושטיפת כלים ושימוש בכל מתקני החאן.

אטרקציות באזור:

נחל גרר: נַחַל גְּרָר הוא יובלו הגדול ביותר של נחל הבשור הנמצא בשטח גרר, חלקו התיכון כלול בשמורת נחל גרר התיכון, וחלקו התחתון כלול בשמורת נחלי בוהו וגרר. תחילתו של הנחל ליד קיבוץ להב, וזרימתו ממשיכה מערבה, עד שהוא מתחבר שוב לנחל הבשור. ניתן לצאת לטיול מעגלי של כשעה וחצי

פארק שרשרת: במקום נטועים אשלים עבי גזע, אקליפטוסים, עצי זית וחרובים. גם כאן סללה קק"ל דרכים נופיות המובילות לשמורת טבע של נחל גרר עליון ולשמורת נחל גרר התחתון. לאורך קטע הנחל בפארק צמחי נחל ואשל.

כמו כן תוכלו להגיע לפארק קראסו למדע, מוזיאון חיל האוויר, לונדע באר שבע ופארק אשכול. 

מחיר עגינה: 210 שקלים ללילה.

פרטים ליצירת קשר: 054-6123600