ארבע חברות טובות מצפון הארץ הזמינו לפני כעשרה חודשים נופש לכרתים לחמישה ימים, עליו שילמו לחברות הנסיעות "קווי תעופה" ו"נאזרין טורס" סכום של 9,080 שקל.

לטענתן, כמה ימים לפני הטיסה חזאי מזג האוויר בעולם הזהירו מפני סופה מסוכנת וחריגה העושה את דרכה לחופי כרתים, שהיא אמורה בהמשך להתחזק ולסכן את שלום השוהים באי.

"בעקבות אותן אזהרות פנינו לחברות הנסיעות וביקשנו לשנות יעד טיסה, אך הן סירבו בתוקף. נאלצנו בלית ברירה לבטל את ההזמנה לכרתים כדי לשמור על ביטחוננו", טענו הנשים.

משמעות הדבר היא שהארבע הפסידו את כספן מאחר ודמי הביטול במקרה שלהן עמדו על 100 אחוז. "לפני ההזמנה החברות לא עדכנו אותנו מפני הסופה הצפויה להגיע לכרתים ולסכן את חיינו", טענו החברות בכתב התביעה שהגישו לבית המשפט לתביעות קטנות בנצרת, "הסופה היא כוח עליון ולכן אנחנו צריכות לקבל את מלוא כספנו".

חברות הנסיעות ביקשו לדחות את התביעה על הסף בנימוק שכרתים לא הוגדר כאזור מוכה אסון וכי התובעות בחברו לבטל את חבילת הנופש והטיסות יום לפני הטיסה.

בית המשפט החליט לדחות את התביעה וחייב את התובעות לשלם לחברות הנסיעות הוצאות משפט בסכום של 1,200 שקל. "לא הייתה כל אזהרה ומניעה באשר להוצאת העסקה אל הפועל מטעם רשו מוסמכת", הדגיש השופט.