עם כל הכבוד לקורונה, יש לנו את שנה הבאה על הראש ואנחנו ממש לא מתכוונים להפסיק את התכנונים לגביה. אז אם גם אתם שואפים להתחיל לימודים אקדמיים בשנה הקרובה, קבלו את המדריך המלא ללימודים במכללה האקדמית תל-חי. אז חוץ מהאווירה הפסטורלית והנוף הכי יפה בארץ, עכשיו יש לכם עוד הרבה תחומים מבוקשים ומרתקים ללמוד פה. 

תואר ראשון | הקמפוס למדעים וטכנולוגיה

תואר בביוטכנולוגיה  (צילום: איתי בודל, המכללה האקדמית תל-חי)
תואר ראשון בפקולטה למדעים מדויקים | צילום: איתי בודל, המכללה האקדמית תל-חי

לימודי מדעי המזון

תחום המזון עבר שינוי עצום במאה ה-21, ובייחוד בשנים האחרונות. אנו עדים להמון חדשנות, שילוב טכנולוגיה ומחשוב על מנת להתאים לעולם המשתנה במהירות. מכללת תל-חי גאה להוביל תחום לימודים חדש וייחודי המתמקד בתחום המזון, עם חיבור ישיר לתעשייה ותמיכה ביזמות, פרקטיות של מזון ופיתוח מוצרים תוך כדי הלימודים. 

סגל החוג המצוין, מעביר ידע רב לסטודנטים: שלבי יצור המזון השונים כולל יצור מזון מחומרי גלם חדשניים, שיפור איכות המזון, הארכת חיי מדף של פירות וירקות, ייצור ושימוש במזון פונקציונאלי, טכנולוגיות עיבוד מזון וקביעת האיכות הסנסורית של מזון.

כדאי לדעת: ישנה אפשרות להשתלב בתכנית שיאון - מסלול מואץ המאפשר השלמת תואר בוגר ומוסמך גם יחד, תוך ארבע שנים בלבד. תכנית לסטודנטים/יות בעלי ציונים גבוהים.

לימודי ביוטכנולוגיה

ביוטכנולוגיה היא תחום העתיד, והאנושות זקוקה לה, מאמינה בה ומשקיעה בה את מיטב אמצעיה. החוג לביוטכנולוגיה כולל שלושה מסלולי התמחות עיקריים: מסלול חקלאות, מסלול קדם רפואה ומסלול ביו דאטה. במסלול הביוטכנולוגיה הכללית נלמד מגוון רחב של נושאים בתחומי המיקרוביולוגיה, הביוכימיה, האימונולוגיה, הגנטיקה והגנטיקה המולקולארית.

מסלול החקלאות מתמקד בדרכים לשפר את החקלאות, להשביח את התוצרת, לייצר מזון נכון ומספק לאוכלוסייה הולכת וגדלה, למצוא פתרונות חכמים לזיהומים סביבתיים ולדעת להפיק אנרגיה נקייה ממקורות חדשים.

מסלול קדם רפואה משלב קשת רחבה של נושאים מעולמות הרפואה, מדעי החיים והביוטכנולוגיה, ומותאם היטב לדרישות הקבלה לתכניות הארבע-שנתיות של בתי הספר לרפואה בארץ.

מסלול הביו דאטה הוא מסלול חדש, ייחודי, המשלב בין עולם המחשוב והביולוגיה כדי לעשות שימוש לתועלת האדם בכמויות הגדולות של המידע הגנטי הנאספות כיום.

מדעי החיים נמצאים בעיצומה של מהפכה טכנולוגית המשפיעה על רבדים סביבתיים, אתיים, תרבותיים, רפואיים ומדעיים. מהפכה זו כוללת מגוון רחב של תחומים כמו גנטיקה, ביוכימיה, אקולוגיה, רפואה ועוד. במחקר כמו גם בתעשייה קיים צורך דחוף בכוח אדם איכותי המסוגל להתמודד עם האתגרים הנובעים ממהפכה זו. המסלול מכשיר את הסטודנטים להתמודד עם האפשרויות והאתגרים העומדים בפני כל תחומי מדעי החיים, תוך שהוא משלב בין עולמות המחשב והביולוגיה במטרה להקנות לבוגרים יכולות עבודה בסביבה חישובית עם מסדי נתונים מתקדמים ובכך לתת להם יתרון על פני בוגרים ממוסדות אחרים במחקר ובתעשייה.

כדאי לדעת: ישנה אפשרות להשתלב בתכנית שיאון - מסלול מואץ המאפשר השלמת תואר בוגר ומוסמך גם יחד, תוך ארבע שנים בלבד. תכנית לסטודנטים/יות בעלי ציונים גבוהים.

לימודי מדעי החי

החוג מחנך ומכשיר אנשי מקצוע איכותיים לעבודה עם בעלי חיים, ברמה אקדמית, מדעית ומוסרית גבוהה, שיוכלו להתמודד עם אתגרי העתיד בתחום בעלי חיים. העניין בבעלי חיים בסביבתם הטבעית וגידולם התפתח מאוד בעשורים האחרונים. בנוסף ליעוד המסורתי העיקרי של גידול בעלי חיים כמקור מזון, מגדלים בעלי חיים כמקור לעניין, הנאה, חינוך, טיפול בהפרעות שונות, שימוש במגוון תחומי הרפואה והמחקר המדעי כמודלים ביולוגיים ועוד.

לאחרונה פתח החוג מסלול חדש: מסלול הבריאות לבעלי חיים המאפשר לסטודנטים/יות להיחשף לנושא בריאות בעלי חיים כבר בתואר הראשון ולהיות אטרקטיביים יותר ובעלי יכולת להגיש מועמדות לבתי ספר לווטרינריה בארץ ובחו"ל. בהתאם לזאת אנחנו שמחים להודיעכם כי האוניברסיטה לרפואה וטרינרית ורוקחות בקושיצ'ה סלובקיה מכירה בתואר במדעי החי בתל-חי לצורך הגשת מועמדות לתכנית לימודים 4 שנתית לווטרינריה.

כדאי לדעת: ישנה אפשרות להשתלב בתכנית שיאון - מסלול מואץ המאפשר השלמת תואר בוגר ומוסמך גם יחד, תוך ארבע שנים בלבד. תכנית לסטודנטים/יות בעלי ציונים גבוהים.

לימודי מדעי המחשב

תואר ראשון במדעי המחשב הוא מהמבוקשים בשוק הישראלי ובוגריו הם מהמתוגמלים ביותר. אנו מאמינים שהדרך להייטק מתחילה ביכולת לאמץ גישות וסביבות עבודה חדשניות, לצד פיתוח יכולות אנליטיות מחד, וחשיבה יצירתית מאידך. לכן, תכנית הלימודים הייחודית כוללת מגוון רחב של תחומים הנמצאים בחזית הטכנולוגיה העולמית: בינה מלאכותית ולמידה חישובית, ראיה ממוחשבת, עיבוד אותות, טכנולוגיות האינטרנט, real-time, סייבר ורשתות מהירות.

בנוסף לסטודנטים בחוג מוצעת תכנית "תל-חי טק": תכנית ייחודית המשלבת סטודנטים בתעשיית התוכנה במהלך הלימודים בחברות מובילות כגון מלאנוקס, BMC ואלביט. במהלך התכנית משתלבים הסטודנטים בצוותי פיתוח תוכנה למשך תקופה הכוללת 1000 שעות עבודה. משתתפי התכנית זוכים במלגה בת 30-50 אלף ש"ח במימון המשרד לפיתוח הנגב והגליל. בואו ליהנות מסביבת לימוד ייחודית במינה ומהזדמנות נפלאה להשתלב בתעשיית ההייטק כבר בזמן הלימודים.

לימודי מדעי הסביבה

החוג למדעי הסביבה נותן מענה אקדמי ומעשי לאתגרים סביבתיים וכלכליים עכשוויים. החוג משלב תחומי דעת הכרחיים, המאפשרים לבוגריו להתמקצע בתחומי הגנת הסביבה, אקולוגיה, Cleantech, וקיום בר קיימא.

תכנית הלימודים מיועדת להקנות ידע והבנת מערכות סביבתיות על כל היבטיהן: כימיים-פיזיקליים-ביולוגיים, קהילתיים, אקולוגיים, כלכליים, מנהליים וממשקיים. אנו מאמינים שללא רוחב יריעה זה לא ניתן להגשים את חזון החוג, ולהגיע לכלים שיאפשרו התמודדות ופתרון אמיתי ושלם של בעיות סביבתיות.

החוג מציע שני מסלולי התמקדות: מסלול קרקע ומים בו נלמדים קורסים כגון: טכנולוגיות לטיפול במים ושפכים, הידרוכימיה, גיאוהידרולוגיה של משאבי המים בישראל ומסלול אקולוגיה וחברה בו נלמדים קורסים כגון: סדנא באקולוגיה יישומית, חקיקה סביבתית, מדע וחברה ועוד.

כדאי לדעת: ישנה אפשרות להשתלב בתכנית שיאון - מסלול מואץ המאפשר השלמת תואר בוגר ומוסמך גם יחד, תוך ארבע שנים בלבד. תכנית לסטודנטים/יות בעלי ציונים גבוהים.

לימודי מדעי התזונה

הצטברות הידע בתחום מדעי התזונה ומגוון אפשרויות היישום, הופכים את החוג למדעי התזונה לאחד החוגים המבוקשים בשוק בכלל, ובתל-חי בפרט. המכללה האקדמית תל-חי הינה בן המוסדות הבודדים המלמדים תואר .B.Sc במדעי התזונה ובין הראשונים ללמד את התחום.

תכנית הלימודים הייחודית בתל-חי מיועדת להכשרת תזונאים קליניים. בסיום התואר על הסטודנט לבצע סטאז' בכדי לקבל את ההכשרה כדיאטן קליני, ולהשפיע על אנשים: על תזונתם, בריאותם ואיכות חייהם. בסיום התואר ישנה אפשרות להמשיך לתואר שני, במדעי התזונה בתל-חי, או בתחומים מדעיים שונים.

כדאי לדעת: ישנה אפשרות להשתלב בתכנית שיאון - מסלול מואץ המאפשר השלמת תואר בוגר ומוסמך גם יחד, תוך ארבע שנים בלבד. תכנית לסטודנטים/יות בעלי ציונים גבוהים. ישנה אפשרות להשלים תואר במדעי המזון בשנה נוספת. כלומר תואר במדעי התזונה ובמדעי המזון בארבע שנים.

 

תואר ראשון | הקמפוס למדעי החברה והרוח

האקדמית תל-חי (צילום: דרור מילר)
תואר ראשון בפקולטה למדעי החברה והרוח | צילום: דרור מילר

לימודי חינוך 

לחוג לחינוך בתל-חי שתי מטרות עיקריות: להעניק לבוגריו כישורים אקדמיים איכותיים, כדי שיהיו אנשי חינוך בעלי ידע רחב ויכולת ניתוח ביקורתית ולהקנות לבוגריו מטען ערכי-חברתי, שיאפשר להם לתרום מכישוריהם לקידום חברתי ותרבותי, ולהיות אזרחים אקטיביים.

החוג מציע מספר מסלולים ומוקדי התמחות: מסלול אוכלוסיות ייחודיות וחינוך מיוחד, מסלול לסיוע ולשיקום באמצעות האמנויות, שילוב אקדמי עם המכון לאמנויות.

בחוג פועלים שלושה מוקדים:

שילוב אמנויות בחינוך - התפיסה של המוקד היא כי האמנות לסוגיה הינה כלי משמעותי לחינוך הפרט והקבוצה הן במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות. תחומי אמנות נלמדים: אמנות פלסטית, כתיבה, מוסיקה, דרמה ותנועה.

חינוך חברתי ומנהיגות - במוקד הזה נבחנת המציאות החברתית לעומק, הסטודנטים מאתרים כשלים ולומדים כיצד לפתור אותם באמצעות עשייה חינוכית בבית ספר, בתנועת הנוער, במתנ"ס, בעמותה לקידום שינוי חברתי.

עיצוב מרחבים חינוכיים - תכנית חדשנית וראשונה מסוגה בארץ. מטרתה לפתח בקרב הסטודנטים תפיסה עיצובית חדשנית בנוגע למרחבים חינוכיים מגוונים. הסטודנטים במוקד נחשפים לתפיסות חינוכיות רלוונטיות המבטאות גמישות, יצירתיות והתאמה לשונות בין הלומדים ולבסיס אדריכלי-עיצובי הקשור למבנים חינוכיים.

תלמידות מדרשה הלומדות במדרשת תל חי הממוקמת בקריית שמונה יכולות להשתלב בלימודים לתואר ראשון בחוג במוקד אוכלוסיות ייחודיות וחינוך מיוחד או במוקד שילוב אומנויות בחינוך ולקבל הכרות בהיקף של עד 1/4 מהיקף נקודות הזכות הנדרשות לתואר. במדרשה ניתן לשלב לימודים תורניים עם לימודים אקדמיים.

 

לימודי כלכלה וניהול

הדרך הטובה והמוצלחת ביותר להשתלב בעולם התעסוקה המשתנה במהירות מסחררת, היא ללמוד לימודי תואר ראשון, הכוללים התמחויות מקצועיות, בתחומים ספציפיים ומבוקשים. החוג לכלכלה וניהול במכללת תל-חי מציע ארבעה מסלולי התמחות בתחומים מבוקשים מאוד בשוק התעסוקה:

מסלול התמחות בתיאוריה כלכלית - עוסק בניתוח עלות תועלת, תורת המשחקים, כלכלת משאבי טבע וסביבה, ארגון ענפי, כלכלה עירונית ועוד.

מסלול התמחות במנהל עסקים - מבוסס על קורסים כמו יסודות השיווק, חקר שווקים, יזמות, משחק מנהלים ועוד. המסיימים התמחות זו יוכלו להשתלב במגוון חברות עסקיות גדולות וקטנות ולהקים מיזמים עצמאיים.

מסלול התמחות בלימודי שוק ההון - עוסק ביסודות המימון, יסודות החשבונאות ועוד. בוגרי המסלול משתלבים במגוון תפקידים בארגונים פיננסיים כגון בנקים וחברות השקעה.

מסלול למערכות מידע ניהוליות - מכשיר את בוגריו להשתלב בסקטור הפרטי והציבורי במגוון תפקידים, כגון: מנתחי ומיישמי מערכות מידע, מדריכים ומטמיעים של מערכות מידע, מנהלי מערכות מידע, יזמי אינטרנט ורשתות חברתיות ועוד.

מסלול התמחות בשמאות מקרקעין - מקנה לסטודנטים הלומדים בו, פטור מ-11 בחינות חיצוניות של מועצת השמאים בארץ, כך שעם תום הלימודים במכללה, יידרש סטודנט שילמד במסגרת מסלול זה לעמוד בשלוש בחינות חיצוניות בלבד לצורך קבלת רישיון.

מסלול לאנשים עובדים – החוג לכלכלה וניהול מציע גם מסלול לאנשים עובדים. מסלול זה נלמד בימי חמישי ושישי במשך 6 שעות ביום. זאת במשך 11 סמסטרים כולל 3 סמסטרים בקיץ. המסלול מאפשר עבודה ולימודים בו זמנית (מסלול זה אינו מאפשר התמחות במערכות מידע ומאפשר בחירה בין שתי התמחויות: שמאות מקרקעין ושוק ההון).

לימודי מזרח אסיה

מדינות מזרח אסיה: סין, יפן וקוריאה, הולכות ומחזקות את מעמדן בכלכלה ובפוליטיקה העולמית. הקשרים הפוליטיים והכלכליים של ישראל עם מדינות אלו מתפתחים משנה לשנה, ויוצרים ביקוש גדל והולך לאנשים הבקיאים בתרבויות מזרח אסיה. האקדמית תל-חי היא המכללה היחידה בארץ אשר מציעה חוג ללימודי מזרח אסיה, המאפשר הכשרה מקיפה ומקנה כלים חשובים להשתלבות במגוון תפקידים במשרדי ממשלה, בחברות גלובליות, בחברות היי-טק וסטארט-אפ, בחברות תעופה, בחברות תיירות ובמוסדות הוראה. חלק מבוגרי החוג אף ממשיכים ללימודים מתקדמים באוניברסיטאות ובמכוני מחקר בארץ ובחו"ל. במהלך הלימודים או מיד אחריהם נוסעים סטודנטיות וסטודנטים ללימודים בסין, ביפן או בטייוואן, לרוב, במימון מלגות.

החוג ללימודי מזרח אסיה נלמד במתכונת דו חוגית וניתן לשלבו על פי בחירה עם החוגים: כלכלה וניהול, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, חינוך, לימודים רב תחומיים או שירותי אנוש. הסטודנטים מתמחים בשפה הסינית או בשפה היפנית. בין הקורסים הנלמדים: מבוא לתולדות סין ותרבותה, מבוא לתולדות יפן ותרבותה, האתגרים של סין העכשווית, יפן המודרנית, פילוסופיה סינית, כלכלה במזרח אסיה, הדיאלוג בין המזרח למערב, אקולוגיה במזרח אסיה, מגדר בהקשר של סין, יפן וקוריאה, קריאת טקסטים בשפה הסינית/ היפנית. משנה"ל הקרובה יילמדו גם קורסים על הודו.


לימודי שירותי אנוש

יחסים בין בני אדם שבמרכזם מתן או קבלת שירות הם חלק מרכזי בחיינו. ארגונים ככלל, ומקומות עבודה בפרט, מקדישים יותר ויותר תשומת לב לתחומים הקשורים בשירות: שירות ללקוחות, לעובדים, לספקים ועוד.

החוג לשירותי אנוש במכללה האקדמית תל-חי עוסק במגוון התחומים הקשורים בכך מתוך הבנת הקשר ביניהם, ומתוך הבנת מרכזיותם בשוק העבודה של ימינו. הסטודנטים והסטודנטיות יוצאים אל שוק העבודה כשהם מצוידים בידע תיאורטי ומעשי רחב ומעודכן בפסיכולוגיה, סוציולוגיה, תקשורת בינאישית, יזמות, משפטים, כלכלה, ראיית חשבון ועוד. תוך כדי לימודיהם הם יכולים לשלב לימודי תעודה נוספים המקנים לבוגריהם תעודת מקצוע כחשבי שכר ו/או כמנהלי משאבי אנוש. הלימודים בחוג מתקיימים לצד לימודים בחוג נוסף במכללה (מסלול דו-חוגי) על פי בחירת כל סטודנט וסטודנטית בהתאם לתחומי העניין שלהם.

הלימודים בחוג נותנים תשתית טובה מאוד למי מבין הסטודנטים שיבחר להמשיך ללימודי תואר שני במגוון תחומי ידע.

לימודי עבודה סוציאלית

עבודה סוציאלית היא מקצוע טיפולי העוסק בבעיות חברתיות ובסיבות שגרמו להן, על ידי קידום יחידים, משפחות וקהילות מעבר למגבלות ולקשיים בהם הם נתונים. החוג מכשיר עובדים סוציאליים להתערבות במצבים של משבר, של שינויים אישיים וחברתיים, של מגבלות אישיות ושל קיפוח חברתי.

החוג לעבודה סוציאלית בתל-חי, משלב עקרונות וערכים של עבודה סוציאלית עם הידע המדעי החדשני שנצבר במחקרים בשטח ובמעבדה. החוג ממוקם בלב ליבה של העשייה החברתית בצפון ומאפשר עבודה קרובה וצמודה עם האוכלוסייה באזור באמצעות מסגרות להכשרת שדה של הסטודנטים, פרויקטים קהילתיים משותפים, הדרכה, מפגשי העשרה, כנסים מקצועיים וקורסים מקצועיים ללימודי המשך.

לחוג בתל-חי מסלולי לימוד ייחודיים ומבוקשים: "המסלול לטראומה וחוסן" ו-"המסלול לפרקטיקת מדיניות", המשלבים התנסות בעבודה מעשית ורכישת פרקטיקה חשובה.

בוגרי החוג לעבודה סוציאלית בתל-חי, משתלבים בכל תחומי החיים: בפעילות בשירותים ממשלתיים וציבוריים, במחלקות לשירותים חברתיים, בבתי-ספר, במוסדות ילדים ונוער, בבתי חולים, במרפאות (כלליות ופסיכיאטריות), בבתי-אבות, בשירותי מבחן, בבתי סוהר, בשירותי הגירה וקליטה, בארגונים כלכליים ובמפעלי תעשיה, בצבא ועוד.

לימודי פסיכולוגיה

החוג לפסיכולוגיה בתל-חי מקנה לסטודנטים היכרות רחבה עם שאלות היסוד של הפסיכולוגיה, עם המושגים והמודלים של ענפי הפסיכולוגיה השונים ועם הגישות המדעיות הנהוגות כיום במחקר הפסיכולוגי. החוג נותן דגש על למידה אקדמית ברמה גבוהה, מחקר, ונותן אפשרות להתנסות אישית במסגרות טיפוליות-חינוכיות. חלק גדול מבוגרי החוג ממשיך ללימודי תואר שני במוסדות מובילים בארץ ובעולם.

הלימודים לתואר הראשון בחוג מתקיימים בשני מסלולים: חד ודו חוגי. המסלול החד חוגי מתאים מאוד לסטודנטים המייעדים את עצמם ללימודי המשך בתחום הפסיכולוגיה (חברתית, קוגניטיבית, קלינית, חינוכית, רפואית, שיקומית ועוד).

המסלול הדו-חוגי מתאים מאוד למי שרוצה בסיס איתן ללימודי המשך בתחומים שונים ולמי שרוצה להשתלב בשוק העבודה בתחומי החינוך, הדרכה, ומשאבי אנוש. השילובים השכיחים הם עם החוג לחינוך והחוג לשירותי אנוש, אולם ניתן לשלב את לימודי הפסיכולוגיה גם עם החוג לכלכלה, החוג הרב-תחומי, החוג למדעי המחשב והחוג ללימודי מזרח אסיה.

בחוג לפסיכולוגיה בתל-חי פועלות שמונה מעבדות מחקר בהן נערכים מחקרים מגוונים בתחומי: פסיכולוגיה ותזונה, קבלת החלטות, איכות השינה, דחיינות אקדמית ועוד.

בתואר השני אנו מכשירים פסיכולוגים חינוכיים לעבודה במערכות חינוכיות, עם מורים, מנהלים, יועצים, ילדים והורים. הלימודים מתקיימים יום בשבוע בקמפוס ועוד יום או יומיים בשטח, וקיימת אפשרות לתזה.

לימודים רב-תחומיים

החוג ללימודים רב-תחומיים בתל-חי פותח בפני הסטודנטים אפשרות לרכוש השכלה אקדמית רחבה ומגוונת מתוך מגוון נושאים מרתקים בתחומי מדעי הרוח והחברה. החוג מציע שלוש חטיבות כאשר כל חטיבה משלבת בין שלושה מקבצי התמחות: החטיבה למדעי ההתנהגות כוללת את המקבצים: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי מגדר. החטיבה לאדם מדינה ושינוי חברתי כוללת את המקבצים: היסטוריה וא"י, פוליטיקה וממשל (הכולל ניהול ויישוב סכסוכים). החטיבה לקיימות כוללת את המקבצים: סביבה וחברה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה וכן קורסים מהחוג לכלכלה וניהול. בנוסף ניתן לשלב לימודי פילוסופיה בשילוב כל המקבצים האחרים. בשנה הקרובה תיפתח תכנית חדשה – מצפן לגליל שתכלול מקבץ בלימודי ישראל, מקבץ בחינוך, ממשל ומשפט וכן מיומנויות יסוד והתמחות מעשית.

לחוג ללימודים רב-תחומיים בתל-חי מספר יתרונות על פני חוגים דומים במוסדות אקדמיים אחרים בארץ: החוג בתל-חי שם דגש לראיה בינתחומית ולחשיבה מחוץ לקופסא – נושא בעל ערך רב בימינו: דווקא במאה ה-21, המתאפיינת בשינויים מהירים ובזמינות הידע, עולה חשיבותם של צעירות וצעירים המסוגלים לשלב בין תחומי ידע שונים, בעלי ראייה רחבה ויצירתית.

הסטודנטים הלומדים בחוג יכולים לבחור האם ללמוד תוכנית חד-חוגית ולרכז את כל הלימודים במקבצי החוג או ללמוד במסגרת דו-חוגית ולשלב בין החוג לחוגים אחרים, כגון: רב-תחומי וחינוך, רב-תחומי ופסיכולוגיה, רב-תחומי וכלכלה, רב-תחומי ושירותי אנוש, רב-תחומי ומזרח אסיה, רב-תחומי ומדעי המחשב, רב-תחומי ומדעי הסביבה. ניתן ללמוד חוג זה גם במסלול מרוכז המותאם לאנשים עובדים, בשילוב החוג לשירותי אנוש בימים חמישי ושישי.

 

צוערים לשלטון המקומי

תכנית 'צוערים לשלטון המקומי' הינה תכנית ייחודית הפועלת לשיפור השלטון המקומי בישראל על ידי טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי בתחומים המוניציפאליים.

התכנית מיועדת לצעירים ולצעירות מוכשרים בעלי מוטיבציה להשפיע, המבקשים לשלב מצוינות אקדמית ומצוינות חברתית על מנת להביא לשיפור איכות השלטון המקומי בפריפריה החברתית והגיאוגרפית במדינת ישראל ובכך להוביל להקטנת פערים חברתיים וכלכליים בין הפריפריה למרכז ובין ציבורים שונים בחברה.

תכנית ההכשרה אורכת כ-3 שנים במהלכן הצוערים לומדים תואר אקדמי ובמקביל לו תכנית הכשרה אשר כוללת סדנאות ההעשרה, מפגשים עם דמויות מפתח בשלטון המקומי והציבורי בישראל, סמינרים, סיור לימודי בחו"ל והתנסות מעשית ברשויות מקומיות. בתום תקופת ההכשרה מחויבים הבוגרים לעבודה במשרות מובילות ברשויות מקומיות נבחרות בפריפריה למשך ארבע שנים.

סטודנטים אשר מתקבלים לתוכנית נהנים ממלגת לימודים מלאה, מלגת קיום חודשית, תכנית הכשרה איכותית והשמה בסיום תהליך ההכשרה.

לימודי אמנות במכון לאמנויות 

הנכם מוזמנים לחווית לימודים מעוררת השראה ומשנה חיים, במקום הכי ירוק בארץ! לכו בעקבות הלב ובואו ללמוד אמנות בסביבה שמעודדת חופש מחשבה, חופש פעולה, גמישות ומקוריות. תכנית הלימודים ייחודית בגישתה לשימור טכניקות מסורתיות לצד תפיסות עכשוויות וכוללת אפשרות לשילוב עם מגוון תארים שיוציאו אתכם מאזור הנוחות.

המכון לאמנויות במכללה האקדמית תל-חי, משמש כמרכז התרבות והאמנויות העיקרי בגליל העליון מזה למעלה מ-50 שנה. המכון החל לפעול כמרכז פעילות פנאי לתושבי האזור, אך עם השנים צמח והפך לבית ספר מוביל בתחומי האומנות השונים. כיום משמש המכון כבית ספר גבוה לאומנות. המכון לאמנויות מציע שלוש מגמות: אמנות פלסטית, קרמיקה וצורפות. בנוסף מציעה המכללה האקדמית תל-חי תכניות ייחודיות: שילוב לימודים במכון לאמנויות עם חוגים אקדמיים שונים: החוג ללימודים רב-תחומיים, החוג לכלכלה וניהול והחוג לפסיכולוגיה.

מרכז חממ"ה - לסטודנטים לקויי למידה

מרכז חממ"ה לתמיכה בסטודנטים לקויי למידה במכללה האקדמית תל-חי, הוא המרכז הוותיק והמנוסה ביותר בארץ, הפועל בהצלחה רבה כבר למעלה מ- 20 שנה. המרכז הצליח, לאורך השנים, לסייע לאלפי סטודנטים לקויי למידה ו/או עם הפרעות קשב, להתגבר על הקשיים ולהשתלב בצורה מוצלחת בלימודים אקדמיים. מרבית הסטודנטים המגיעים למרכז חממ"ה, הם כאלו שעברו במהלך לימודיהם בבתי הספר היסודי והתיכון תסכולים רבים וקשיים לא מעטים, וכאשר הם מגיעים לחממ"ה, הם חווים, לראשונה בחייהם, הצלחה גדולה בלימודים, שפותחת בפניהם אופק חדש ומלהיב.

מרכז חממ"ה מציע מכינות קיץ המיועדות למועמדים אשר מתמודדים עם ליקויי למידה והפרעת קשב, שלרוב הם מועמדים עם תנאי קבלה חסרים לחוגים השונים. המכינה נמשכת חודשיים ונותנת כלים רבים וחשובים המאפשרים השתלבות מוצלחת בחוגים השונים באקדמיה. לבוגרי המכינה עדיפות בקבלה לחוגי האקדמיה, והם אף יוכלו להמשיך ולקבל תמיכה רחבה וליווי אישי מצוות חממ"ה לאורך כל לימודיהם באקדמיה. כמו כן יוכלו לפרוס את לימודיהם בהתאם לפקולטה בה ילמדו.

 

תואר ראשון | הקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה

בתי הספר הולכים להשתנות ואיתם - חומרי הלימוד, שיטות הלימוד ובראשם המורים החדשניים שיעזו לצאת מאזור הנוחות, ויובילו את השינוי האדיר הזה. אנחנו גאים להכשיר את המורים והמחנכים הראשונים שיהפכו למבוקשים יותר בכל בית ספר שבו יבחרו באמצעות אקוסיסטם חינוכי טכנולוגי הכולל: מעבדת חדשנות וחממה טכנולוגית פדגוגית המשלבות טכנולוגיות למידה מתקדמות, מרכז סימולציות ייחודי המדמה אירועים עתידיים בחיים המקצועיים ולימוד במתחמים חכמים.

בקמפוס לחדשנות בחינוך ובהוראה נלמדים החוגים לתואר ראשון ושני במגוון רחב של תחומי לימוד:
מתמטיקה, חינוך גופני, לשון עברית, אנגלית, יהדות, לימודי ארץ ישראל, מדעים, ביולוגיה, חינוך מיוחד, הגיל הרך, הסבת אקדמאים בהוראה

כדאי לדעת: בתכנית רג"ב למצטיינים (ראש גדול להוראה), תכנית ייחודית ואיכותית לסטודנטיות ולסטודנטים מצטיינים בעלי יכולות גבוהות ללימודי הוראה, נלמדים תכנים ייחודים, נעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובדרכים חדשניות להוראת הלמידה. הסטודנטים לוקחים חלק במעורבות הקהילתית והעשייה החינוכית, תוך שימת דגש על פיתוח של מחויבות חברתית ואכפתיות לצד פיתוח כישורי מנהיגות. ההכשרה כוללת קורסים ייחודיים וביניהם פיתוח מוצר חדשני בחינוך, סדנת מעורבות חברתית והתנסות חינוכית ייחודית.

 

תואר שני | הקמפוס למדעים וטכנולוגיה

תואר שני בתזונה (צילום: אופיר בנימין, המכללה האקדמית תל-חי)
תואר שני בפקולטה למדעים מדויקים | צילום: אופיר בנימין, המכללה האקדמית תל-חי

תואר שני בביוטכנולוגיה

המחקר הביוטכנולוגי ויישומיו בענפי הרפואה, התעשייה, החקלאות והסביבה מתפתחים בקצב מהיר. התחום הופך למורכב ומתוחכם, ודורש מן העוסקים בו מסד ידע מקיף ומעמיק במדעי החיים והטבע, הרפואה, הכימיה והביולוגיה המולקולרית, בצרוף קשת רחבה של מיומנויות טכניות ושליטה במכשור משוכלל ויכולת לעבד ממצאים, לנתחם ולתארם בשפה מדעית תמציתית ובהירה.

הקורסים שנבחרו לתכנית מכסים טווח רחב של נושאים מתקדמים בביוטכנולוגיה, תוך הדגשת הרלוונטיות לתמורות ולחידושים בענף.

 

תואר שני במדעי התזונה

המחקר התזונתי ויישומיו בענפי הרפואה, התעשייה, החקלאות והסביבה מתפתחים בקצב מהיר. התחום הופך מורכב ומתוחכם יותר, ודורש מן העוסקים בו מסד ידע מקיף ומעמיק במדעי החיים והטבע, הרפואה, הכימיה והביולוגיה המולקולרית. יתר על כן, התעסוקה בעולם התזונה משנה פניה בלי הרף ועמה גדלה רמת הניידות בין תפקידים ובין מקומות עבודה.

התכנית מעצבת את הדמות המקצועית של בוגריה על ערכי העמקה, העשרה, איתגור, ריבוי תפיסות, מידתיות, גיבוש עמדה ייחודית ומימוש עצמי של הפרט. מוסמכי התכנית יהיו בעלי ידע, כלים מתודולוגיים ומיומנויות טיפוליות שיאפשרו להם להיות מובילי שינוי, ראשי צוותי עבודה ופיתוח, בעלי יכולת להנהיג מחקר יסוד ומחקר קליני, להוות מנוף להתקדמויות משמעותיות בתחום התזונה, לפתח התערבויות מבוססות עדויות ולסייע לקידום הבריאות של האוכלוסייה ברמה המקומית, הלאומית והבינלאומית. 

 

תואר שני במדעי המים

החברה המודרנית מאופיינת בצריכת מים בכמויות שהן מעבר לכושר ההספקה הטבעי ובשימוש אינטנסיבי של דשנים וחומרי הדברה המשרים בסביבה זיהום תעשייתי-חקלאי נקודתי ומפוזר, הגורם לירידה באיכות המים והקרקע באגני ההיקוות ובמאגרי מי תהום. לכן, החברה המודרנית מכירה היום בצורך הדחוף לשימוש מושכל יותר במשאבי המים ובתיקון ומזעור הנזקים שנגרמו למערכות מים טבעיות כנחלים, מי תהום, מקווי מים, בתי גידול לחים (wetlands) ואחרים.

התכנית שתקנה תואר מתקדם במדעי המים נעשתה מתוך צו השעה, במיוחד במדינת ישראל, בה משק המים מהווה אלמנט חיוני ביותר הקובע את רמת החיים, את היקף הפיתוח האפשרי ואת יחסי המדינה עם שכנותיה.

 

תואר שני | הקמפוס למדעי החברה והרוח

האקדמית תל-חי (צילום: דרור מילר​)
תואר שני בפקולטה למדעי החברה והרוח | צילום: דרור מילר​

תואר שני בלימודי גליל

 התכנית ללימודי גליל היא היחידה והראשונה מסוגה בישראל המתמקדת כולה בחבל הארץ היפה ביותר בישראל – הגליל והגולן. לימודי התכנית מרוכזים ליום אחד בשבוע ומאפשרים גם לאנשים עובדים לרכוש תואר שני עשיר ומרתק. הלימודים מעניקים הבנה והכרות מעמיקה עם אזור הגליל במובנו הרחב ביותר, תוך דגש על שילוב בין תחומי ידע שונים ומגוונים: היסטוריה (הפוליטית, החברתית והתרבותית), גיאוגרפיה, פילוסופיה, אמנות, עולם הצומח והחי בגליל, אקולוגיה ואיכות הסביבה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה המגוונת מאוד של הגליל ועוד.

הסטודנטים הלומדים בתכנית עורכים מחקר אקדמי מעמיק. חלק מהמחקרים שנכתבו ע"י הסטודנטים פורסמו בכתבי עת אקדמיים מובילים. אחד מקורסי הסמינר הוא "מחנה קמפוס", במסגרתו יוצאים הסטודנטים לשלושה ימים מרוכזים של סיורי שטח באזור נבחר וחוקרים אותו מזוויות והיבטים שונים.

 

תואר שני בדרמה תרפיה - טיפול באמצעות אמנויות

הדרמה תרפיה מוכרת כיום ע"י משרדי הבריאות והחינוך ברחבי העולם, כדיסציפלינה טיפולית. התכנית לדרמה- תרפיה בתל-חי היא מהוותיקות והמובילות בארץ. התכנית מכשירה מטפלים לעסוק במקצוע המתמקד בטיפול ביצירה והבעה ומשלב את ההבנות הבסיסיות של פסיכותרפיה ומדעי ההתנהגות עם הצורך האנושי לביטוי, יצירה, ופעולה. השימוש ב"טכניקות פעולה" (דרמה) משתף את המטופל/ת בצורה אקטיבית, מה שמסייע לזירוז אפקטיבי של התהליכים ולהשגת המטרות הטיפוליות. תחום הדרמה-תרפיה מוכר כעיסוק משלים בטיפול הנפשי למגוון בעיות נפשיות, התנהגותיות, ושיקומיות. הטיפול באמצעות דרמה-תרפיה ניתן ליישום עם אוכלוסיות רבות ומגוונות, הן במסגרת פרטנית והן במסגרת קבוצתית. העוסקים במקצוע זה משתלבים בעבודה במסגרות שונות, כמו בתי חולים, בתי ספר, בתי סוהר, מקלטים לנשים מוכות ולילדים מוכים, פנימיות לנוער שוליים, מרכזים להתמודדות עם מצבי לחץ, ועוד הרבה מסגרות אחרות.

הביקוש לאנשי מקצוע בתחום הטיפול באמצעות אמנויות - דרמה-תרפיה בא לידי ביטוי במחקר שנעשה בקרב בוגרי התכנית והצביע על כך ש - 70% מבוגרי התכנית להכשרה בדרמה תרפיה בתל-חי עובדים במקצועם בשטח.

 

תואר שני בעבודה סוציאלית

מטרת התכנית לתואר שני בעבודה סוציאלית, היא להכשיר עובדים סוציאליים לתפקידי ניהול, הדרכה ופרקטיקה מתקדמת בשירותי הרווחה. התכנית כוללת שעורי חובה וסמינרים בנושאים תיאוריות של הפרקטיקה, הערכת תכניות ופרקטיקה, רב-תרבותיות, אתיקה מקצועית, קריאה ביקורתית של מחקרים, ניהול שירותי רווחה ועוד, וכן מגוון קורסי בחירה. למעוניינים יוצע אשכול לימודים בנושאי משפחה וטיפול משפחתי.

התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית, עם ניסיון מוצלח של שנתיים לפחות בשדה. במקרים של סטודנטים מצטיינים יתכן ויוכלו להתקבל לתואר שני גם עם ניסיון קצר יותר. המועמדים יוזמנו לראיון קבלה, והחלטה תתקבל על בסיס הריאיון וציוני התואר הראשון.

בשנת הלימודים הבאה יפתח אשכול חדש וייחוד: אשכול קליני גוף נפש, תחום אשר משלב ידע תיאורטי ופרקטי של עבודה סוציאלית, רפואה, פסיכולוגיה וטיפול באמנויות .

פסיכותרפיה גוף-נפש הינה גישה מתפתחת בעולם בתחום הטיפול, ומבוססת על ממצאים המצביעים על הקשר שבין מצבים רגשיים נפשיים ומצבי חולי פיזיים. מחקרים בתחום הטראומה מצביעים על השלכות של מצבי דחק בממדי חיים משפחתיים, קהילתיים, אישיים וחינוכיים על מצב בריאות או חולי כמו גם השלכות של מצבי חולי פיזי על תסמינים של מצוקה נפשית . הגוף והנפש מתקיימים בדואליות ומשפיעים זה על זה. סגל התכנית מורכב ממומחים מתחומי הידע השונים-פסיכותרפיה, רפואה, טיפול בתנועה, טיפול בילד ועוד.

 

תואר שני בחינוך

מערכת החינוך בארץ ובעולם מאותגרת בגישות חדשות. דרכי למידה מגוונות, מתוך דגש על תהליכי הבנה ופיתוח מיומנויות של יכולת למידה עצמאית וחשיבה יצירתית. לימודי התואר השני בחינוך במכללה האקדמית תל-חי נבנו על מנת להתמודד בהצלחה עם הטלטלה החינוכית בכך שכמחצית מתכנית הלימודים מוקדשת ללימודי בסיס שמטרתם היא יצירת תשתית מעמיקה של ידע הנחוץ לאנשים העוסקים בחינוך. לימודי הבסיס יאפשרו חשיפה לפרספקטיבות חינוכיות בעולם בכלל ובארץ בפרט. 

התכנית תאפשר למועמדים מתאימים במערכת החינוך ומחוצה לה, לשלב לימודים מתקדמים עם הכשרה מקצועית בתחומי התמחות מבוקשים ומתפתחים. התכנית מיועדת לבוגרי החוג לחינוך במכללה האקדמית תל-חי, ובשאר המוסדות האקדמיים בארץ כולל מכללות אקדמאיות להכשרת מורים בעלי תואר .B.Ed ותעודת הוראה בכל התחומים, לעובדי ההוראה במערכת החינוך הפורמלית ועובדים בחינוך הבלתי פורמלי, המעוניינים להתקדם לתפקידי ניהול במוסדותיהם. בנוסף התכנית מיועדת לעובדים במערכות השלטון המקומי והרשויות המקומיות, המעוניינים להרחיב אופקים. מועמדים מחוגים אחרים במדעי החברה והרוח (כמו פסיכולוגיה, שירותי אנוש, עבודה סוציאלית) שיתקבלו לתכנית ייתכן ויצטרכו בלימודי השלמה.

הלימודים מרוכזים ליום אחד בשבוע במשך 4 סמסטרים על מנת להקל על הסטודנטים העובדים.

 

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית

המכללה האקדמית תל-חי מציעה תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית בשני מסלולי הכשרה: מסלול עם תזה, ומסלול עם עבודת גמר. מטרת התכנית להקנות לבוגריה ידע תיאורטי וניסיון מעשי שיאפשרו להם להתמודד בהצלחה עם התפקיד המורכב של פסיכולוג חינוכי בבית הספר. בוגרי התכנית מקבלים את ההכשרה הדרושה כדי להשתלב בהצלחה בתחום הפסיכולוגיה החינוכית כמקצוע ולהתחיל את מסלול ההכשרה הנדרש ע"י המדינה לצורך קבלת התעודה של פסיכולוג מומחה בתחום החינוכי. 

פסיכולוגים חינוכיים רוכשים ידע רב ומגוון כלים, הנדרשים לביצוע תפקידם. התכנית בתל-חי מכשירה את בוגריה להבין באופן מעמיק את הצרכים של בית הספר, מוריו ותלמידיו ולכן תכנית ההכשרה המוצעת הינה רחבה ובין-תחומית. התכנית מעניקה לבוגריה כלים להחליט מתי זקוקה מערכת בית הספר לכישורי אבחון וטיפול פרטני בילד או בהורה, מתי עליהם להתמקד ביעוץ למורים ותמיכה בהם, ומתי עליהם לעסוק בתכנון, ייזום והפעלת תכניות שמתייחסות לבית הספר כמערכת.

בוגרי התכנית משתלבים במערך הפסיכולוגים החינוכיים במדינת ישראל לאחר השלמת פרק ההתמחות והסמכתם לפסיכולוגים חינוכיים מומחים. חלק מבוגרי מסלול התזה בתל-חי, ממשיכים בלימודי התואר השלישי, במגמה להשתלב בעתיד באקדמיה ו/או כפסיכולוגים חינוכיים במערכות חברתיות כמו מועצות, עיריות או גופים ממשלתיים.

 

תואר שני בטיפול באמנות - טיפול באמצעות אמנויות 

תכנית מוסמך בטיפול באמנות במכללה האקדמית תל-חי חושפת את הסטודנטים לתחום מרתק ומתפתח. הלימודים משלבים קורסים התנסותיים בטיפול באמנות עם לימודים תיאורטיים ועבודה בשטח. הסטודנטים מקבלים כלים ותמיכה לפיתוח כישורים קליניים המאפשרים להם לטפל באוכלוסיות רבות ומגוונות באמצעות אמנות. התכנית משלבת את העקרונות הבסיסיים של מדעי ההתנהגות והפסיכותרפיה עם הצורך האנושי לביטוי וליצירתיות. היא שמה דגש רב על טיפוח אישיות טיפולית ועל ההתפתחות המקצועית הקלינית של הסטודנט, אשר מקבל הדרכה בקבוצות קטנות בתל-חי על ידי מטפלות באמנות בכירות בעלות ניסיון קליני רב שנים.

טיפול באמנות מציע דרך לטיפול רגשי, לא מילולי, בעזרת שפה של צבעים, חומרים, טקסטורות ותחושות. שפת האמנות פונה לאזורי נפש ראשוניים וגולמיים, ומאפשרת למטופל מפגש אותנטי עם עצמו ועם סביבתו, ללא איום וללא שיפוטיות. הטיפול באמנות משתמש במדיה של האמנות, הדימויים, התהליך היצירתי והקשר הטיפולי בין המטפל למטופל, ככלים להתמודדות עם קונפליקטים רגשיים, עם פיתוח מיומנויות בין אישיות, עם חרדה, טראומה, אבדן ושכול, קשיים התפתחותיים, הגברת הקשר עם המציאות ושיפור תחושת המסוגלות וההערכה העצמית.

 

תואר שני בניהול וכלכלה

תכנית לימודים ייחודית שמכשירה מומחים בתחומי הניהול והכלכלה, להתמודד בעולם העסקי והדינאמי של המאה ה– 21 עם מצבי משבר ואירועים חריגים ובלתי צפויים. בוגרי התכנית יוכשרו להתמודד עם סוגיות מורכבות ומציאת פתרונות לבעיות כלכליות תוך ניצול הטכנולוגיות ומאגרי המידע החדישים ביותר. התכנית מעניקה ידע מעמיק ונרחב בתחום הפיננסי, האירגוני והאסטרטגי, בסוגיות כלכליות מרכזיות בישראל ובעולם מבחינה תאורטית ומעשית. בין הקורסים הנלמדים: תורת ההחלטות, כלכלה עירונית, מבנים ארגוניים, ניהול התנהגות ארגונית, שיווק מתקדם בעולם המודרני, הערכת פרויקטים ותכניות ממשלתיות, כלכלת משאבי טבע וסביבה, סדנא במשחק עסקים, ארגון תעשייתי, יישומים עסקיים של תורת המשחקים, תקשורת ארגונית בעידן של גלובליזציה, אסטרטגיה תחרותית, יזמות ועוד.

תכנית הלימודים מותאמת לאנשים עובדים (לימודים בימי חמישי ושישי) על פני 4 סמסטרים.
בשנה הראשונה הלימודים ייערכו בקמפוס גליל מערבי ובשנה השנייה בקמפוס תל-חי.

 

תואר שני | הקמפוס לחדשנות בחינוך והוראה

תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך

התוכנית להכשרת מנהיגים חינוכיים, יוזמים ופורצי דרך. בתכנית מוקד ייחודי ובלעדי בארץ: מוקד לניהול מערכת הגיל הרך וניהול גנים. התוכנית מתאימה למי שרואים את עצמם ביוזמות חינוכיות, בהשתלבות בפרויקטים בחינוך הפורמלי וכן בחינוך הבלתי פורמלי במגוון רחב של תפקידי ניהול, פיקוח  והובלה של תהליכים חינוכיים.

 

תואר שני בהוראת החינוך הגופני

תכנית לימודים בלעדית בארץ לתואר שני בהוראת החינוך הגופני (M.Ed.) התכנית נועדה לשפר ולשכלל את הוראת החינוך הגופני בהתאמה לאורח החיים המודרני. מטרת התכנית להכשיר מורים, מדריכים ומאמנים בעלי ניסיון בתחום, להשתלבות בתפקידי מפתח וניהול בהתאם לדרישות המקצועיות העכשוויות.

 

תואר שני בעיצוב ופיתוח למידה והוראה*

תכנית חדשה לתואר שני בחינוך, שתכשיר אתכם להיות אנשי חינוך המובילים שינוי. מטרת התכנית היא ללמוד כיצד לייצר שיתוף פעולה אקטיבי עם התלמידים וכיצד להתייחס אליהם באופן אישי בסביבת לימודים הטרוגנית. התכנית מיועדת למורים המלמדים את כל קשת המקצועות בכל שכבות הגיל, המעוניינים להרחיב את האופקים, לשכלל את כישורי ההוראה שלהם ולחזק בקרב התלמידים את האהבה ללמידה ולמסגרת הבית ספרית. במסגרת ההכשרה נלמד למה חשוב לייצר שיתוף פעולה, למה חשוב לחנך, וכיצד להוביל שינוי המותאם לכיתה של המאה ה-21 המעודדת חשיבה עצמאית, תהליכי חקר וסקרנות בקרב התלמידים ואף בקרב המורים.

* הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

 

התכנית ללימודי תואר שני בהוראה (.M.Teach)

מתכונת לימודים אינטגרטיבית, המשלבת לימודים לתואר שני בהוראה עם לימודים לתעודת הוראה. זוהי מתכונת לימודים חדשנית במערכת ההכשרה להוראה בישראל. מערכת החינוך בישראל זקוקה למורים מובילים, בעלי ידע ומיומנויות, המותאמות למציאות הדינאמית של חדשנות והתפתחות מתמדת. על המורים להיות בעלי רמה פרופסיונאלית גבוהה במיוחד, הכוללת ידע רב בתחום החינוך ברמה אקדמית, מומחיות בתחום המקצועי ושימוש בפדגוגיה חדשנית, העוסקת בלמידה משמעותית בשילוב טכנולוגיה מתקדמת. התוכנית משלבת לימודים לתואר שני עם לימודים לתעודת הוראה לבתי ספר על-יסודיים באחד מהתחומים הבאים: מתמטיקה, ביולוגיה, ארץ ישראל, יהדות, לשון עברית ואנגלית.

 

 

         

למידע נוסף על השבוע הפתוח הוירטואלי באקדמית תל-חי לחצו כאן