חיפוש עבודה, בדומה לקבלת החלטה לרדת במשקל למשל, הוא תהליך ארוך ומחייב שדורש משמעת עצמית, מיקוד וגם לא מעט פשרות וויתורים. הדרך להשיג את היעד סלולה בלא מעט אתגרים אולם אם נשכיל לעמוד בהם, אין שום סיבה שלא תשיגו את מה שרציתם. שלושת המנטורים מטעם דרושים IL, פגשו שלושה אנשים שנמצאים בחל"ת ומחפשים מזה תקופה לא קצרה את המשרה הבאה של חייהם. אחרי ששבצרו את קורות החיים שלהם  וקיבלו טיפים על ניהול ראיון עבודה חכם, הגיע הזמן לדבר על האתגרים שכולנו פוגשים בדרך לעבודה.

סביבה תומכת

בחיפוש עבודה, הנושא של הסביבה הוא נורא קריטי. האם היא לוקחת אתכם קדימה או מחזירה אתכם כמה צעדים אחורה? חשוב להיות בסביבה מנצחת ומקדמת - הקיפו את עצמכם באנשים שעושים זאת למענכם.

התגמשות

התגמשות היא הסוד שעשוי לפתוח לכם הזדמנויות ואפשרויות רבות. אנשים רבים מציבים את השכר למשל כתנאי ברור להמשך התהליך וזה כמובן לגיטימי, השאלה היא באיזה שלב של חיפוש העבודה, אתם מציפים את הנושא. האם כבר בשיחת הטלפון הראשונה, אתם מבהירים את ציפיות השכר שלכם? וגם אז, כיצד אתם אומרים זאת? חשוב מאוד שלא לפסול מהר מדי מקום עבודה על סמך שיחה טלפונית. כדאי להגיע למקום העבודה ולהתרשם ראשית מהסביבה ומהאנשים.

מיקוד

חשוב להבין בדיוק מה המקצוע בו אתם רוצים לעסוק על מנת שלא להתפזר בחיפוש. מקדו את קורות החיים והיו ממוקדים מול המראיינים. שאלו את עצמכם מה אתם רוצים להשיג. חשוב לעשות חושבים לפני היציאה לחיפוש העבודה.

מטרות ויעדים

כשאנשים שומעים את צמד המילים "חיפוש עבודה, רובם מיד נכנסים למתח שלעתים עלול להיות משתק ולא מניע לפעולה. לכן מומלץ לפרק את הדבר הגדול הזה למשימות: קבעו למשל שהיעד השבועי שלכם הוא שביום חמישי – אתם מוודאים שדיברתם עם X אנשים ועשיתם נטוורקינג. הצבת יעדים שבועיים מעודדת אותנו להמשיך בחיפוש ועוזרת לנו להגיע להישגים.