עינב רוסיאנו
רוסיאנו (משמאל): "מה הכי גרוע שיכול להיות? השאירו לכן רשת ביטחון" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
שם: עינב רוסיאנו, בת 33, נשואה +2, מגבעתיים
מקצוע קודם: יח"צנית מוזיקה
מקצוע נוכחי: מעצבת פנים

 למה החלפתי מקצוע? כי החלטתי לחזור לחלום הישן שלי. האמת היא שתמיד אהבתי עיצוב פנים והיה לי ברור שאלמד אדריכלות אבל התגלגלתי איכשהו לכיוון המוזיקה: התחתנתי עם מוזיקאי והיה לי פשוט להתחיל לעבוד ביח"צנות אבל המקצוע משתלט לך על החיים ולא משנה כמה קשה את עובדת  - ההצלחה שלך לא מובטחת, את יכולה לעבוד מאוד קשה ועדיין להיכשל בעוד במקצועות אחרים אם את עובדת קשה את תראי תוצאות. מהצד השני, אם הפרויקט מצליח אף אחד לא יזקוף את זה לזכותך... זה מקצוע לא מספק בעיניי ואני מכבדת את כל מי שטובה בו – כי זה מקצוע קשה מאוד.

 מתי נפלה ההחלטה לעשות שינוי? זה לא היה רגע דרמטי, פשוט התעייפתי מהערבוב בין העולמות. הייתי במצב בו הייתי צריכה לבחור בין לשקר לעיתונאי או להפסיד כתבה ממש שווה. שיקרתי ואז הבנתי שמבחינתי זה נגמר כי העיתונאי היה גם חבר טוב והבנתי שהעבודה והחברות התערבבו לי.

כמה זמן לקח לעשות את השינוי? חודשיים לקח לי מהרגע בו החלטתי לעשות את השינוי ועד שנרשמתי ללימודים. החלום היה אדריכלות אבל אני באמצע החיים, אמא לשני ילדים ואין לי את הזמן או הכסף ללמוד אדריכלות, לכן החלטתי להיות מעצבת פנים ונרשמתי ללימודים ב-6B. הקורס אורך שנה וחצי ובמהלכו הכרתי את השותפה שלי יעל ניר. היה לנו ברור שנעבוד יחד והפרויקט הראשון שלנו התרחש עוד לפני שסיימנו ללמוד. שנתיים וחצי עברו מאז וזו ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיים שלי.

>> מעוניינים ללמוד עיצוב פנים ומתלבטים היכן? היכנסו לייעוץ לימודים חינם

 מה הדבר שאני הכי אוהבת במקצוע החדש? את היצירתיות. בין כל הטכניקה והעבודה על הפרטים הקטנים יש המון למידה ומקום לפתרונות יצירתיים. בכל פרויקט, מכל לקוח אני לומדת משהו חדש ופוגשת באתגר אחר. מעבר לזה, כשאת מעצבת בית לזוג את בעצם נכנסת למקומות הכי אינטימיים שלהם כי את צריכה לתכנן משהו שיתאים לפרקטיקה של החיים שלנו וזה כיף כשזה הרמוני וזורם. אנחנו מתחברים.

 מה הדבר במקצוע הישן שאני הכי מתגעגעת אליו במקצוע החדש? כרטיסים להופעות. עכשיו אני צריכה לבקש טובה מחברים...

 מה גילית על המקצוע שלא ידעת: חושבים שעיצוב פנים זה משהו שמסתכם בלבחור ספה אבל למעשה זה מקצוע שיש בו מחקר לעומק של פרטים. מהמחקר הזה בונים משהו שוויזואלית הוא מאוד ברור ויפה, אבל מאחורי הבחירה יש תהליך מעמיק שאותו אני מאוד אוהבת ולא הייתי מודעת אליו לפני שנכנסתי לעולם הזה.

 מה השינוי הכי גדול באורח החיים? השקט הנפשי שיש לי וההפרדה הברורה בין החיים שלי, בין החברים שלי לעבודה, אין ערבוב כמו פעם וזה פרייסלס.

 תגובות של הסביבה? האומנים שעבדתי איתם היו מופתעים ממש כי לא שיתפתי אותם בכמה קשה לי וכי המשרד שלנו עבד טוב. העזיבה שלי לא הייתה מהלך מסחרי, לא מכרתי את החלק שלי או משהו כזה – זה היה מהלך שהגיע מהלב אז האומנים נורא הופתעו. עוד מישהי שהופתעה היא אמא שלי שלא הבינה מה אני עושה. מבחינתה להיות עצמאי זה להיות משוגע ואני עוד עושה את זה פעם שניה ברציפות אז בטח השתגעתי ואני באיזה משבר... מהצד השני, בן הזוג שלי אמר "סוף סוף!". הוא ראה כמה אני כבויה. התגובה שאני חושבת שהכי מבהירה את המצב הגיעה מהקולגות, היח"צניות האחרות שהיו הכי מקסימות ואמרו לי שנורא כיף לי, הן שמחו בשבילי והרגישו שמגיע לי יותר.

  מה הדבר הכי גדול שהשינוי דרש ממך? אומץ, לקום ולעזוב מקצוע כשאת רווקה בלי ילדים ואחריות זה משהו אחד, אבל כשאת אמא לשני ילדים קטנים – זה כבר שינוי שמצריך בן זוג מאוד מפרגן. אנשים חשבו שיש לי גב כלכלי מאוד חזק אבל זה לא היה המקרה בתקופה בה עזבתי והיום אני בשותפות טובה ויציבה אבל אז זה היה מאוד מפחיד, כי חשבתי שאהיה לבד בעסק.

 מילה למתלבטות: אני לא אומר לאף אחת ללכת על זה בעיניים עצומות כי יש גם כאלה שלא הצליחו ונראה לי מאוד לא אחראי לומר למישהו אחר לקום וללכת. מהצד השני צריך לבדוק ולחשוב: מה הכי גרוע שיכול להיות? השאירו לכן רשת ביטחון. מי שמעז מצליח אבל זו בהחלט בחירה אישית של כל אחת. יש שלב שאת מרגישה שאת לא יכולה לא ללכת זה היה השלב אליו אני הגעתי – להישאר לא הייתה יותר אופציה.  ברגע שזה משפיע עלי בתור אישה בתור אמא, ברגע שהעיניים כבויות – את מרגישה שאין לך אפשרות להישאר ואז עושה שינוי. אצלי זה היה או ללכת להיות שכירה או לעשות וריאציה לחלום שלי. ההחלטה הייתה קלה בהרבה מהרגע שהחלטתי שאין לי מה להישאר במקום בו לא היה לי טוב.

 >> ממתנדבת למנהלת שיווק

>> מעוניינים ללמוד עיצוב פנים ומתלבטים היכן? היכנסו לייעוץ לימודים חינם