חג הפסח מתקרב ועמו לא מעט שאלות הנוגעות לזכויות עובדים בתקופת ערבי החג ובימי חול המועד. רגע לפני שהפיתה תוחלף במצה והחסה תשנה את שמה ל'מרור', הנה התשובות לכל השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם.

ערב חג הפסח יוצא ביום שישי, שהוא יום קצר האם זה ישפיע על השכר?

ובכן, לא ממש. ערב חג ראשון של פסח יתקיים השנה ביום שישי, ולכן במקומות שבהם עובדים חמישה ימים בשבוע ממילא לא יעבדו באותו היום, ואילו במקומות שבהם עובדים שישה ימים בשבוע נחשב ערב החג ליום עבודה מקוצר הנע בין 5 ל-7 שעות עבודה. גם אם אתם רגילים ליום עבודה ארוך בימי שישי, הפער בין שישי רגיל לערב חג לא גדול במיוחד ובמקרים רבים – כלל לא יורגש. בהקשר זה נזכיר כי עובד שיועסק מעבר לשעות אלה, יהיה זכאי לגמול שעות נוספות בדומה לכל יום אחר. 

ומה לגבי עבודה לאחר שעת כניסת החג?

עבודה לאחר כניסת החג נחשבת לעבודה בחג עצמו, ועל כן היא מזכה את העובד בתשלום מוגדל על עבודתו; כלומר עובדים שעתיים או יומיים יהיו זכאים לתשלום בגובה 150% עבור כל שעת עבודה בחג, ואילו עובדים חודשיים יהיו זכאים לתוספת של %50 על כל שעה שבה עבדו. אם במהלך החג עובד מועסק בשעות נוספות, הוא יהיה זכאי כמובן לתוספת שכר נוספת המסתכמת בגמול משמעותי. כמו כן, חשוב להזכיר כי עובדים שהועסקו במהלך החג יהיו זכאים למנוחה חלופית על כל שעה שבה הועסקו.

משפחה בליל הסדר
"עבודה לאחר כניסת החג נחשבת לעבודה בחג עצמו" | צילום: shutterstock

מה הם דמי חגים? האם כל העובדים במשק זכאים להם?

דמי חגים הם תשלום מיוחד (מעין תחליף משכורת) לו זכאים עובדים שעתיים או יומיים, שנעדרו מעבודתם בשל ימי חג. מדובר בזכות שלא ניתן לוותר עליה והיא רלוונטית לעובדים שהשלימו שלושה חודשי עבודה מלאים במקום התעסוקה, ובמקרים בהם החג לא חל בשבת ולא ביום שבו ממילא מקום העבודה סגור. לכן, השנה מומלץ לבדוק היטב כיצד יושפע סידור עבודתכם ולעמוד על זכאותכם לדמי חגים, במידה והייתם אמורים לעבוד באותם ימים אלמלא היה חג.

שי לחג יש למה לצפות גם השנה?

בניגוד למה שאולי חשבתם, החוק לא מחייב את המעסיק להעניק לעובדים שי לחג, מלבד מקרים מסוימים כמו עובדי קבלן בתחומי הניקיון, כוח אדם ושמירה. למרות זאת, אם לאורך השנים קיבלתם מתנות בחג הפסח, על המעסיק להמשיך לעשות זאת גם הפעם ובשנים הבאות. כמו כן, חשוב לציין כי אם המעסיק מחלק שי לעובדים, יש להעניקו גם לעובדות המצויות בחופשת לידה.

המעסיק הודיע על חופשה מרוכזת לכלל העובדים? שימו לב שיש לכם די ימי חופשה לניצול

לא מעט מעסיקים בוחרים לנצל את תקופת הפסח ולהוציא את כלל העובדים ל"חופשה מרוכזת". אם מדובר בחופשה בת 7 ימים לפחות (לא כולל ימי החג עצמם), מחויב המעסיק להודיע עליה לפחות 14 ימים מראש. ימי החופשה המרוכזת יורדים ממכסת ימי החופשה השנתית של העובדים עצמם ולכן, אם אין לכם די ימי חופשה לנצל לאורך כל התקופה, יכול המעסיק לבחור באחת משתי האפשרויות הבאות:

  1. לא להוציא אתכם לחופשה ואז עליכם להגיע לעבודה כרגיל.
  2. להוציא אתכם לחופשה בתשלום מבלי לנכות ימים אלה מימי החופשה שתצברו בעתיד.

שימו לב - למעסיק אסור לכפות עליכם לצאת לחופשה ללא תשלום ללא הסכמתכם, וכן אסור לו לכפות עליכם לצאת לחופשה, ולזקוף את הימים החסרים על חשבון ימי החופשה העתידיים שלכם (ובכך, להיכנס ל'מינוס' בימי חופשה).

כמו כן, חשוב לציין בהקשר זה כי ימי חג ושבתות אינם מופחתים ממספר ימי החופשה ("נטו") שצברתם ולכן, אם מעסיקכם מעוניין להוציא אתכם לחופשה לכל אורך תקופת הפסח (החל מה-19 באפריל ועד ה-28 באפריל), יתכן שאתם זקוקים ל-5 או 6 ימי חופשה בלבד עבור ערבי החג וימי חול המועד הנחשבים לימי עבודה רגילים על פי החוק. 

החל מה-1 בינואר 2019, עובדים יהיו זכאים לסרב לעבוד ביום המנוחה השבועית או בחג מכל סיבה שהיא, ולא רק בשל איסור על-פי מצוות דתם. כלומר, עובדים (למעט מספר מקומות עבודה מסוימים כמו בתי חולים, משטרה, בתי מלון וכו') רשאים לסרב לעבוד בחג הפסח (בחג הראשון ובחג השני). הם אינם רשאים לסרב לעבוד בחול המועד. על העובד למסור למעסיק את ההודעה לפיה הוא אינו מסכים לעבוד בימי המנוחה השבועית או בחג בתוך 3 ימים מהיום שבו המעסיק דרש ממנו (או הודיע על כוונתו לדרוש ממנו) לעבוד בימים אלה.

ומה לגבי חופשה בחג המימונה?

עו
עו"ד שרון הורנשטיין | צילום: ישראל הדרי
המימונה נחשבת ל"יום בחירה", בדומה לימי חג הפורים, ל"ג בעומר ואפילו יום ירושלים ויום פטירת הרצל. במסגרת ימים אלה, ניתן להיעדר מיום העבודה מבלי שהמעסיק יוכל להתנגד להיעדרותכם, וזאת בתנאי שהודעתם לו על כך לפחות 30 יום מראש. אם לא הספקתם להודיע למעסיק מראש, תוכלו לבקש ממנו לצאת לחופש באותו יום אך הדבר תלוי בהסכמתו. ההיעדרות אגב, יורדת ממכסת ימי החופשה השנתית שצברתם.

ולסיום האם הורים עובדים זכאים לסיוע במימון קייטנות פסח? ובכן, מתברר שכן!

הורים עצמאיים (הורים יחידים) הזכאים לגמלת הבטחת הכנסה או קצבת מזונות מהביטוח הלאומי, והחלו לאחרונה לעבוד או הגדילו את היקף משרתם ואפילו אם החלו לימודי קורס להכשרה מקצועית, עשויים להיות זכאים לסיוע במימון קייטנות במהלך חופשת הפסח וחופשת הקיץ. הסיוע ניתן מטעם משרד הכלכלה והוא עומד על סכום של עד 1,000 ש"ח לילד למחזור אחד של קייטנה ולא יותר מ-5,000 ש"ח למשפחה בשנה.

חשוב לציין שכם משרד החינוך מפעיל במהלך חופשת הפסח את "בית הספר של החגים" - מסגרות חינוכיות בשעות הבוקר לגני הילדים הציבוריים ולבתי הספר, המתוקצבים על ידי משרד החינוך (כיתות א'-ג') בימים א'-ה' בין השעות 08:00 עד 13:00. השנה ניתן לבחור בין השתתפות במחזור הראשון (11.4.2019 עד 17.4.2019) לבין השתתפות במחזור השני (14.4.2019 עד 18.4.2019). העלות לילד היא לכל היותר 30 ש"ח ליום, בהתאם למצב הסוציו אקונומי של היישוב. ההרשמה דרך הרשות המקומית.

עו"ד שרון הורנשטיין, הוא העורך הראשי של אתר כל זכות.