משבר הקורונה הביא איתו שינויים רבים במשק ביניהם סגירת ענפי הפנאי השונים בהם, מזון מהיר, מסעדות, אולמות האירועים, בתי קולנוע ועוד. בענפים אלו עובדים בעיקר בני נוער וצעירים שזו להם עבודה ראשונה או שנייה בחייהם.

קורל גולדמן בת 27 מראשון לציון היא סטודנטית בשנה האחרונה ללימודי עיצוב פנים, אשר מצאה את עצמה ללא עבודה. מזה 5 שנים היא עובדת במסעדה בראשל"צ וכעת נמצאת בחוסר וודאות גדול. "המסעדה היא מקור ההכנסה היחיד שלי וכעת כאשר המסעדה סגורה אז נותרתי ללא כל מקור הכנסה. מאחר ותחום המלצרות מבוסס בעיקר  על טיפים, אנחנו עדיין לא יודעים איך יראו דמי האבטלה שלנו" מספרת קורל. "מאז חקיקת חוק הטיפים המסעדה דיווחה על הטיפים שקיבלנו , אך בכלל לא ברור שאלו יחשבו לצורך חישוב דמי אבטלה. כך שחוסר הוודאות כרגע הוא גדול מאוד."

גם איה דגן, בת ה- 17 מצאה עצמה ללא עבודה וללא תשובות,"אני עובדת כמלצרית באולם אירועים, ומאז סגירת אולמות האירועים, נותרתי ללא עבודה. העבודה הייתה חלק גדול ומשמעותי מהשגרה שלי וכמובן תרמה לי הכנסה. כרגע נותרתי ללא זה וללא זה" היא מספרת. "אומנם אני לא מקיימת את עצמי לבד, אך יש משמעות גם להפסקת ההכנסה שאפשרה להתנהל באופן עצמאי. אני מציירת ויכולתי להרשות לעצמי לקנות ציוד ציור יקר ולא לבקש מההורים או אפילו סתם לצאת למסעדה. כצעירה אין לי זכויות חופשה ואני אאלץ להמתין עד שהפעילות של המשק תחזור לסדרה"

חוסר ידע ונסיון מקשים על ההתמודדות

כאשר בתי העסק בענפים הללו נסגרים והעובדים שמוצאים לחל"ת או מפוטרים נשארים ללא עבודה, וגם ללא ידע כיצד לנהוג בסיטואציה המורכבת הזאת.  "בני נוער וצעירים מהווים את אחת האוכלוסיות החלשות בשוק העבודה. עבודה זמנית במשמרות, חוסר ידע וניסיון, מביאים לקושי רב בהתמודדות עם המצב החדש והמורכב" אומר אורי מתוקי, ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הנוער העובד והלומד. כדי להקל מעט על חוסר הוודאות בתקופה זו, אספנו עבור אותם בני נוער וצעירים תשובות לכמה מהשאלות הבוערות:

מה השכר שלי במידה ואני בבידוד ומקום העבודה פועל או פעל כסדרו?

במידה ואתם נדרשים להימצא בבידוד, אתם זכאים להשתמש בימי מחלה שצברתם. ישנו אישור מחלה גורף למבודדי הקורונה, ואין צורך ללכת לרופא משפחה. בצירוף לאישור המחלה תדרשו למלא טופס הצהרה. את אישור המחלה וטופס ההצהרה תמצאו באתר משרד הבריאות. את צבירת ימי המחלה להם אתם זכאים, אתם יכולים למצוא בתלוש השכר. תשלום בעבור ימי המחלה מתבצע לפי החישוב הבא:

  • בעבור היום הראשון – אתם לא זכאים לתשלום.
  • בעבור היום השני והשלישי – אתם זכאים ל-50% מהשכר היומי.
  • מהיום הרביעי אתם זכאים לתשלום שכר מלא בעבור ימי המחלה.

במידה ולא צברתם מספיק ימי מחלה, אתם רשאים להשתמש בימי החופשה שצברתם. גם הם רשומים בתלוש השכר.

מה לעשות אם הפחיתו לי את כמות המשמרות?

כנראה שכמות המשמרות שלכם תרד בתקופה הקרובה. כרגע לא הוחלט על מתן פיצוי, אבל אולי יוחלט על כך בעתיד. לכן, המשיכו לערוך רישום של שעות העבודה. בנוסף, אם יש ירידה ניכרת בכמות המשמרות שניתנת לכם, ויש לכם ותק של שנה ומעלה, אתם רשאים להתפטר בדין מפוטר בגין הרעה מוחשית בתנאי עבודה (נדרשת התראה בכתב למעסיק).

מה לעשות אם אני חושש/ת להגיע למקום העבודה?

במידה ואתם חוששים להגיע למקום העבודה, אך אין עליכם חובת בידוד, שוחחו עם המעסיק. כל היעדרות מעבודה נדרשת להיות באישורו.

ניידו אותי לסניף אחר מהסניף שבו אני עובד/ת בדר"כ. האם זה חוקי?

מותר לנייד אתכם לסניפים אחרים של החברה / הרשת (אשר באותה בעלות) במידה והסניף ברדיוס של 40 ק"מ. וכאשר אין שינוי משמעותי לרעה בזמן ההגעה שלכם לעבודה. אלא אם כתוב בהסכם אחרת.

המעסיק שלי רוצה שאחתום על חל"ת (חופשה ללא תשלום), מה לעשות?

היציאה לחל"ת מאפשרת לכם להמשיך את רצף ההעסקה – מובטח כי תוכלו לחזור לעבודה בסיום החל"ת ורצף הזכויות שלכם (לדוג' לצורך זכאות לפיצויי פיטורים) נשמר. עם זאת, חשוב לוודא שהיציאה היא לתקופה מוגדרת – גם אם ניתן אח"כ להאריך אותה – אל תסכימו לצאת לחל"ת ללא הגבלת זמן. 

 אם בכל זאת אינכם מעוניינים לצאת לחל"ת והמעסיק לא רוצה/יכול להמשיך להעסיק אתכם – זכותכם להתפטר בדין מפוטר – ולקבל את כל הזכויות המגיעות לכם (פדיון ימי חופשה, פיצויי פיטורים – אם יש לכם ותק של מעל שנה ואם התרעתם בכתב לפני)

שימו לב כי בתקופת החל"ת מותר לכם לעבוד בעבודה אחרת.

יש לכם שאלות נוספות?  הסתדרות הנוער העובד והלומד, הארגון היציג לבני נוער וצעירים מעמידים לרשותכם מוקד ייעודי שיענה לכל שאלה-  ניתן להשאיר פניה בטלמסר 1121* או למלא טופס יצירת קשר דרך הקישור: http://minimum.org.il/minimom/tluna