קלינאות תקשורת היא תחום פרא-רפואי העוסק באבחון בעיות תקשורת וליקויי שפה ודיבור שונים וכן בטיפול בהם. במהלך התואר הראשון יוכשרו הסטודנטים לאתר, לאבחן, לטפל, לשקם, למנוע ולחקור ליקויים בדיבור, בשמיעה, בהגייה, קשיים בהבנת השפה המדוברת, אוצר מלים דל ועוד - בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים.

מה לומדים? 

תואר ראשון בקלינאות תקשורת הוא תואר פרקטי המספק הכשרה מעשית שמאפשרת, עם סיום התואר, להשתלב בעבודה בתחום. במהלך התואר ילמדו הסטודנטים קורסי מבוא במגוון נושאים מדעיים ורפואיים - כמו פיזיולוגיה, גנטיקה ואנטומיה - לצד קורסים בפסיכולוגיה וסוציולוגיה, שיטות אבחון, שיטות ייעוץ וכן מגוון קורסים בנושאי שפה ותקשורת, כל אלו מקנים לסטודנטים את הכלים לעסוק בתחומים כמו בלשנות, התפתחות קול ושפה, פונטיקה, פסיכו-לינגוויסטיקה, הפרעות היגוי, הפרעות קול, שיקום שמיעה ושימוש במכשירי שמיעה ועוד. 

תנאי קבלה:

תנאי הקבלה לתואר ראשון בקלינאות תקשורת משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך לרוב מדובר בסף קבלה גבוה באופן יחסי: רוב המוסדות דורשים ציון של 650 לפחות בבחינה הפסיכומטרית וכן ממוצע בגרויות העולה על 95-90. בנוסף דורשים חלק ממוסודות הלימוד גם אנגלית ברמה גבוה וכן ראיון קבלה אישי.

איפה עובדים?

בוגרי תואר ראשון בקלינאות תקשורות יכולים לעסוק באבחון ובטיפול באופן פרטי או להשתלב במערכת החינוך, במערכת הבריאות, במוסדות שיקום, במוסדות ציבוריים ופרטיים ועוד.

עדיין מתלבטים איזה תואר הכי מתאים לכם ללמוד? הכירו את Leap -  כלי חכם לבחירת מסלול קריירה בהתאמה אישית לאבחון חינם>>

שכר צפוי:

שכר התחלתי של קלינאי תקשורת יעמוד על כ-6,000 עד 7,000 שקלים בממוצע. עם הזמן והוותק יכול להגיע השכר החודשי לכ-10,000 עד 12,000 ש"ח בממוצע.

*נתוני השכר המוצגים מבוססים על מחקרים שונים, אולם ישנם משתנים נוספים רבים שמשפיעים על שכר העובד. הנתונים המוצגים מאפשרים הערכה גסה בלבד לנתוני השכר בכל תחום. הנתונים והמידע נבדקו ונתקבלו מחברת TACK אסטרטגיות צמיחה.