עבודה היא, לרוב, חלק יומיומי ובלתי נפרד שקיים בחיים של כולנו. אדם ממוצע מבלה את רוב שעות חייו בעבודה, ולכן אין ספק שתחושת הסיפוק או חוסר הסיפוק שלו ממה שהוא עושה במהלך היום מלווה אותו גם לאחר שהוא דופק שעון וממשיך לביתו ולחייו האישיים.

לא משנה איפה אתם עובדים, למשך כמה שעות ומה יוצא לכיס שלכם מזה, קיימות מספר דרכים בהן אתם יכולים להסתכל על מקור ההכנסה שלכם:


1. העבודה כג'וב: אלמנט שקיים בחייכם אך רק בשביל הפרנסה, הכסף ותלוש המשכורת. במקרה שכזה אתם, כנראה, חיים מסוף שבוע לסוף שבוע, ולא באמת מרגישים שזמנכם ויכולותיכם מנוצלים כהלכה.

2. העבודה כקריירה: שורה של פעולות שאתם עושים רק בשביל תחושה ההצלחה, הקידום, הסטטוס והשגת מטרות מקצועיות.

3. העבודה כייעוד: תחום בחייכם בו אתם חווים תחושת משמעות וידיעה שהעשייה שלכם תורמת למשהו חשוב. צורת הסתכלות זו, ברוב המקרים, היא זו שמקנה תחושת סיפוק ומשמעות.

איך ניתן לעבור משתי צורות ההסתכלות הראשונות לצורת ההסתכלות השלישית? במידה ואתם מתוסכלים מהדרך בה אתם חווים את עבודתכם ומעוניינים להפיח בה תחושת שליחות וסיפוק, פשוט שבו עם עצמכם וחשבו לעומק: מה המשמעות וההנאה שניתן להפיק מהעבודה שלכם? מה הפוטנציאל שמציעה העבודה עבורכם ברמה האישית? ואילו פעולות תוכלו לעשות כדי להגביר את תחושת המשמעות וההנאה מן העבודה?