כולנו רוצים שיאהבו אותנו. גם אם אלה מכרים רחוקים, קולגות ואפילו אנשים זרים שאנחנו פוגשים לרגע, אנחנו רוצים שיחבבו אותנו ויחשבו עלינו דברים טובים. איך עושים את זה? קבלו עשר שיטות בסיסיות ובדוקות (ועוד אחת בונוס).

אישה עם משקפי שמש (צילום: jupiter images)
ישר קולטים שהיא נחמדה. כוחו של חיוך | צילום: jupiter images
תפגינו סקרנות

כשאתם מחמיאים לאנשים אחרים או גורמים להם להרגיש שאתם מתעניינים בהם באמת, הם בדרך כלל ירגישו באופן טבעי את אותה תחושה כלפיכם. הבעת עניין באחרים מגבירה את גורם המשיכה שלכם בגלל שהיא משדרת ביטחון, וכשאתם בטוחים בעצמכם, אתם יותר אטרקטיביים.

תעשו פולו אפ

אם מכר הזכיר נושא מסוים בשיחה ביניכם (למשל שהכלב שלו חולה, שהוא קיבל קידום או שהוא מוכר את הבית), תעלו את הנושא בשיחה הבאה איתו. אנשים אוהבים לדעת שמתעניינים בהם ולהרגיש שלמילים שלהם יש משמעות ושמקשיבים להם באמת.

תקשיבו באמת

למרות האמור לעיל, אין טעם להיות סקרנים לגבי אחרים אם לא באמת אכפת לכם מהם - אם אתם לא באמת מקשיבים ורק עושים כאילו. למעשה, ברוב המקרים, אנשים שמים לב שאתם לא אותנטיים. נסו לפתח גישה אמיתית וכנה. אתם לא צריכים ממצאים של מחקר פסיכולוגי כדי להבין שאף אחד לא אוהב אנשים שמזייפים התעניינות.

תנו חיוך

אנשים הם יצורים די פשוטים - אם תחייכו הרבה יחשבו שאתם נחמדים, אפילו אם אתם לא. אדם בעל פנים נעימות ושמחות הוא נגיש וחברותי, בעוד שפרצוף מבואס גורם לאנשים לחשוב שאתם מסתוריים ואפלים - וזה לא בדיוק עושה חשק להזמין אתכם לפטפוט.
כדי לשמור על הפנים שלכם מאירות ושמחות נסו לחשוב על רגעים משמחים; החופשה האחרונה שלכם בחו"ל, בדיחה מצחיקה או הפרק האחרון של ארץ נהדרת. מה שעובד לכם.

שתפו בחוויות טובות

לא רק פרצופים חיוביים - אנשים אוהבים גם דיבור על נושאים חיוביים. התמרמרות וקוטריות הן תכונות אישיות שלא יגבירו את גורם המשיכה שלכם. בקיצור, מומלץ להתבכיין פחות (זה לא אומר שאתם חלילה לא יכולים להתלונן לעולם, פשוט לא כדאי להתלונן בלי הפסקה).

תריחו טוב

זה לא שניקיון יגרום לאנשים לאהוב אתכם, אבל אפשר לומר שחוסר היגיינה עשוי להרחיק מכם יצורים חיים. אולי זה נשמע טריוויאלי, ועדיין - הרבה אנשים שמודעים להופעה שלהם לא בהכרח שמים לב לריח פה לא נעים או לזה שהם מזיעים.
הקדישו מעט יותר תשומת לב, ותרוויחו את הידיעה שאף אחד לא מתרחק מכם בגלל ריח רע. מחקר פסיכולוגי מראה שריח עדין של לימון גורם לאנשים להיות אהודים יותר, בלי שאחרים בכלל מודעים לכך. אתם לא צריכים להריח כמו פרדס כדי שאנשים יאהבו אתכם - כל ריח נעים ועדין, עד כדי כך שלא שמים לב אליו אם לא מתאמצים, יעשה את העבודה.

צרו קשר עין

אם איש השיחה שלכם מגניב מבטים לצדדים, אתם בוודאי מרגישים שהוא לא ממש מקשיב לכם. לכן, כשאתם מקשיבים למישהו או מדברים בעצמכם, חשוב לשמור על קשר עין. כמובן שלא צריך להגזים - אין צורך לנעול את המבט על האישונים של הפרטנר לשיחה ולא להרפות. תנו לו להסיט את המבט מדי פעם והרשו את אותו הדבר לעצמכם.

קראו לאנשים בשמם

כבר נאמר שהצליל הכי ערב לאוזן הוא הצליל של השם שלנו כשהוא נאמר על ידי אחרים. אז כשאתם פוגשים מכר, אל תגידו סתם היי - הגדילו לעשות והוסיפו "היי ירון, מה שלומך היום?". גם במהלך השיחה אתם יכולים להשחיל מדי פעם את שמו של איש השיחה שלכם. זה ישמור עליו ערני.

השתמשו בגוף שני

לא פעם כשאנחנו מדברים בלהט אנחנו נשאבים לעיסוק אינטנסיבי בעצמנו. נסו להקשיב לעצמכם ולזהות משפטים שכלול בהם גוף ראשון - "הייתי ב...", "עשיתי את..", "אני חושב ש.." - אם יש יותר מדי כאלה, זה סימן טוב שכדאי לעצור, להוריד הילוך ולהפנות שאלות מתעניינות לפרטנר: "מה אתה חושב?".

עשו טעויות

מחקר פסיכולוגי מראה שאנשים שעושים טעויות הם יותר אהובים מאלה שנראים מושלמים, מאחר שהם נתפסים כפחות מאיימים וביקורתיים מאנשים מושלמים. אז אל תפחדו לתת במה לתכונות האישיות הלא מושלמות שלכם. זה רק אומר שאתם נורמלים למדי, משמע - שאפשר לחבב אתכם.

תאהבו את עצמכם

כן, מדובר בקלישאה. אבל אתם יודעים מה אומרים על קלישאות.

>> מי רוצה עיסוי בעירום?
תקועים? שבע דרכים בדוקות לשפר את היצירתיות