תטא הילינג היא שיטת ריפוי אנרגטית עוצמתית אשר צוברת תאוצה בעולם כולו. שיטת זו התגלתה על ידי הילרית אמריקאית, אשר חפשה נואשות פתרון למחלת הסרטן שנתגלתה בגופה, ופותחה בעקבות מאבקה על חייה.

מוח מואר (צילום: jgroup, Istock)
להאט את גלי המוח. זה אפשרי! | צילום: jgroup, Istock
רוב האנשים רואים אור לבן

לאחר שריפאה את עצמה, וויאנה סטייבל, ביקשה מאיש מחקר לבדוק את פעילות מוחה בזמן שהיא מבצעת את הטיפול. בבדיקה נראה כי במהלך הטיפול עובר מוחה לשדר בגלי "תטא" בשונה ממצב ערות בו המוח משדר ב"גלי בטא" (14-28הרץ) . גלי תטא הינם גליים איטיים יותר בתדירות של 4-7 הרץ שמאפשרים חיבור עם תת המודע. באופן נורמלי המוח משדר בגלים איטיים אלו בזמן חלימה או טרום שינה.

אחד הדברים הראשונים אשר נלמדים בקורס תטא הילינג הוא להאט את גלי המוח. הדבר נעשה על ידי טכניקה מיוחדת שוויאנה פיתחה שבה, המתרגל יוצר במוחו תחושה של ריחוף ועלייה כלפי מעלה. תחושת העלייה גורמת להאטת גלי המוח. כאשר המוח מגיע למצב תטא, רוב האנשים חווים תחושה מאוד נעימה של אהבה, ורואים אור לבן. במצב זה תפקיד המורה להסתכל בעיני המתרגלים ובד"כ נראים עיפעופים מאוד מהירים ועדינים בעיניים.

כאשר תהליך זה מתרחש נחוות רגיעה פנימית ותחושה של התחדשות כשאם שאנו חווים בלילה, רק שהפעם האדם ער. מבחינה ביולוגית במצב זה מופרשים הורמונים וחומרים שונים בגוף אשר מסייעים לבנייתו, התחדשותו והתחזקותו.

אך תטא הילינג איננה רק תהליך ביולוגי. במצב מדיטטיבי של גלי תטא האדם עובר דרך מספר מישורי מציאות ומתחבר למציאות הגבוהה ביותר, שאנו קוראים לה "הרקיע שביעי" שנתפש על ידי המתרגלים כאור לבן. ניתן לתפוס זאת כמקום אנרגטי הנמצא מחוצה לנו או בתוכנו, תלוי במצב התודעה. "הרקיע השביעי" נתפס כמקום של אהבה ללא תנאי ובו תחושה מאוד נעימה ומספקת. במצב זה האדם הופך להיות חלק מתהליך הבריאה והוא יכול לברוא את המציאות שלו ברמות שונות כגון: ריפוי פיזי, ריפוי נפשי, פיתוח יכולות רוחניות כמו ראיה רוחנית, הבנת החוקיות של חייו והגשמת זוגיות טובה, כסף, חיבור ליעוד האישישלו וכו'.

מהו תת המודע ולמה אני רובוט?

בני האדם פועלים כמו רובוטים בהרבה מצבים. למרות אי הנוחות שבשמיעת עובדה זו ניתן להיווכח בה במציאות חיינו. כולם יודעים כמה קשה לשנות הרגלים כמו עישון או אכילה מופרזת. כמה קשה לפרוץ גבולות, לעמוד מול קהל, לשנות התנהגות, להפסיק לכעוס וכדומה. אמא רוצה לתת אהבה לילדיה ובמקום זה למרות רצונה היא מוצאת את עצמה מתעצבנת. למשמע קללה, אדם מבוגר מאבד שליטה ויכול להכות אדם אחר שאם היה חושב על כך לרגע - זה רק מילה. בשביל זה צריך לריב? בית חולים? כלא? התת מודע שלו תופס זאת כאיום והאדם מגיב, למרות השכל הישר.

99 אחוז ממה שקורה במוח שלנו לא ידוע לנו, ועם זאת אנחנו חיים באשליה שיש לי בחירה חופשית על חיי. דפוסי חשיבה והתנהגות אלה שמכתיבים את בחירותינו ואת בריאותנו נוצרים אצלנו בדרך כלל בגיל צעיר וממקומות שונים: מהורים ומשפחה, מבית הספר, מהחברה בה גדלנו, מהדת, מכלי התקשורת וגם עוברים בתורשה בצורה גנטית.

איך תטא הילינג משנה את תת המודע?

גלי תטא מגשרים בינינו לבין התת מודע, לכן בלילה הגוף משתמש בתטא ליצירת החלומות שהן צורת הבעה וארגון של התת מודע שלנו. בתהליך הריפוי באמצעות תטא הילינג המטפל נכנס לגלי תטא, ובאופן טבעי זה קורה גם למטופל ואז המטפל יכול לנקות דפוסי חשיבה והתנהגות, תמיד בהסכמת המטופל כמובן. בתחילת המפגש המטפל עורך אבחון על מנת למצוא מהם הדפוסים המעכבים את המטופל. ברגע שמשנים דפוסי חשיבה אלו האדם מתחיל להתנהג בצורה אחרת. בדומה לשינוי של תוכנת מחשב.

ברגע שהאדם משתנה התדר שהוא שולח לסביבה משתנה וכך גם האנשים שקרובים אליו יכולים להתנהג אחרת, הזדמנויות להצלחה מגיעות אליו, והאדם יוצר את עולמו מחדש.

אמא מחבקת בת (צילום: Galina Barskaya, Istock)
מחליפים אמונה בעייתית באמונה רצויה. התוצאה: עולם שכולו אהבה | צילום: Galina Barskaya, Istock
מה עושים בטיפול תטא הילינג?

טיפול תטא הילינג מתחיל בדרך כלל בשיחה שבה המטופל מצהיר על מה ברצונו לטפל. זה יכול להיות נושא בריאותי, בעיות במערכות יחסים, מציאת זוגיות, חיבור לשפע, החלטות בחיים, רגשות שונים והתפתחות רוחנית. המטפל עורך את האבחון למציאת שורש הבעיה, על ידי תשאול מיוחד או על ידי הפעלה של חושים הרוחניים וסריקה אנרגטית של גוף המטופל.

לאחר שנמצאה אמונת השורש מתת המודע המטפל מתחבר לגלי תטא ושולף את האמונה הבעייתית, תמיד בהסכמת המטופל ומחליפים אותה באמונה רצויה. למשל הגורם לחוסר כסף יכול להיות אמונות כמו: הכסף הוא מלוכלך, נשלוף את האמונה הזו ונלמד את המטופל שכסף זה דבר נקי ונייטרלי והאדם נותן לו משמעות. ישנאו אותי אם יהיה לי כסף, נלמד את האדם שהוא תמיד אהוב והוא יודע איך לתת ולעזור עם הכסף שלו וכן הלאה. מציאת האמונה המגבילה והאמונה שלמחליפה אותה דורשת דיוק רב כדי שתת המודע של המטופל יסכים לקבל את ההחלפה.

איש עסקים עם חרדות

איש עסקים מצליח מאוד, סבל מחרדות, שפגעו קשות באיכות חייו. על ידי אבחון שערכתי לו התברר שיש לו אמונות שונות בתת המודע שלו שיוצרות את החרדה. אמונה אחת קשורה לאביו, שהיה מאוד נוקשה אליו בילדותו ולא האמין בו, ולכן הוא חיי את חייו ברצון להוכיח לאביו שהוא יכול להצליח. הבעיה שנוצרה היא שמבחינה אובייקטיבית הוא מצליח, אך הוא איננו יכול ליהנות מהפירות כי הוא חייב להוכיח שוב ושוב את הצלחתו לדמות האב שנמצאת במוחו. את האמונה הזו החלפנו באמונה שהוא עושה עסקים כי הוא נהנה מעבודתו ונהנה לתרום לחברה ושהוא יודע איך זה מרגיש שהוא כבר מצליח.

אמונה שנייה שהייתה לו היא שהוא חייב להיות בשליטה על כל דבר שקורה סביבו, דבר נפוץ מאוד אצל סובלים מחרדה. את הצורך בשליטה חיצונית החלפנו בידיעה שיש לו שליטה פנימית על מה שקורה בגופו ובמוחו ושיש לו את היכולות להתמודד עם כל מה שמגיע, ושהוא סומך על כוחות היקום שיזמנו לו את הטוב יותר עבורו.

איש העסקים התרשם מאוד מהשיטה ובא לקורס תטא הילינג ללמוד לטפל בעצמו ובבני משפחתו. הוא נרגע מאוד ולאחר מכן סיפר לי שהחרדות מאוד השתפרו ושיחסי העבודה שלו השתנו. win win, זה המוטו החדש שלו, ועסקיו ממשיכים לפרוח.

מה עושים בקורס תטא הילינג?

בקורס תטא הילינג לומדים על המבנה האנרגטי של האדם וכיצד להתחבר למצב בו המוח משדר גלי תטא. זהו תהליך שדורש כמובן תרגול. מה שבהתחלה לוקח כמה דקות מטפל מיומן עושה בכמה שניות. בהמשך הקורס לומדים לפתח את היכולות הרוחניות המולדות שלנו, שרובנו לא השתמשנו בהם, כמו ראיה רוחנית, תקשור וריפוי. אנשים רבים יוצאים מקורס תטא הילינג בהרגשה שהקורס פתח להם את העיניים בכל הנוגע למי שהם בתור יצורים מיוחדים עם יכולות מדהימות.

טיפול בתטא הילינג או קורס?

שיטת התטא הילינג מתאימה לכל אדם שרוצה לשנות את חייו ומוכן לקחת אחריות על כך. ישנן שתי דרכים ליצור את השינוי: האחת על ידי טיפול אישי בו מטפל מוסמך עורך את הטיפול ושניה על ידי קורס בו האדם לומד כיצד לטפל בתטא הילינג בעצמו ובאחרים.

אני ממליץ לאנשים שפונים אלי במצב קשה, בריאותית או נפשית, לעבור קודם מספר טיפולים אישיים ורק אז להגיע לקורס במצב פתוח ובריא יותר. בוגרי קורס תטא הילינג רבים אשר מתרגלים את התטא הילינג בחיי היום יום, חווים תחושה של אור פנימי, אהבה ואיחוד, תחושות שהם חיפשו לאורך חייהם באנשים אחרים, חפצים, הישגים ועכשיו הם מצאו אותם בתוכם.

אלעד שלו - בעל ניסיון של 15 שנה ברפואה משלימה, מורה לתטא הילינג, מלמד קורסים ברחבי הארץ ומטפל ברפואה סינית משולבת.

>> תאומים: תקשיבו רק לעצמכם