אין תמונה
דוד דביר. שלא תעיזו לשקר לו

איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"לעוף. זה מקסים בעיני, כי אז הייתי יכול להיות בכל מקום, לטייל ולראות הכול בלי להיות תלוי בתחבורה, בלי לקחת איתי שום דבר. פשוט לעוף ממקום למקום. חלום".

איפה הבית שלך?
"המשפחה היא הבית שלי. אני מאד אוהב ומרגיש נוח ובטוח בבית שבו אנו גרים".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים. לוקח?
"ממש לא, בלי שום ספקות, תהיות והסברים. לא!".

אתה אדם רוחני?
"לא, אבל אני מאד רגיש. אני עם הרגליים על הקרקע, בכלל לא עוסק ולא מתעסק עם יוגה ועם כל האשרמים למיניהם. הודו לא מסקרנת אותי בכלל. אם כבר, אז חוף ים מרוחק ושקט זה רוחני בעיני הרבה יותר מאשר לרקוד עם זרועות פרושות אל מישהו שאין לי מושג מי הוא בכלל".

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"להיות קצת פחות ריאלי אולי, לקבל קצת מאותה רוחניות".

מתי אתה מאבד אמונה?
"כשמשקרים לי ומאכזבים אותי. זה קרה בעבר לא מעט ואיבדתי אמונה ואמון במי שעשה זאת. לא רק שאיבדתי את האמונה - גם ניתקתי כל קשר עם מי ששיקר ואכזב".

מתי השתנו לך החיים?
"ברגע שהתחתנתי, אין ספק בכלל. עד אז הייתי נווד, חסר מסגרת, ללא אחריות. וברגע שנישאתי נהייתה לי מסגרת קבועה, מאורגנת. נהייה תא ברור עם תפקידים מוגדרים, אחריות ומשמעות אחרת לגמרי. נישואי לאשתי - ברגע הזה השתנו חיי".

מה פלא העולם שלך?
"בכל בוקר כשהשמש זורחת ובסופו של יום שוקעת, אני מתפלא ומתפעם מחדש. אני פשוט לא מבין את הדבר הזה והוא פלא עצום בעיניי. בכלל, כל עולם המדע והטכנולוגיה פלאי בעיניי. כל עניין המחשבים, טלוויזיה, וידיאו, טלפונים, לוויינים - זה לא מובן לי, וכמה שמסבירים לי אני לא תופס את זה".

יש אלוהים?
"לא! אני אתאיסט מוחלט ולדת אין שום משמעות בעיני. אני מכבד דתיים, מכבד את החגים, אך איני כפוף לשום אלמנט דתי. אני לא צם ביום כיפור ולא מכפר על שום דבר, לא שומר שבת ולא מאמין בדת".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"למרות שאין אלוהים? להגיע בריא עד גיל 90, ולראות את נכדיי גדלים בריאים, שמחים ומאושרים".

מה היית בגלגול הקודם?
"ציפור נודדת כל שהיא. נשר, שקנאי או אולי עגור. הייתי בכל העולם, ונדדתי ממקום למקום".

דוד דביר, שרובכם מכירים כשופט הקשוח של "נולד לרקוד" וכעת יוצא לקרב מדי שבוע בתכנית "מלחמת העולמות", נולד בקיבוץ נחשולים לפני 58 שנים. הוא שירת כקצין בצנחנים, רקד ב"בת דור", היה מנהלה האומנותי של "בת שבע", ובין לבין גם השתתף בסרטים "ישו כוכב עליון" ו"קזבלן". הוא זכה בלא מעט פרסי מחול, ביניהם פרס כינור דוד בקטגוריית רקדן השנה של 1981, יצר תוכניות מחול לנוער בבתי ספר, היה חבר במועצה העירונית לאמנויות של עיריית תל אביב יפו, וועדות ומחלקות נחשבות נוספות.
בעשור האחרון הוא משמש כמרכז מגמת המחול ומורה ראשי בבית הספר לאמנויות ע"ש "תלמה ילין". הוא נשוי, אב לשתי בנות וסב לנכד.