ייטאייש (טיטי) איינאו, מלכת היופי הראשונה יוצאת העדה האתיופית, רחוקה מלהיות פרינססה. מאחוריה עומד סיפור אישי שיכול לספק חומר לכמה תסריטים: היא איבדה את אביה בגיל שנה, ומעט לאחר שנאמה נפטרה ממחלה קשה עלתה ארצה בגיל 12 ביחד עם אחיה ועברה את כל תחנות הישראליות תחת השגחתם של סבה וסבתה. כעת, לאחר שזכתה בתואר הנכסף וכבר קיבלה קמפיין ראשון למשקפי השמש של אירוקה, ואפילו פגשה את נשיא ארה"ב ברק אובמה, היא בהחלט יודעת שהרוח שלה יכולה לנצח הכל.

מלכת היופי 2013
בגלגול הקודם הייתה לביאה. טיטי איינאו | צילום: עודד קרני

איזה כח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"הייתי רוצה שיהיו לי כנפיים, לעוף. לעוף ממקום למקום, להרגיש חופשיה כמו ציפור. ללכת לאן שבא לי, איך שבא לי. נראה לי מגניב".

איפה הבית שלך?
"עם חבר שלי. כשאני איתו זה מרגיש הכי נוח, הכי פאן. הכי המקום הפרטי שלי".

יש אלוהים?

"כן, בטח. אני בן אדם מאמין. אני מאמינה שהיקום הזה לא צץ לבד. אני מאמינה שיש מישהו שנתן יד בדבר, ואני מאמינה שהוא מכוון אותי בכל מקום ונמצא איתי. קשה לי לפרט למה וזה לא משהו שאפשר להוכיח, זאת אמונה".

מתי לאחרונה היה לך דיבור איתו?

"יש לי לא מעט. אני מבקשת ממנו דברים, והרבה פעמים אני גם מקבלת עזרה ותמיכה. אני לא יכולה לספר על השיחות שלנו. זה ביני לבינו".

מתי את מאבדת אמונה?

"יש הרבה רגעים כאלה. אני מאבדת אמונה באנשים. זה קורה כשמשקרים לי או כשאנשים סביבי עושים מעשה אנוכי. קשה לי לסלוח, אני בשנייה מוחקת מישהו".

איך נראית השבת שלך?

"בזמן האחרון, סופי השבוע שלי מתחילים בשינה טובה ביום שישי עד 12 בצהריים, אחר כך אני אוכלת ארוחת בוקר מפנקת. בדרך כלל אני הולכת לים, ובערב יוצאת לפאב או רואה איזה סרט טוב. סוף השבוע שלי רגוע, אני נחה הרבה וצוברת כוחות לשבוע שמגיע".

את מצליחה לצאת לפאבים בנינוחות?
"אנשים נגשים, מדברים איתי, מחמיאים, וזה כיף. אני לא יכולה להיכנס עכשיו למקום ושלא יזהו אותי, זה מצחיק. אני לא רגילה לזה עדיין. לפעמים אני הולכת לבית קפה ואומרים לי הנה הקפה שלך טיטי, ואני לא מבינה מאיפה מכירים אותי".

טיטי איינאו וברק אובמה
מודל לחיקוי. עם ברק אובמה בארוחה בבית הנשיא | צילום: אבי אוחיון, לשכת העיתונות הממשלתית


מתי השתנו לך החיים?

"אצלי מדובר בשני רגעים. הראשון היה כשעליתי לארץ. החיים שלי השתנו בענק. זה מהפך לא קטן, העלייה לארץ. הרגע השני הוא כמובן רגע הזכייה".

איך זה השפיע עלייך ברמה האישית?
"העלייה לישראל הייתה קשה כי בהתחלה אתה לא מבין, אתה לא מדבר את השפה ואין לך מושג מה קורה סביבך. לאט לאט אני מתאקלמת. הרגע השני, של הזכייה, משפיע בקטע טוב. אני מממשת את עצמי ומגיעה למטרות שאני מכוונת אליהן".

מי האיש שהכי השפיע עליך?

"אני מושפעת מהרבה אנשים ויש הרבה אנשים שהם מודל לחיקוי עבורי, ברק אובמה למשל. יש גם מעשים של אנשים שנתנו לי השראה. בעולם המשחק אני מאוד מעריצה את וויל סמית' וטיירה בנקס. גם ממרטין לותר קינג אני שואבת השראה".

מהי התכונה הכי רוחנית של בן זוגך?
"צניעות. הוא ממש צנוע. בן אדם פשוט שחי את החיים שלו בפשטות, ולא מסוגל לפגוע באף אחד. הוא בן אדם שמכבד את כולם. מה שיש לו יש לו, והוא לא יבוא וידבר על זה. ככה הוא חי וחונך".

טיטי בקמפיין לאירוקה
שוכחת לפעמים שכולם מכירים אותה. בצילומים לקמפיין erroca eyewear | צילום: עודד קרני


את מאמינה בתורות מיסטיות כגון אסטרולוגיה ונומרולוגיה?

"אני לא אגיד לך שאני לא קוראת, אבל אני לא מאמינה בזה יותר מדי".

אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"זאת שאלה קשה. הרבה פעמים אני מאוד נוקשה כלפי עצמי. שמתי לב לזה לאחרונה, כשאני קוראת ראיונות שעשיתי אני חושבת לעצמי ש'פה זה לא היה טוב, ושם'. אני נורא ביקורתית כלפי עצמי, וזאת תכונה שהייתה איתי תמיד. לפעמים אני מגזימה עם זה והייתי רוצה לקחת את הדברים בפרופורציה".

איזה ספר, סרט או דיסק מעוררים בך השראה?

"סרט של וויל סמית', 'המרדף לאושר'. הוא מראה לך עד כמה עבודה קשה יכולה להשתלם, ושאפשר להגשים את כל הרצונות והשאיפות שלך למרות כל הקשיים: למרות שאין לך בית, אוכל נורמאלי, למרות שאתה הולך לישון בשירותים ונותן תרומת דם כדי שתוכל לתת אוכל לבן שלך - בכל זאת אתה יכול ללמוד ולהצליח. זאת השראה ענקית בשבילי. אם הוא הצליח ככה, זה מראה שכל אחד יכול. בכל פעם שאני רואה את הסרט, אני מרגישה כאילו אני רואה אותו בפעם ראשונה".

טיטי איינאו והחבר
אוהבת את הצניעות שלו. עם בן הזוג, דניאל עוז | צילום: צ'ינו פפראצי


מה היית בגלגול הקודם?

"לביאה. כי לביאה נמצאת לצידו של המלך, ונראה לי שהייתי רוצה להיות לביאה. יש לה תכונות שאני מעריכה. היא היחידה שיכולה לאלץ את המלך לעשות משהו".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?

"לא הייתי מבקשת משהו אישי, וזה הכי יישמע מלכת יופי, אבל הייתי מבקשת שלא יהיה צער ורעב בעולם".

>> שאלון רוח עם אבי נמני: "יש לי קשר רוחני עם מכבי"

לכל שאלוני הרוח הקודמים