ג'קי אזולאי הייתה אחת המתמודדות הבולטות בעונה האחרונה של מאסטר שף. נראה שמצד אחד כבשה את כולם בפשטות שלה, ומצד שני בכישרון הבישול שלה. ואם אפשר ללמוד משהו מהתכנית הזאת, מלבד טכניקות בישול, זה שבבישול יש לא מעט רוח. יש בו, בין היתר, את המשפחה שלנו ואת השורשים שלנו. ומאיפה מגיעה רוח הבישול של ג'קי?

ג'קי אזולאי
הבנתי שעדיף לא לקרוא מחשבות של אחרים. ג'קי אזולאי | צילום: עודד קרני

איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"בדיוק היום חשבתי על זה. הייתי רוצה לעוף. איחרתי לגן של הילדים, ואמרתי לעצמי שאם יכולתי לעוף עכשיו זה היה קטלני. פעם חשבתי שלקרוא מחשבות, אבל אז הבנתי שעדיף לי לא לדעת מחשבות של אחרים. ואם אנשים חושבים עליי רע, מה אני צריכה לדעת?"

איפה הבית שלך?
"לגמרי הבית של אמא שלי. איפה שגדלתי. איפה שהריחות, מי שאני מכירה, מי שאני אוהבת, התמונות, הכל. כל ההווי".

יש אלוהים?

"בצורה מוחלטת, כן. אני חושבת שעצם זה שאנחנו מדברים זו כבר הוכחה. עצם זה שאני נושמת אני מאמינה שזה משהו על טבעי. אני גדלתי לתוך זה, וככל שאני גדלה אני רואה הוכחות כל הזמן לזה שהוא קיים. לקום בבוקר זה הוכחה מבחינתי".

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?

"כל יום לפני השינה אני עושה חשבון נפש על היום שעבר עליי. אני מתבודדת איתו ואומרת עשיתי ככה וככה, מתנצלת על דברים שאני חושבת שהם לא לרוחו, ואומרת תודה על דברים שקרו באותו יום".

מתי את מאבדת אמונה?

"אין לי רגעים שאני מאבדת אמונה בקיום של הקב"ה. אבל יש רגעים שאני אומרת 'וואו, זה ממש קשה כל העול הזה של תורה ושל מצוות ושל כל מה שאנחנו כן עושים. יש רגעים של שבירה, אבל זה עובר לי בתוך שנייה. אני נזכרת בדברים החיוביים. אם אני מאמינה בו אני חייבת לו דברים שאני מאמינה שהוא ציווה".

תמורת איזה סכום תסכים להמיר את דתך?

"שום סכום שבעולם. בבחינת הרג ובל יעבור, גם אם יצמידו לי אקדח לראש".

איך נראית השבת שלך?
"שבת זה באמת משהו שאנחנו מחכים לו כל השבוע. הכי כיף בעולם ביום הזה. בלי טלפונים, בלי טלוויזיה, רק אנחנו והילדים. אנחנו והמשפחה. ברגע שהשבת נכנסת זאת חגיגה גדולה. מביאים את כל השמיכות והכריות לסלון, עם צעצועים, ומבלים כל השבת ביחד. אנשים לא מבינים איך אפשר בלי לנסוע לים, אבל בשבת הקב"ה אמר שלא צריך לעשות כלום. שבת מבחינתי זה ה-יום בשבוע".

מתי השתנו לך החיים?

"אני חושבת שהמוות של אבא שלי. פתאום הבנתי מה זה החיים. הוא נפטר בגיל 42, ואז הבנתי שצריך לנצל כל רגע".

מי המורה הרוחני שלך?

"יש את הרב עובדיה, שמה שהרב עובדיה פוסק אנו עושים. אין לנו רב משלנו, אני פוחדת, כי אם הולכים לרב חייבים לעשות מה שהוא אומר. מעדיפה לא לשאול כדי לא להיות מחויבת לעשות מה שאומרים".

גמר מאסטר שף 3
"המוות של אבא שלי שינה אותי" | צילום: אורטל דהן


מי האיש שהכי השפיע עלייך?

"יש שני אנשים. עד שהתחתנתי ואחרי שהתחתנתי. לפני החתונה, זאת אמא שלי שעיצבה אותי ומי שאני היום זה בזכותה. אחרי החתונה זה בעלי. התחתנו צעירים, והוא ידע להרגיע אותי, לעדן אותי. כבר שבע שנים הוא מעצב אותי. אמא שלי והוא, ללא ספק".

מהי התכונה הכי רוחנית של בן זוגך?

"הרוגע והשלווה שלו הם דברים שאפשר באמת להעריץ. אני תוססת ועצבנית. אני זאת שמתחילה, והוא תמיד ברוגע ובעדינות. חמוד כזה".

יש
לך קמע? אמונה טפלה?
"לא, אין לי קמע. הקמע שלי זה המלל שאני מוציאה מהפה ומבקשת מאלוהים. אני חושבת שזה הקמע הכי טוב, לא איזה משהו שתולים עלינו".

אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?

"אני סקרנית כרונית וזה מפריע לי. זה לא רק לדעת וללמוד. זה לדעת גם מה הוא אמר, מה הוא דיבר עליי. הייתי מאריכה גם את הפתיל הקצר שלי".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים. לוקחת?

"לא, מה פתאום. רגע, מאה מיליון דולר? יש סקייפ? תחשוב על זה, חמש שנים אבל איזה חיים טובים אחר כך. מבחינה כלכלית. אם יש סקייפ אז אולי. סתם, לא, אני אמות".

מה היית בגלגול הקודם?

"בטח הייתי דוכסית. אני בטוח ארצה להיות כזאת גם בגלגול הבא".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?

"בריאות לכל המשפחה עד סוף החיים. למות בשיבה טובה".

>> שאלון רוח עם ציפי חוטובלי: "שאלתי את אלוהים למה לקח לו זמן להפגיש בינינו"

לכל שאלוני הרוח הקודמים

>> זמני כניסת ויציאת השבת