אין תמונה
יצור שקשור לטבע. אורי גוטליב
איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"להיות מסוגל, כל פעם מחדש, לשטוף את המוח באופן כזה שיחליף לי את האישיות כמו שאני אבחר, ושאני אוכל לשנות אותה שוב ושוב אם אני לא אהיה מרוצה ממה שיצא".

איפה הבית שלך?
"קודם כל במיטה שלי. שם אני תמיד מרגיש בבית. ויש עוד מקום, באילת - יש שם בריכות ציפה כאלו, שמלאות במלחים ובנרות. כל פעם שאני נמצא בתוכן אני מרגיש בבית, ואני מתכוון לזה באופן הכי אמיתי ועמוק".

יש לך קמע או אמונה טפלה?
"יצא שנסעתי כמה פעמים עם האוטו וחתול שחור כמעט חצה אותי, אז האטתי את הרכב, גרמתי לחתול לברוח,  ואז הוא לא חצה אותי. בקשר לקמעות, אני לא מגדיר את זה ככה, אבל יש כמה דברים בבית שחשוב לי שיעברו איתי לכל דירה ויהיו איתי תמיד. בעיקר מין פסלים קטנים כאלה שיש לי כבר הרבה שנים. למשל מין דמות של מישהו שיושב והוגה, פסל קטן כזה מאפריקה. אלה דברים שחשובים לי".

יש אלוהים?
"אני מאד מקווה שכן".

תמורת איזה סכום תסכים להמיר את דתך?
"וואו, שאלה טובה. אני חושב שבכל מקרה הייתי שמח להיוולד בודהיסט, אז אם היו מציעים לי המון כסף ובאותה הזדמנות הייתי יכול גם להפוך לבודהיסט, הייתי שמח".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים. לוקח?
"כל המשפחה? טוב, כן, הייתי לוקח את הכסף. ואחר כך כבר הייתי מוצא דרך לפגוש אותם בלי שאף אחד ידע".

איך נראית השבת שלך?
"וואו, זה סיפור ארוך. כל שבת באחת בצהרים אני נפגש עם קבוצת חברים - אנחנו קוראים לעצמנו 'חבורת הירקון 70' - ברחוב הירקון 70. זה מין בית גדול ומפואר כזה משנות החמישים, ומדי שבת אנחנו לומדים שם משהו שונה - לפעמים זה משהו חברתי, לפעמים כלכלי, לפעמים רוחני, זה משתנה. בכל שבת מישהו אחר מכין אוכל לכולם, ובשעה ארבע אנחנו מתחילים לנגן. אני מנגן על תופים ועל בס ולפעמים אני שר".

אתה אדם רוחני?
"כן. אני עושה יוגה שמאד מחזקת אותי, אני מנגן. בנגינה יש משהו שבא ממקום אחר. אני גם עושה מדיטציות. אבל זה בעיקר מאד מתחבר לי לזה שאני יצור שמאד קשור לטבע, והטבע הוא מקום מאד רוחני".

מי המורה הרוחני שלך?
"אין מישהו ספציפי, פגשתי הרבה אנשים שלימדו אותי. אני אוהב לאסוף מידע ואני אוסף ולומד כל הזמן. מאחי הגדול יריב למדתי המון - על מוזיקה, על איך להתמודד במצבי לחץ - הוא האדם שהכי השפיע עלי. ויש גם אדם נפלא ששמו שייקה, המורה שלי לשיטת אלכסנדר, שזו שיטה מאד עדינה שקשורה לאיך אתה מגיב לחיים האלה. ושייקה הוא מורה מדהים".

מתי השתנו לך החיים?
"בגיל 26 פתאום עצרתי הכול, כי הבנתי שבא לי לעשות דברים אחרים. עד אז עסקתי בעיקר בתיאטרון והיו לי חיים כבדים כאלה, בעיקר במישור המקצועי. ורציתי משהו אחר, רציתי לחיות אחרת. אז עצרתי את כל מה שהיה ושיניתי לעצמי את החיים".

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"הייתי רוצה להיות יותר אמיץ, נפשית ופיזית. יש המון דברים שאני רוצה לעשות ולא מעיז כי אני מפחד. למשל, הייתי רוצה לעשות המון סמים, אבל אני לא עושה כי אני מפחד".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"שיהיה פה שלום".

אורי גוטליב‏, 39, הוא שחקן, מנחה וקומיקאי. מגיש את "שבוע סוף" בערוץ 2 ואת "עד כאן" ב-yes ישראלי. ברזומה הטלוויזיוני שלו ניתן למצוא את תוכניות ההומור והסאטירה "מועדון לילה", "הרצועה", "חדשות מפתיעות", "הכל טוב", "שוטטות", "אחד העם 1", וכן את סדרת הדרמה "מסכים".