איילת זורר בפרימיירה של סופרמן (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
הייתה רוצה להיות קצת יותר סבלנית. איילת זורר | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

הכרתם אותה כחנונית האולטימטיבית ב"עניין של זמן”, אבל איילת זורר גדלה מאז ימי חולצת הדיאולן והתלבושת האחידה. עם או בלי מאיות בתעודה היא פרשה כנפיים ועפה כדי לכבוש עוד ועוד פסגות: התפקיד הראשי בסרט עטור השבחים "האסונות של נינה", דמותה הבלתי נשכחת של הרופאה נעמה לרנר ב"בטיפול", השתתפות ב"מינכן" של ספילברג, "שמונה צדדים לאמת" עם מת'יו פוקס, תפקיד משנה חשוב בסרט ההוליוודי "מלאכים ושדים" עם טום הנקס ויואן מקגרגור, והאחרון, אמא של סופרמן ב "איש הפלדה". בין לבין היא הפרזנטורית הלוהטת של חברת האופנה "גולברי", אמא לליעד וגם המחזיקה במקום התשיעי בדירוג הנשים היפות של הוליווד לשנת 2008, לפי אתר המבקרים העצמאיים Tccandler.com. אצלנו היא תמיד תהיה במקום הראשון. כמה אמביציה ורוח צריך כדי להגיע לפסגות האלו?

אין תמונה
חיי הם דינמיים והמלחמה שלי היא דווקא על רוטינה. בקמפיין לגולברי

‫איפה הבית שלך?
"בית הוא כמו מעגלים שנוצרים בשלולית כשמשליכים לתוכה אבן. המעגל הראשון, הקרוב, נמצא איפה שהמשפחה שלי נמצאת. אחר כך הבית הוא המקום שבו יושבים אנשים שקרובים ללבי ולגורלי. ואחר כך המקום שגידלתי בו את ליעד – מכמורת. המעגל האחרון הוא המקום שגדלתי בו: הבית בשיכון דן".

‫מתי השתנו לך החיים?
"שאלה מצחיקה. מתי לא? אני חושבת שפגשתי אנשים ששינו את חיי, אבל אולי מי שחשובים יותר הם מי שבנו את חיי ובלעדיהם לא היתה משמעות לכלום: ליעד וגלעד (בנה ובן זוגה של איילת; א.ר). ועוד כמה חברי נפש ואחים לדרך שבלעדיהם לחיים היה טעם טפל יותר".

איך השתנו החיים שלך בעצם?
"החיים שלי עם ליעד וגלעד שונים. הפכתי למלאת פחד אבל גם אמיצה יותר באותו הזמן. אני יותר ערה לאחרים ולאפשרויות שיש בחיים, במיוחד מהרגע שמלאו לליעד ארבע שנים והוא הפך להיות יצור עצמאי, כזה שעומד בפני עצמו, עם האג'נדות שלו והאישיות הייחודית שלו".

 איזה ספר, סרט או דיסק מעוררים בך השראה ולמה?
"יש עשרות סרטים שהשפיעו עליי ועדיין משפיעים, אבל רק אלו שהם פטישיים בצורה בלתי רגילה - בהם אוכל לצפות גם בפעם השנייה והשלישית. הסרט 'פורסט גאמפ' הוא אחת היצירות הגאוניות מהבחינה הזו, ומה שאנשים לא יודעים זה שהוא צולם, נדחה על ידי הסטודיו ואז נשאר בידי היוצרים שהימרו עליו באומץ! הוא חזר למרכז הקונצנזוס רק אחרי שזכה בכל פרס אפשרי ולהצלחה מסחרית. לא דבר של מה בכך, אבל הדרך הכמעט יחידה ליצירה מקורית ולא משוחזרת בהוליווד של שנות האלפיים שנפלה שבי בידי איגודים מסחריים".

 אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך ולמה?
"סבלנות. נראה לי שכמעט כל ישראלי צריך קצת מהכמוסה הזו".

 יש לך קמע או אמונה תפלה?
"אולי אחד כן, בואו נודה... אם אני מביאה נעליים כמתנה - אני דורשת שקל. זה כדי שהבן אדם שקיבל את המתנה לא ילך מעליך לעד. מצד שני, זו דרך חביבה לחפף מישהו לא רצוי. בהנחה שזה עובד".

 איך נראה סוף השבוע שלך?
"כל סוף שבוע נראה אחרת. חיי הם דינמיים והמלחמה שלי היא דווקא על רוטינה. סוף שבוע מסומל בהתערבות במיטה. עיתוני סוף שבוע, טיול לא מתוכנן ופנקייקים ביתיים, אם יש מוזה".

איילת זורר (צילום: אביב חופי)
החיים עם גלעד וליעד שונים - הפכתי למלאת פחד אבל גם אמיצה יותר באותו הזמן | צילום: אביב חופי

יש אלוהים?
"במהלך עבודת הכנה לסדרה 'בני ערובה' של ערוץ 10 נפגשתי עם מנתח מח בשם יצחק שחלק איתי סיפור של מנותחת שלו. מסתבר שכשמנתחים חולי אפילפסיה חייבים למצוא טרם הניתוח את אזורי התפקוד במוח כך שאלקטרודות יחוברו אליהם, כפי שעשו אצלה. אחרי החיבור, נשלח חשמל לאיזור הזה במוח שלה והיא יכולה היתה לתאר את התעוררות הרצון שלה להרים את ידה עוד לפני שהיא הרימה אותה בפועל. מהיכן מתחיל הרצון כששום אלקטרודה לא מחוברת אלינו? האם הרצון מרחף לו באפלת היקום עד שהוא פוגע בנו במקרה? אני מאמינה שיש משהו שמאחד אותנו ושכולנו באים וחוזרים אליו".

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?
"יש לי איתו דיבור יומיומי".

את מאמינה בתורות מיסטיות, למשל אסטרולוגיה ונומרולוגיה?
"אני מאמינה שאם מישהו מאמין וזה עוזר לו זה מה שחשוב".

‫אם היית יכולה לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"לא לפחד כלל".

איילת זורר הוליווד (צילום: Valerie Macon, GettyImages IL)
יש לי דיבור יומיומי עם אלוהים | צילום: Valerie Macon, GettyImages IL

‫מתי את מאבדת אמונה?
"כשאני מתמלאת פחד. זו עבודה יומיומית".

‫איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"לחזור בזמן. יש כמה שאלות שנשארו לי והייתי רוצה לשאול מישהו אהוב שנפטר".

‫תמורת איזה סכום היית מוכנה להמיר את דתך?
"השאלה הזו היא ההוכחה הנחרצת שהפכנו להיות עולם קפיטליסטי. נקודת האור היא שלא נאלץ לסחור באהובים או בבני משפחה או בדברים באמת בעלי משמעות כמו בימים שחורים של האינקוויזיציה או הנאציזם. חיים הם הדבר החשוב בעיניי מעל לכל, אם כבר מדברים על אלוהים".

‫אם מציעים לך מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים – את לוקחת?
"במאה מיליון דולר אני אוכל לקנות ארון קבורה מפואר במיוחד כי לא לראות את המשפחה שלי חמישה חודשים - נעזוב חמש שנים - יהרוג אותי!".

>> שאלון רוח עם יובל שם טוב: "לפני שהצלחתי הייתי קנאי וממורמר"

>> לכל שאלוני הרוח הקודמים