אין תמונה
שירה תמיד הייתה חלק מהחיים שלי
איפה אתה מרגיש בבית?
בבית.

יש אלוהים?
בטח שיש אלוהים.

ואיך מתבטאת האמונה שלך?
בזה שאני מתחיל מכיוון עשרת הדיברות. אם זה כיבוד אב ואם ואם זה לא לנאוף, לא לגנוב ולא לרצוח. עשרת הדיברות שמשה קיבל מאלוהים הן התורה הראשונה. אם אני אבצע את עשרת הדברים היפים האלה, ובעצם אם כולם יעשו אותם, העולם ייראה אחרת.

מתי אתה מאבד אמונה?
בכעס. כשאני כועס על מישהו או משהו, או כשקורה משהו עצוב – אז אני מאבד קצת את האמונה. אבל אסור לתת לזה להימשך יותר מדי זמן. צריך להבין שכנראה ככה צריך להיות.

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?
אני מדבר עם אלוהים כל יום. לא בתפילה, ולא בקול. בחדרי הלב.

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
שתגיע תחיית המתים. הייתי רוצה שכולם יקומו לתחייה, אבל במיוחד ההורים שלי ואנשים קרובים.

מי האיש שהכי השפיע עליך?
אבא ואמא. מה שלומדים מאבא ואמא נשאר לכל החיים. אבא שלי היה דתי, והדתיות שלו השפיעה עליי והיא חלק ממני. אם אבא שלי היה גרמני, אז היו עליי השפעות גרמניות.

מתי השתנו לך החיים?
בגדול לא השתנו לי החיים. החיים שלי הם בלי שינויים דרסטיים. אני מאמין שתמיד יש עליות וירידות אבל לא שינוי קיצוני. נולדתי בשביל להיות זמר, כבר מגיל 8 אני שר, ככה ששירה תמיד הייתה חלק מהחיים שלי וזה לא התחיל פתאום. זה שהתפרסמתי לא שינה לי הרבה. הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה אולי המוות של ההורים. כשהייתי צעיר חשבתי שאשאר צעיר לנצח, וכשהם נפטרו, פתאום נכנסו לי מחשבות אחרות, הבנתי קצת יותר את המקום שלי בעולם.

מי המורה הרוחני שלך?
אביהו מדינה. במהלך החיים תמיד התייעצתי איתו בכל נושא. בנוגע לעניינים טובים, רעים, עניינים משפחתיים, עניינים עסקיים, דברים שקשורים לדיסקים. הוא איש רגוע וחכם, תמיד סמכתי עליו.

איזה תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
אולי את הנאיביות שבי. אני מאמין לכל דבר. סך הכל אני די נהנה מזה שאני נאיבי, אבל אם הייתי יכול, הייתי רוצה להיות קצת פחות.

הבא בתור הוא סוס

מה היית בגלגול הקודם?
בגלגול הקודם הייתי סוס. נו, באמת, מאיפה אני יודע?

יש לך קמע או אמונה טפלה?
ממש לא. אני מאמין בכח של הקדוש ברוך הוא שהוא מוריד ומעלה. אני לא מאמין שצריך אביזרים כדי לשפר את המצב או לשנות אותו. לא נייר, לא שרשרת ולא טבעת ישפיעו על מהלך החיים שלי.

איזה כח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
להיות מסוגל לראות מבעד לקירות. זה נראה לי יכול להיות כיף, לראות הכל, כשכל העולם שקוף עבורך. זה קצת כמו לחזור למצב של אדם וחווה.

מה אומרת לך המילה "רוח"?
רוח זה מה שיש בחוץ כשמזג האוויר קר. וברצינות – ללכת לבית כנסת, לשמוע הרצאה טובה, כל מה שקשור לנפש – זו הרוחניות שלי. כשאני מקשיב למישהו וזה מזיז בי משהו, כשאני מזיל דמעה, זה בא מהרגש ומהרוחניות.

היה ספר, סרט או דיסק שהשפיע לך על החיים?
כשאני שומע את ציון גולן – זמר תימני צעיר – זה מדגדג לי בלב כי זה מזכיר לי את ההורים שלי, את הבית. בגדול, שירי אהבה עושים לי את זה. סרטים אני בזמן האחרון לא רואה. וספרים לא היה לי מספיק זמן לקרוא. את הספר של החיים שלי עוד לא הספקתי לקרוא כי הוא לא נגמר, ואני לא עובר לספרים אחרים אם לא גמרתי את הראשון.

איך נראית השבת שלך?
מאד רגועה. אני מקדם את פניה בכיף. לא עובדים, נחים. מדי פעם אני עושה קידוש או הולך לבית הכנסת, אבל לא בשוטף. ככה, בשביל הרוחניות.

מודל משופר

התבוריס (צילום: יוסי צבקר)
לא תמיד מקשיבים בקולו. התבורי'ס | צילום: יוסי צבקר

האם אתה מקפיד לתקן ולשפר את עצמך?

אני לא עושה שום עבודה לשיפור עצמי. אני כבר משופר.

אתה אוכל בריא? שומר על תזונה?
אני לא מאמין בזה, לא שומר על כלום. כשהבטן שלי מקרקרת אני הולך לאכול והיא אומרת לי תודה. את הבטן זה לא מעניין מה שמת בפנים – בשר, חלב, חם, קר. זה לאכול בריא בעייני – לאכול מתי שאני רוצה ומה שאני רוצה.

מה הורשת לילדים שלך?
עוד לא הורשתי להם, אני עדיין חי. אני מנסה ללמד אותם שיתנו כבוד להורים. ילדים זה עם אינטרסנט, הם מתחילים לעשות כבוד להורים רק כשנהיה להם שיער לבן, אבל כנראה שככה זה מהקדוש ברוך הוא. הילדים שלי אוהבים אותי ומעריכים, אבל לא תמיד הדעה שלי נחשבת, הם הולכים לפי הראש שלהם.

כשאתה לחוץ, מה אתה עושה בשביל להירגע?
אני שם את האצבע בפה והולך לישון.

>> "מעיין חודדה הייתה הכי רוחנית בבית": שאלון רוח עם יוסף נתן בכר
לכל שאלוני הרוח