אין תמונה
שי אביבי. אבנים נותנות לו כוח
מה אומרת לך המילה "רוח"?
"מה שמשותף לכל הבריאה. לי יש שתי ידיים, להוא יש זנב אבל בכולם יש את הדבר הזה שנקרא 'רוח'".

אתה אדם רוחני?
"במחשבה, לא תמיד במעשה. וגם לא תמיד במחשבה".

מה היית בגלגול הקודם?
"אני לא סגור על הגלגול הקודם, אבל יש איזה עניין עם זה שהייתי כלב, מסיבות שאני לא יכול לפרט".

איפה אתה מרגיש בבית?
"בבית. באמת, אני פשוט מרגיש טוב בבית. אבל בכללי, אני מרגיש יותר נוח במזרח מאשר במערב. זה פסיכולוגי כזה, לא מיסטי. אני נוהג להגיד למשל שבאגף הממתקים - אני ערבי".

מתי השתנו לך החיים?
"כשקניתי דירה. אז הרגשתי בפעם הראשונה שיש לי איפה לשים את הרגל. הרגשתי שהטלתי עוגן, ועכשיו אני יכול להתחיל קצת לנדוד. גם כשזוהר, הבת הראשונה שלי נולדה, הרגשתי שאני מתחיל לגעת ולהבין יותר את מהות הדבר הזה שנקרא 'הולדה-מוות-הולדה'".

איך נראית השבת שלך?
"בעיקר שובר את הראש מה לעשות עם הילדים".

יש אלוהים?
לדעתי יש, רק שאני לא יודע להגיד מאיזה סוג הוא - או היא. ההשערה שלי היא שמצד אחד הבריאה בנתה את הרשת והותירה אותנו כמו ללכת עליה עכבישים, ומצד שני - קורים נסים מדהימים כל הזמן. הבריאה בראה סט חוקים - שזה הדיוק המושלם, והותירה לנו את הבחירה החופשית - שזו המקריות המוחלטת".

תמורת איזה סכום תסכים להמיר את דתך?
"אמונה היא דבר בלתי המיר. זה יכול להשתנות, להיות מושפע, אפילו להתחלף באמונה אחרת - אבל אי אפשר להמיר אותה".

מי האדם הכי לא רוחני שאתה מכיר?
"זה יהיה מאד לא רוחני ללכלך על מישהו, וגם אין ממש כזה דבר אדם לא רוחני. יש הרבה כיסויים מעל ומסביב - טרדות, ערמות של חול, עניינים שמרחיקים אותך מהרוח, מסיתים ומסיחים את הדעת למקומות אחרים, וזה כנראה סיפורו של העולם הזה. אבל זה רק כיסוי שמתחתיו חייבת להיות רוח, גם אם היא מוסתת למקומות אחרים".

הבורגנים (תמונת AVI: mako)
שי אביבי. היה רוצה לכעוס פחות | תמונת AVI: mako
יש לך אמונות תפלות?
"אני מאמין בחפצי עוצמה. יש לי הרבה דברים שאספתי בכל מיני מקומות ובכל מיני זמנים - ענפים, אבנים, מקלות - ואני מרגיש שהם מטעינים אותי בהרבה עוצמה ואנרגיות. זה לא מושג שלי כמובן, חפצי עוצמה. זה של קרלוס קסטנדה, אבל זה מאד נכון בשבילי".

אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"את החשיבות הגדולה שאני נותן למחשבה של איך רואים אותי ולאיך שאני רואה את עצמי. גם את השיפוטיות שבאה לידי ביטוי בביטויים האפלים ביותר, כלפי אנשים אחרים – מחשבות כמו קנאה, הרגשת אפסות ליד אחרים או מאידך - הרגשת עליונות או שוויץ לעומת אחרים. והייתי רוצה לכעוס פחות".

איזה סרט מעורר בך השראה?
"עכשיו, לאחרונה - 'האביר האפל'. סרט שטובל את שתי ידיו בתוך הרוע ועוסק במאבק בין טוב ורע, והרע שהוא נוגע בו מפחיד אותי. סרט גאוני".

מי האיש שהכי השפיע עליך?
"ללא ספק אשתי, מיכל. היא מבחינתי עץ החיים שלי, היא מצמיחה אותי. אני מקווה שגם אני אותה".

שי אביבי בחמישיה הקאמרית (תמונת AVI: mako)
אביבי מתוך "החמישיה הקאמרית". הית' לדג'ר מפחיד אותו | תמונת AVI: mako
מתי אתה מאבד אמונה?
"כשהפחד משתלט עלי. חרדות כלכליות למשל יכולות לגרום לי להינעל, לפחד".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה 5 שנים - לוקח?
"ברור שאני נשאר עם המשפחה. אבל אין חמישה חודשים על הדיל הזה?".

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?
"בדיוק לפני שבוע היה לי איתו דיבור קצר, התחננתי אליו קצרות באיזה עניין. אבל לא התאמצתי איתו מספיק בזמן האחרון".

 

שי אביבי נולד ב-1963 בעכו, שם גדל. לאחר לימודים בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, שיחק אביבי בסרטו של ערן ריקליס, 'גמר גביע', היה מנחה בערוץ הילדים, השתתף בתוכנית הסאטירה "החמישייה הקאמרית", הנחה את תוכנית האירוח "מקרה לילה" וכיכב בסדרת הדרמה "הבורגנים". אביבי שימש כראש מחלקת התוכן של ערוץ 10 ויצר מספר תוכניות טלוויזיה, ביניהן "אחורי החדשות". 

בשנת 2006 יצר יחד עם אשתו מיכל את הסדרה 'בשורות טובות', שהתבססה על פרטים ביוגרפיים מחייו. הסדרה משודרת כיום ב-VOD בכבלים, ובימים אלה משודרת בערוץ הוט 3 בכבלים סדרת הדרמה בכיכובו, "תימרות עשן". בנוסף, אביבי פעיל בתחומים חברתיים וסביבתיים רבים, ובעיקר ידוע במאבקים למען זכויות בעלי חיים נגד פיטום אווזים וניסויים בבעלי חיים ועוד. שי אביבי נשוי לתסריטאית והיוצרת מיכל לבדינסקי, ולשניים שני ילדים - זוהר ואיתי.