אניה בוקשטיין מאוד עסוקה: תפקיד ראשי במחזמר "צלילי המוזיקה", אלבום ראשון הנושא את שמה, הופעת סולו מוזיקלית ראשונה ב-3.9 במועדון ה"אוזןבר" בתל-אביב ואם זה לא מספיק עמוס – גם חתונה עוד פחות משבועיים. השחקנית הצעירה שעלתה לארץ בגיל 7 ונכנסה אל חיינו כבר בגיל 12 בסרט "ארץ חדשה" הספיקה לבסס קריירת משחק לתפארת ולכבוש גם פסגה חדשה, בצורת קריירה מוזיקלית.

אניה בוקשטיין שחור לבן
מדברת עם אלוהים הרבה בזמן האחרון. אניה בוקשטיין | צילום: אייל נבו

מתי השתנו לך החיים?
"היו לי כמה נקודות בהן החיים שלי השתנו: לראשונה כשעליתי לארץ. הייתי בת שבע וחצי וזו החוויה שהכניסה בי את כל המוטיבציה והאמביציה והרצון להיות חלק ממשהו, וגם קצת חוש הישרדותי ואמונה בעצמי. זו באמת חוויה מטלטלת ומדהימה לעלות למקום חדש וללמוד את השפה שלו. החיים שלי השתנו שוב כשפגשתי את דותן כי ידעתי שמצאתי את האיש שלי, את מי שייתן לי שקט ושלווה וגם יהיה סלע בשבילי. הוא מצליח לאתגר אותי ומביא הרבה תשוקה לחיים שלי וזה מרגיע, זה שלב חדש – אני גם מתחתנת עוד שבועיים, אז אולי אם היינו מקיימות את השיחה הזו אחרי החתונה היא היתה אחד הרגעים הללו. עוד רגע בו השתנו לי החיים היה הרגע בו קניתי את הבית שלי. לקנות בית זה להשקיט את כל החרדה הקיומית שהיתה לי, לדעת שיש לי מקום שהוא שלי ושהוא הביטחון שלי, שאני לא תלויה באף אחד – ואלו דברים שחשובים לי. זה משהו שנתן לי שקט עצום".

היה שינוי שאת יזמת?
"כן, בעיקר בדברים שקשורים לגוף: בכאבים שהייתי צריכה לטפל בהם או לקחת בחשבון, בתקופות של רגישות שהייתי צריכה לעצור ולומר 'אולי העמסתי על עצמי יותר מדי'. אם אני לא עוצרת – האנשים שאוהבים אותי מסמנים לי שאני צריכה לעצור, אבל אני מנסה כל הזמן להיות בדיאלוג עם עצמי ולחפש את השינויים".

יש לך קמע? אמונה טפלה?
"האמת היא שיש מלא ואני מרגישה שאני לא יכולה להלאות את הקוראים בכולם אז אספר על האמונה הטפלה שיש לי בזמן האחרון. זה קטע חדש: על כל ריס שנופל אני מבקשת משאלה אחת, ועל שערה מגבה שתיים – ואני יש לי! (צוחקת). אני לא משחררת אף ריס ומקפידה לבקש משאלות. יש לי אובססיב קומפולסיב קל אז זה מתווסף לזה".

אמונות טפלות נוספות? טפו טפו טפו?
"אין לי טפו טפו טפו, אבל אם יש לי אודישן חשוב אני תמיד ישנה עם הטקסט מתחת לכרית, שייכנס לי לראש".

מאה מיליון דולר ולא לראות את המשפחה שלך 5 שנים. לוקחת?
"אוי... תלוי באיזה מצב כלכלי אני אהיה כשזה יגיע, כי אולי אם אוכל לפנק את ההורים שלי באיזו יאכטה טובה הם יסלחו לי על זה – אבל בגדול, המשפחה שלי היא החיים שלי. לא עובר יום בלי שאדבר איתם ואראה אותם. זו שאלה טריקית".

איך נראית השבת שלך?
"שישי זה יום קסם בשבילי והוא אפילו יותר משפחתי מיום שבת. זה יום בו אני רואה את ההורים שלי, מנקה את הבית, עושה קניות, נהנית מהאנרגיה שיש בתל אביב ביום שישי, עושה סידור פנימי כזה. אני עושה טיול עם אמא שלי ואנחנו הולכות לקנות פרחים ופירות וירקות, ויש לנו חנות יד שניה שאנחנו אוהבות. בנוסף, קורה משהו שלא קורה בשאר הימים וזה שאני עושה שנ"צ עם בן הזוג שלי. בשבת אני ישנה עד 9-10 בבוקר – וזה מאוחר בשבילי. מה שכן, בתקופה האחרונה אני עושה הצגה כמעט בכל שבת בערב – אז קצת מקצצים לי את הכנפיים של השבת ואני מנסה למצות את המנוחה עד אז. אני מצליחה לנוח עד חמש-שש בערב אבל זה קצת מבאס. מצד השני, זו ברכה בשבילי ללכת לשמח אנשים בשבת בערב".

אניה בוקשטיין
מעניק לי שקט ושלווה. עם הארוס דותן | צילום: אביב חופי

איפה הבית שלך?
"הבית שלי זה המקום שאני הכי מוגנת ובטוחה בו ובדרך כלל יש בו את האנשים שאני הכי אוהבת. הבית עבורי זה הבית בו אני גרה עם בן הזוג שלי וגם זה של ההורים שלי – המקומות בהם אני מרגישה ששומרים עליי".

איזה כוח על טבעי היית רוצה שיהיה לך?
"אין ספק שלעוף! זה הדבר הראשון שהייתי בוחרת. אני חולמת על זה הרבה וגם זו קצת הפנטזיה שלי. אני כל כך אוהבת תנועה וצריכה תנועה בחיים שלי, זקוקה להתקדמות, דינאמיות וחופש, ולמרות שאני אישה יציבה ונאמנה - החופש היצירתי שלי הוא חובה. אני לא בן אדם בלעדיו, אז לעוף מרגיש לי החופש האולטימטיבי".

יש אלוהים?
"בטח. זה משהו שתמיד הרגשתי: שיש משהו ששומר עליי ושמגן עליי, משהו שיש לי דיאלוג איתו ושאני צריכה לתת לו דין וחשבון במידה מסוימת. לא יודעת איך לקרוא לו - אבל יש משהו שאני מנהלת איתו דיאלוג מאז ומתמיד".

אם היית יכול לבקש בקשה אחת מאלוהים, מה היא הייתה?
"שהכל יהיה אותו דבר, שההורים שלי יהיו בריאים".

מתי לאחרונה היה לך דיבור עם אלוהים?
"האמת היא שבעיקר עכשיו, כשכל כך הרבה דברים טובים קרו אני עסוקה בלהודות לו. שנייה לפני שאני עולה לבמה ב'צלילי המוזיקה' או בהופעה שלי אני אומרת 'תודה', מזכירה לעצמי שזה ממש לא מובן מאליו לעמוד שם".

אניה בוקשטיין במוסקבה – פרפר לבן
זו חוויה מטלטלת ומדהימה לעלות למקום חדש | תמונת AVI: mako

מי האיש שהכי השפיע עלייך?
"אמא שלי, בטוח אמא שלי! אני רואה איזו דרך היא עשתה בחיים שלה, איך היא גידלה אותי ואיך היא הצליחה לעשות את העלייה בצורה כל כך מוצלחת. את זה שההורים שלי בנו בית והשקיעו בי כל כך הרבה, את מה שהם השקיעו בקריירות שלהם ואת איך שהם גדלו להיות מאוד טובים במה שהם עושים, ואני מבינה שהם יוצאי דופן בצניעות ובעוצמה שלהם. אני מקווה שזה מה שלמדתי מהם אבל יש לי עוד הרבה מה ללמוד".

אילו תכונות היית רוצה לשנות בעצמך?
"הייתי רוצה להיות פחות בלחץ! הייתי רוצה לקחת דברים פחות ללב. אני מתכוונת לדברים האישיים, כי בדברים של העבודה אני מחפשת את האיזון, אבל כן, הייתי רוצה לקחת דברים יותר בקלות, להיות פחות קשוחה עם עצמי ועם האנשים שאני אוהבת".

איזה ספר או סרט או דיסק מעורר בך השראה?
"'אמריקן ביוטי' הוא סרט שתמיד מעורר בי השראה. פשוט כי יש בו איזו אנושיות כזו ומוזיקה מדהימה. הוא מרגש אותי ונוגע בי מאוד ואני רואה אותו בכל פעם בה הוא משודר - ראיתי אותו איזה מאה פעם! מבחינת מוזיקה, נינה סימון תמיד נותנת לי השראה: מה שהיא עושה עם השירים, היכולת שלה - כל החבילה, פסנתרנית קלאסית, זמרת מדהימה שעושה אינטרפרטציות מדהימות - בכל פעם שאני שומעת אותה בא לי לכתוב שיר".

מה היית בגלגול הקודם?
"לא יודעת, לא חשבתי על זה אף פעם אבל אני מרגישה שהייתי במקום טוב".

>> שאלון רוח עם איילת זורר: "כשאני מביאה נעליים במתנה אני מבקשת שקל"

>> לכל שאלוני הרוח הקודמים