אין תמונה
הזוג המאושר

הפרסומים בתקשורת הנורבגית והישראלית על חברתו הסקנדינבית והלא יהודייה של יאיר נתניהו "הבן של" מעוררים סערה באתרים החרדיים. חלקם מצטטים את ארגון להב"ה למניעת התבוללות שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "גם הבן של ביבי מצא גויה ואבא שלו גאה. ביבי ביבי... אבא שלך מתהפך בקבר", כתבו בארגון שבראשו עומד פעיל הימין בנצי גופשטיין והוסיפו, "יאיר שטרן שהיום יום השנה להירצחו שאולי על שמו יאיר נקרא, היה מוכן למות ולא להתחתן עם גויה. במעשיך אתה נותן לגיטימציה להתבוללות ולהשמדת עם ישראל! חזור בך והסבר לבנך את חומרת העניין".

אין תמונה
מתוך אתר "כיכר השבת"

רק אמש התגאו באתרים החרדים בראש הממשלה נתניהו ורעייתו על שהחליטו ללכת ברגל שני קילומטרים בשלג בעת שהותם בדאבוס שבשוויץ, וזאת על מנת שלא לחלל את השבת. הבוקר, התחלפה הגאווה באכזבה. "האם לראש הממשלה בנימין נתניהו יהיו נכדים 'גויים'?", שאלה הכותרת של אתר "כיכר השבת", שם תהו איך ייתכן שלמרות הצהרותיו של ראש הממשלה על חשיבות השמירה על הזהות היהודית, הוא מתגאה בחברתו החדשה של בנו. "סנדרה מגיעה מהעיירה גרימסטאד השוכנת בדרום מערב נורווגיה ונחשבת למעוז של הבורגנות הנוצרית השמרנית מה שכלל לא הפריע לאביו של יאיר, ראש הממשלה בנימין נתניהו, להתגאות במהלך פגישה עם עמיתתו ארנה סולברג ראש ממשלת נורבגיה, על הקשר שמקיים בנו עם הצעירה תושבת מדינתה כאשר לדבריו אף טייל יאיר עם סנדרה בנורבגיה בקיץ האחרון", נכתב באתר.

גם אתר "קוקר" מזהיר מפני הסכנות תחת הכותרת: "זהירות התבוללות - בת זוג גויה לבנו של בנימין נתניהו". "החברה החדשה של יאיר נתניהו היא גויה למהדרין מנורבגיה. ולכן נשאלות השאלות הבאות: האם ראוי הוא כי בנו של ראש ממשלת ישראל לצאת עם גויה? מה יהיה על המורשת היהודית - הרי זהו צביון מדינת ישראל? הייתכן כי לנתניהו ייוולדו נכדים גויים?", נכתב שם בדאגה.

באתר "סרוגים" והאתר החרדי "שטיבל" הספקו בציטוט תגובתה הרשמית של ארגון להב"ה וחזרו על טענת האירגון לפיו אביו של נתניהו ז"ל "מתהפך בקבר".

בעוד הדאגה באתרים החרדים יוצאים מפרופורציה, גם חובבי הממים ברשת הצטרפו כצפוי לחגיגה. רז ציפריס למשל הגיב לטענות של ארגון להב"ה בתמונה של חברתו של נתניהו הבן, כדרקון יורק אש, עמיר שיבי יצא בפרפרזה על קמפיין ההתבוללות של ש"ס בבחירות האחרונות ושחר אבן השתמש בפרצופו המתבכיין של דוסון לירי. 

מם של רז ציפריס - יאיר נתניהו והחברה הנורבגית (צילום: Facebook)
המם של רז ציפריס | צילום: Facebook

מם של עמיר שיבי - יאיר נתניהו והחברה הנורבגית (יח``צ: KateRiep_Godbye)
עמיר שיבי בפרפרזה לקמפיין ש"ס | יח``צ: KateRiep_Godbye

המם של שחר אבן (צילום: KateRiep_Godbye)
המם של Shahar Even Dar Mandel | צילום: KateRiep_Godbye

כזכור, זו אינה הפעם הראשונה שמתעורר בקרב ישראלים אדוקים חשש להתבוללות מצד בנו של ראש הממשלה. כבר לפני שנה העלתה אחת מחברותיו של יאיר נתניהו לעמוד הפייסבוק שלה תמונה של נתניהו הבן לבוש בתחפושת סנטה קלאוס לצידו עץ אשוח, וכינתה אותו "הילד הנוצרי שלי". הפוסט זכה לביקורת והעלה השערות שונות, אך בלשכת נתניהו ביקשו להדגיש שמדובר בסך הכל בפוסט הומוריסטי לחלוטין.

אין תמונה
יאיר עם סנטה קלאוס. כבר אז עורר סערה