אדם עושה גשר ומסתכל בלפטופ (צילום: ZoneCreative, Istock)
נא לפתוח לפטופים - השיעור מתחיל | צילום: ZoneCreative, Istock

אפשר לעשות היום הכל כולל הכל דרך האינטרנט, אתם סגורים על זה, נכון? לדבר, לעבוד, לקנות, למכור, לטייל, לראות, לשמוע לבלות וללמוד- משפות ומחשבים ועד בישול ולימודים לבגרות. אל ההיצע הנרחב הזה מצטרף עכשיו גם הניו-אייג', בדמות אתר ישראלי חדש- "ניו-אייג' אקדמי".

ניו אייג' אקדמי מציע כיתות וירטואליות במגוון נושאים רוחניים כמו התפתחות אישית, מודעות, מיסטיקה, בריאות ורפואה אלטרנטיבית. את האתר יזמה והקימה כנרת לאופולדי-שחם, בת 39 מנתניה, שהחלה כמטפלת בתחום הרפואה האלטרנטיבית, ובשנים האחרונות מתמקדת בייעוץ עסקי וליווי מטפלים אלטרנטיביים. בעקבות העבודה הצמודה עם המטפלים, חשה לאופלד בצורך של פלטפורמה שיווקית ראויה והחליטה להקים את האתר. מאוחר יותר הצטרפה אליה גם ליבי רם, שהקימה וניהלה את "מרכז שבע" ביפו (מרכז לרפואה אלטרנטיבית ורוחניות).

הקורסים בבית הספר הוירטואלי - רוחני נעים כרגע בין ארבעה לעשרה מפגשים, ולאופולדי מבטיחה ששיעור מתקיים גם אם רשומים אליו תלמיד אחד או שניים. המדיום מאפשר להוזיל מאוד עלויות, וכך 45 דקות הרצאה יעלו לכם רק 29 שקלים. בעתיד מתכננת לאופולדי לפתוח מכללה רוחנית שתכלול גם שיעורי אינטרנט ושיעורים פרונטלים ברמה גבוהה, כשבסופם ייצאו התלמידים עם תעודה.

לאופולדי מעבירה בעצמה שיעורים וירטואלים בשיווק וייעוץ עסקי באתר, ומוצאת בדרך הלימוד החדשה הזו כמה וכמה יתרונות. "יש משהו מיוחד בלשבת ולשדר לבד בחדר עם המחשב כשלא מעניין אותי אם הצד השני מחבב אותי ואת מה שאני אומרת", היא מספרת. "בכיתה, כשמודעים לתלמידים, כל הזמן מנסים למצוא חן ולא מתעסקים רק בהעברת החומר. פה זה נטו להעביר את המסר וזה מקום נקי, כיף - פשוט לשבת ולהוציא החוצה את מה שיש”.

האתר באמת יכול להוות תחליף למפגש קבוצתי במציאות?
"לא כל שיעור אפשר להעביר במדיום הזה, כמו למשל שיאצו ורפלקסולוגיה. אבל יש שיעורים של ידע טהור בלבד שאפשר להעביר בעזרת הרצאה ומצגת. זה לא יכול להוות תחליף מוחלט, תמיד יהיה את אלה שירצו לצאת ולהקשיב אבל לעומתם, יש כאלה שיראו בזה ברכה - זה זול, זה מהבית, ואפשר להתנסות בדברים מעניינים. האתר גם מאפשר מפגשים שלא היו יכולים להתקיים בדרך אחרת - יש לנו מורים מאילת, נהריה ולוד ואפשר להקשיב להרצאות שלהם מבלי לצאת מהבית. יש גם אנשים חולים או עם מוגבליות שלא פשוט להם להגיע פיזית לשיעור, וטוב שיש להם את האפשרות להתחבר למשהו רוחני יותר.

איך בחרת את המנחים?

ניו אייג' אקדמי (צילום: אור גץ)
אתר "New Age Academy" | צילום: אור גץ
"אני הרבה שנים בתחום אז את רובם אני מכירה. היה חשוב לי שיהיה מדובר במנחים בעלי ניסיון בהנחיה ועם גישה פתוחה לאינטרנט. זה אולי נשמע קל להעביר שיעור ברשת, אבל זה בכלל לא פשוט לשדר מבלי לראות כיתה, עיניים, שפת גוף של תלמידים. לקח זמן למנחים להיכנס לזה אבל כל מי שמתחיל מתאהב במדיה - גם המנחים וגם התלמידים".

יש לאתר מטרה רוחנית?
"הקו המנחה המשותף לכל המרצים שלנו, ולא משנה מאיזו אסכולה הם מגיעים, הוא בסופו של דבר לעזור לאנשים לראות מי הם באמת, לעזור להם להבין את האחדות בין כולנו ואת הנצחיות שלנו. אף אחד אחר לא יכול לנהל לך את החיים חוץ ממך ולא לימדו אותנו לעשות את זה, לימדו לחפש את התשובות בחוץ. אין לי ידע אחר משלך, אני ואתה זה אותה רוח. לפעמים אנשים נמצאים באשליה גדולה שקשה לצאת ממנה, ומה שאנחנו יכולים לעשות זה להזכיר להם שהידע כבר קיים בהם והם יכולים לסמוך על הפנימיות שלהם".