פיבי מנגנת בגיטרה (צילום: יח"צ)
ליסה קודרו ב'חברים'. פסיכולוגית בהפרעה | צילום: יח"צ

מכורים ל"בטיפול"? אולי כדאי שתוותרו על הסדרה החדשה של כוכבת "חברים" לשעבר, ליסה קודרו. בסדרה החדשה המשודרת באינטרנט - "Web Therapy" - היא מגלמת פסיכולוגית מעורערת בנפשה שמעבירה טיפולים קצרים באורך שלוש דקות דרך מצלמות האינטרנט של המטופלים. התוכנית, בת 15 הפרקים, היא מעין סאטירה על תוכניות הטיפולים הפסיכולוגיים שהפכו עכשיו ללהיט בעולם.

בניגוד לסדרות עליהן היא צוחקת, קודרו לא עושה הנחות והיא עובדת קשה כדי להוציא שם רע לפסיכותרפיה. הדמות אותה היא משחקת, פיונה וואלאס, היא תרפיסטית שלא יודעת להקשיב למטופלים שלה. היא מרוכזת בעצמה, קוטעת מטופלים בחוסר רגישות, משתמשת בטיפולים כדי לקדם את ענייניה, שופטת מהר מדי ורחוקה מאד מלסייע באמת.

"בטיפול שאורך חמישים דקות, המטופלים מדברים ומדברים על חלומות ורגשות וזיכרונות וחוויות מהעבר, וכל הדברים האלה מסתכמים בכלום אחד גדול", מסבירה פיונה בפרק הראשון. קודרו הפיקה את סדרת הרשת יחד עם שותפה, דן בוקטינסקי. לדבריה, "זה פשוט רעיון שנולד לשידור ברשת". בסדרה החדשה נצמדת קודרו לאותו הומור ציני ומביך שאפיין את הסדרה הקודמת בה כיכבה - "הקאמבק", שם היא גילמה שחקנית, כוכבת לשעבר, שתהילתה אבדה וחזרה בעזרת סיטקום מצליח.

התוכנית משודרת בפלטפורמת פס רחב בשם "L Studio" שמטרתה ליצור מרחב מקוון שיכול לספק פלטפורמה לתוכן איכותי ולהתחרות ברשתות השידור האמריקניות הגדולות.