רצועת עזה, יום חמישי בלילה, סמל אוליבר בנג'מין רובנס, מפקד כיתה בחטיבת הנח"ל, צועד יחד עם חייליו לעבר אחד היעדים, כשלפתע כדור פוגע לו בחזה, באפוד שלבש, סנטימטרים ספורים מהלב ומכיס חולצתו בו מונח ספר הזוהר. הכדור פגע בחלק הקדמי של האפוד ונפל. חייו של סמל רובנס ניצלו.

>> לעמוד הפייסבוק mako רוח כבר עשיתם לייק?

"הבן שלי התקשר אליי בוכה מהתרגשות, וסיפר לי שכדור פגע לו בחזה, באפוד שלו, קרוב מאוד לספר הזוהר שיש לו בכיס, ובנס חייו ניצלו. הוא היה בטוח שנפצע אבל לא קרה לו כלום. מבחינתו ועבורנו זה נס שאי אפשר להסביר וזה הכל בזכות ספר הזוהר", סיפר דני, אביו.

לדברי הוריו, הם נתנו לבנם את הספר מתוך מחשבה ואמונה שהוא יציל את חייו בשדה הקרב, וכך אכן קרה. "כשפגשנו את הבן למחרת לזמן קצר, הוא נתן לנו את הקליע שפגע לו באפוד. אנחנו מאמינים שספר הזוהר והקב"ה שומרים עליו מלמעלה. הוא קיבל את חייו מחדש", סיפרו הורי החייל.

עוד כתבות בערוץ הרוח:

"תפילה שמגיעה ישר לאלוהים"

מבצע 'צוק איתן' חשף כמה צדדים על אישיותם של הלוחמים, בעיקר הצעירים. יש כאלה שכותבים מכתבי פרידה לחברות ולבני המשפחה טרם כניסתם ללחימה בעזה, אחרים הכינו מראש צוואות וחלק לא מבוטל נכנסו ללחימה כשברשותם ספר הזוהר הכולל את פרשת פנחס. מדובר בתופעה שצוברת תאוצה בקרב חיילים ורבים מהם מאמינים בסגולות הספר להצלת חיים. לפני כמה שבועות חילק מרכז לקבלה בישראל כ-50 אלף ספרי זוהר לכל דורש, חינם אין כסף, חלק לא מבוטל מהם הגיע לחיילים סדירים ומילואימניקים המשרתים ברצועה וסביב  לה.

אבנר מדר, מורה במרכז הקבלה, טוען כי ספר הזוהר חולל ניסים בקרב חיילים שלחמו ברצועה. "ספר הזוהר שאנו מחלקים כולל בתוכו את פרשת פנחס, פרשה אשר מכילה בתוכה אירוע של מסירות נפש של פנחס הכהן למען עם ישראל. הזוהר מכיל בתוכו רוחניות גבוהה מאוד, אור גנוז ואנרגיות שמגנות על האדם שמחזיק אותו ומונע כל פגיעה בו", אומר מדר. "מי שקורא בספר, למרות שהוא כתוב בארמית וגם מבלי להבין את הפירוש של הדברים, מובטח לו שחייו יינצלו. התפילה שלו מתקבלת ישירות לאלוהים ועוקפת את כל המלאכים. בזכות הפרשה הזו נמנעו פיגועים וחייהם של אנשים רבים ניצלו. יש לספר הזה סגולות להגנה על גוף האדם ולחולל ניסים שאין להם הסבר".

"סגולות מיוחדות להגנה"

אולם פרט לספר הזוהר, מתברר שחיילים לוקחים איתם לשדה הקרב קמעות נוספים שהם מאמינים כי להם סגולות להגנה: ספרי תהילים, קמעות מיוחדים שמקובלים כתבו עבורם במיוחד הכוללים את שמות המלאכים, מטבעות עם מסרים נגד עין הרע, להצלה והצלחה וסרטים אדומים.

אין תמונה
"יש לספר הזוהר סגולות של הגנה". אבנר מדר
במקרה נוסף במבצע צוק איתן, הוריו של חייל צה"ל יוסי גיברלטר, לוחם בחטיבת הנח"ל, מאמינים כי חייו ניצלו הודות לספר 'נועם אלימלך'. את הספר כתב הרב אלימלך מליז'נסק, וגיברלטר הכניס לאפוד שלו לפי בקשת אמו. במהלך היתקלות עם מחבלים, נפצע גיברלטר באורח בינוני, וההורים בטוחים כי לספר יש חלק משמעותי בכך. חסידים רבים מייחסים לספר סגולות ייחודיות לכל צרה, והוא כולל בתוכו פירושים ושיחות בענייני פרשת השבוע.

"הרמב"ם כותב בהלכות מלחמה שעל אדם שיוצא לקרב אסור לחשוב על הוריו, ביתו או על בני משפחתו, אלא שכל כולו יהיה נתון אך ורק למלחמה, וכך מובטח שיחזור לביתו בריא ושלם", אומר אב בית הדין הרבני בירושלים, הרב אליהו אברז'ל. "הוא צריך להיות מרוכז במשימת הקרב. ברגע שיש לו מחשבות על כל מיני דברים הוא עלול להיהרג חס וחלילה. אם חייל לקח איתו ספר זוהר, תהילים שיש בהם סגולות למלחמה - בזה אין בזה פסול, זה בטח לא יזיק. יש להם סגולות מיוחדות להגנה והצלחה, אבל בגדול הלוחם צריך להיות מפוקס על המשימה שלו ולרוקן את עצמו ממחשבות שלא קשורות ללחימה".

"לספר הזוהר יש סגולות ייחודיות. אני יודע שהמון חיילים חילוניים, בעיקר לפני שהם יוצאים לשדה, מצטיידים בספרי תהילים, זוהר ובכל מיני קמעות שרבנים כתבו עבורם", מציין כתב האתר החרדי 'כיכר השבת', ישראל כהן. "יש להם אמונה שזה יציל אותם ויחזיר אותם הביתה ללא פגע. בשנים האחרונות זה הולך ומתגבר לאור ניסים שאירעו לחיילים".

זמני כניסת ויציאת השבת