גבר סופר כסף- קמצנים (צילום: MichaelDeLeon, Istock)
במה כדאי להשקיע השנה? | צילום: MichaelDeLeon, Istock
אנחנו נמצאים לפתחו של תשרי, החודש של בני מזל מאזניים, וזו הזדמנות מצוינת לבחון במה כדאי להשקיע את הכסף שלנו בשנה הקרובה. מצב הכלכלה האמריקאית מהווה בדרך כלל אינדיקציה טובה להלך הרוח בכל עולם העסקים. בשנה היוצאת היה מיקומו של פלוטו מנוגד לשמש של ארה"ב, מה שגרם להאטת הצמיחה בשוק האמריקאי (האטה, אבל לא בלימה). מדינות אירופה, שהושפעו בשנתיים האחרונות מנוכחותו של שבתאי במזל עקרב, חוו אף הן תחילתה של האטה, שעושה רושם שהיא הולכת ומעמיקה שכן מפותיהן של צרפת, איטליה ורוסיה לא נראות אופטימיות במיוחד.

>> לעמוד הפייסבוק mako רוח כבר עשיתם לייק?

כוכב שבתאי ידוע כ"חוק וסדר" של גלגל המזלות. שבתאי הוא הגורם הבולם, שמאט את כל הפעילות, ותכליתו לסייע לנו ליצור סדר  מחודש ממקום מושכל ומחושב. מבחינה עסקית, אם כן, שבתאי הוא ללא ספק ה-כוכב, בהא הידיעה, שעלינו לשאת אליו את עינינו בשנה הקרובה.

החל מ-23 בדצמבר 2014 ועד ל-14 ביוני 2015, שבתאי ינוע ממזל עקרב לתחומו של מזל קשת, ויישאר במזל קשת מספטמבר 2015 ועד לדצמבר 2017. מהלך זה ישפיע בעיקר על עסקי המו"לות, הנשלטים בידי מזל קשת, והם צפויים להמשיך ולהימצא תחת לחץ אדיר של שינויים, שיהיה מורגש במדינות רבות.

עוד כתבות בערוץ הרוח:

הימצאותו של שבתאי בתחום מזל קשת תשפיע גם על חופש הביטוי, והשמירה עליו תלך ותהיה מורכבת יותר, כולל התמודדות עם קאמבק רציני של הפרופגנדה בחלק מהמדינות. לצד היחלשות ענף הדפוס, נראה שהתעמולה תרים ראש בעיקר בפלטפורמות אינטרנטיות (מהלכים אלה, אגב, החלו לתת אותותיהם כבר בשנים האחרונות ונהיה עדים להעצמה שלהם בשנה זו).

מזל קשת שולט גם בעסקים של ייבוא/ייצוא ושווקים בינלאומיים והימצאותו של שבתאי בתחום של מזל קשת תיתן את אותותיה גם בתחומים אלה. כך למשל, אם בשנים עברו היינו עדים להשקעה במפעלים, מיכון ובניינים לצורכי ייצור ותעשייה, הרי שלצערנו, נוכחותו של שבתאי תוביל להאטה משמעותית בקצב הצריכה, ולכן מוצרים רבים יישארו על המדף והדרישה אליהם תהיה נמוכה.

להשקיע בתירס

אחת ההשקעות הטובות ביותר בשנה הבאה תהיה קרוב לוודאי בשוק התבואה, לרבות תירס, חיטה ופולי סויה. ההזדמנות הזאת תופיע בעקבות המחזור של אוראנוס-פלוטו שיתרחש בשנתיים הקרובות.

אגב, מדובר במחזור פלנטארי זהה לזה שאירע בתקופת הצנע, בין השנים 1932-34, כאשר סופות חול גרמו נזק רב ליבולים. השנה, אם כן, אנחנו צפויים להיות עדים לעליות במחירי התבואה, בייחוד תירס וחיטה, שמחיריהם ינסקו בתקופת הקיץ-סתיו עד שנת 2015.

הימצאותו של אוראנוס במזל טלה תרחיב את ההתרחשויות בתחום המחקרים הרפואיים, מה שיכלול שיפור בטיפולים באמצעות תאי גזע (רפואה רגנרטיבית, המתמקדת בריפוי מומים מולדים באמצעות יצירת רקמות חדשות). עוד יתפתח מאוד שוק מכשירי הספורט והעזר למוגבלים בתנועה, במיוחד כששבתאי ייכנס למזל  קשת. נוסף לזאת, ניתן לצפות השנה גם לפריצות דרך בטיפולים במחלת הסרטן ולהתפתחות משמעותית בפענוח רצף הגנום. גם השימוש והיישום של טכנולוגיה ירוקה יהיה במגמת עליה.

כלכלה ופוליטיקה

המחזור של אוראנוס-פלוטו שהחל ב-2012 ויימשך עד 2015 גורם להרבה מאוד סודות להתגלות ברבים ומאלץ אותנו להתייצב מול המציאות.  אוראנוס הוא הכוכב השולט בתגליות פתאומיות; פלוטו הוא הכוכב השולט בסודות (הסתרתם וחשיפתם כאחד). התוצאה: הרבה מאוד דברים שמנהיגי העולם, פוליטיקאים ותאגידים מנסים להסתיר למען תועלתם האישית, יתגלו פתאום. יחד עם פלוטו במזל גדי, אנחנו נצפה לחשיפתם של עוד סודות כמוסים, מה שייטיב עם הציבור.

לסיכום, בשנה החדשה שתתחיל בתשרי (ממש עוד שבועיים וקצת) הקפידו להיות מאורגנים, אל תמהרו לשום מקום, והשקיעו בטכנולוגיות חדשות ובמחקר.

וזכרו, זהב הוא תמיד מניה בטוחה. שתהיה לכם שנה כלכלית נהדרת!

יעל ירדני היא אסטרולוגית קבלית במרכז לקבלה בתל אביב.