הילרית מניחה את ידיה על ראשה של מטופלת (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
בשם אברהם, יצחק ויעקב אני מרפאת אותך | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

במציאות חיינו המודרניים, וכתוצאה מהשפעות שפועלות עלינו במישורי הקיום השונים (עבודה, מערכות יחסים וזוגיות וכן הלאה), נוצרים אצלנו מתחים רבים שנטענים ללא הפסק בגוף הפיזי מבלי שתהיה להם יכולת פריקה.

לאורך זמן, צבירה של מתחים, התנהגויות במצבי דחק (סטרס) ודפוסי חשיבה מוטעים יוצרים דיכוי או הפעלת יתר של מרכזים שונים בגופינו, ולבסוף גורמים למחלות פיזיות, חרדה, דכאונות, התפרצויות מרירות, חוסר סיפוק עצמי, ירידה ברמות האנרגיה ועוד. מצבים אלה נובעים בעיקר מחוסר איזון אנרגטי.

ובכן, ההילינג היא שיטת ריפוי טבעית הוליסטית שמתייחסת אל האדם - ולא רק אל מחלתו. ההילר בוחן את הגוף והנפש כיחידה אנרגטית שלמה, המחולקת ליחידות משנה - צ'אקרות. אלו מאחסנות בתוכן מידע, מטען ריגשי, רוחני ופיזי שנאגר ונצבר.

הריפוי בהילינג נעשה בדרך כלל בלבוש מלא כשההילר (המרפא) נעזר ביכולות תקשור והעברת אנרגיות ממנו אל אחרים, וכך עוזר לאיזון אנרגיות הגוף, ניקוי הגוף מפסולת אנרגטית שעצורה בו, ומטפל בהילה הסובבת את הגוף ובמערכת הצ'קרות.

ההילינג המסורתי הנהוג ביהדות מתואר כסוג של תקשור וקבלת מסרים גלויים ונסתרים מגיבורי התנ"ך וחכמי היהדות. תהליך הריפוי ואיזון הגוף נעשה בעזרת רוחות ודמויות תנ"כיות המעבירות להילר אנרגיות ומסרים גלויים ונסתרים. הרוחות הזמינות לנו ביותר כאן בארץ הן אבות אבותינו, רבנים, צדיקים וכמובן, האל, אך בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה בארץ ובעולם במסגרתה הולך ומתחזק הקשר תורת הריפוי הקבלי, לרפואת הרמב"ם ולהוליסטיקה יהודית.

הסמליות היהודית נשענת בחלקה הגדול גם על הקבלה, שהיא יסוד לידע רוחני בכל רחבי העולם. אוצר הידע היהודי מכיל צפנים שאין להם תחליף בלימוד של העולם הרוחני ובכניסה לסתרי הסתרים של הבנת המציאות,  וכמובן גם בלימוד תהליכי ריפוי עמוקים לנשמה ולרוח של האדם הפרטי.

מתקשר ידוע כתב: "האמת עושה מאמץ להתחפש בדרך שבה נוכל לזהות אותה". זה אולי פרדוקס, אבל ההסבר לכך הוא פשוט: העולם הלא פיזי מלא בישויות ובאנרגיות מסוגים שונים וממקורות שונים. מקובל להתייחס לכל הישויות והאנרגיות שבאות אלינו מאהבה כאל ישויות של אור, ולמעשה לכל אחד מאיתנו יש ישויות אור שמגנות עליו, מלוות אותו ומציעות לו את עזרתן בכל דרך בה הוא מוכן לקבל אותה. אם נדע להתחבר אל האני הפנימי של עצמנו בעזרת כלים מדמויות מוכרות מהתנ"ך, נוכל להגיע לאיזון, הבנה ואיכות חיים טובה יותר.

אפשר להיות אופטימיים - ניתן להגיע כמעט לכל אדם בדרך שבה הוא מאפשר שיגיעו אליו, אלא שרבים מסתתרים מאחורי חומות הגנה. פתיחות, אמונה ואהבה יכולות להגדיל לעין ערוך את הערך והעוצמה של האור והמשרים שמצליחים לחדור אלינו. והאור, בתורו, יגדיל באופן תמידי את אותן פתיחות, אמונה ואהבה.

בדקו את כל המקומות שבהם החלפתם את האהבה בציניות, את האינטימיות בהגנות ואת האמונה בריקנות ועקרות. זה פשוט עניין של החלטה - "כשהתלמיד מוכן המורה מגיע".

>> למה אין דתיים במאהל המחאה?
>> נומרולוגיה: איך מספר הבית משפיע על הזוגיות והקריירה?