שירה, בת 38, אחת המטופלות שלי, סיפרה לי על החלום הבא: "חלמתי שאני מגיעה לעבודה שלי, רק שלא הייתי שם ממש, בגוף הפיזי שלי, אלא יותר כצופה. מצאתי את עצמי בחדר של הבוס, ושם הייתי עדה לשיחה שבה הוא פיטר את חברתי הטובה העובדת אתי. אני זוכרת את הבעת הפנים המופתעת והנעלבת שלה, וכאן נגמר החלום. אמנם החלום היה קצר מאוד, אך אני זוכרת בבירור אותו ואת התחושה שהתעוררתי איתה: 'הנה עוד אחד מהחלומות הנבואיים הללו העומדים להתגשם'.

"לאחר שבוע (לשמחתי הצלחתי להדחיק את החלום) קרא הבוס לאותה חברה להיכנס לחדרו. הרגשתי זרמים לאורך חוט השדרה שלי ושערותיי סמרו. ידעתי שזה הולך לקרות. אחרי כמה דקות היא יצאה משם בוכה וסיפרה לי שהבוס פיטר אותה.
"זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה לי. הייתי רוצה להבין את התופעה ולדעת כיצד ייתכן שאני חולמת חלומות על דברים העומדים להתרחש".

בחורה מחייכת מתוך שינה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
חולמת על האביר? אל תהיי בטוחה שהוא יגיע | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

הפעם, אחרוג ממנהגי ולא אנתח את החלום, אלא אנסה בעזרתו לענות על אחת השאלות הגדולות ביותר: האם יש חלומות נבואיים? אתחיל מהסוף ואומר שלדעתי המושג חלומות נבואיים שגוי. אינני סבור שאפשר לחזות את העתיד, אבל אפשר לחלום על מה שעשוי לקרות בעתיד.

כאן גם המקום לברר אם יש גורל או כוח עליון מכוון. מכל התיאוריות המנסות להסביר מה מכוון את החיים על פני היקום, עבורי התיאוריה המושלמת היא זו הגורסת שאם אנחנו רוצים להבין דבר מורכב כל כך כמו היקום, ההסבר חייב להיות פשוט, קצר וגאוני. היקום אינו יכול להתנהל דרך משוואות סבוכות וחוקים מורכבים כי הוא גדול מכדי שיתרחשו בו טעויות. לכן אפשר לפרק את כל סוד התנהלות היקום לחוק אחד פשוט: האינדיבידואל הוא מרכז היקום. נקודה.

למעשה, עובדה זו כה פשוטה עד ששוב ושוב אנחנו מתקשים להבין אותה. מרכז היקום, הכוח הגדול ביותר הקיים, נמצא לא בחוץ כי אם בתוכנו. לכן, כל דבר המתרחש בעולם החיצוני הוא תוצאה של הפנימיות שלנו היוצרת אותו. אין בפועל כוח חיצוני מכוון המוביל אותנו, למשל, למציאת עבודה. העבודה שאנחנו מוצאים היא תוצאה של כוח פנימי המוביל אותנו אליה.

אם כך, מהו הגורל? הגורל הוא אוסף הגבולות החיצוניים שאנחנו יוצרים מתוך הפנימיות שלנו. אם אנחנו רוצים לשנות משהו בחיינו, עלינו לערוך תחילה שינוי פנימי. כשהפנימיות תשתנה, ייפתחו בפנינו אפשרויות חדשות שאנחנו מכנים אותם בטעות בשם 'גורל'.

כדי להבין טוב יותר את עיקרון המשוואה האנרגטית, עלינו להכיר בכך שכל מה שחיצוני לנו משקף את עולמנו הפנימי. הפנימיות שלנו יוצרת רשת של קורים המושכת והקושרת את כל מה שחיצוני לנו אל תוך חיינו. זה כולל אנשים שאנחנו פוגשים במהלך חיינו, שהם שיעורים והשתקפויות של מי שאנחנו, ואפילו שלטי חוצות, כותרות עיתונים ופרסומות בטלוויזיה שעשויים לתפקד כמסרים לאירועים בחיינו. כל דבר שאנחנו פוגשים בחיינו הוא השתקפות של הפנימיות שלנו, אך הוא גם שיעור הנועד לעזור לנו כדי ליצור איזון ושלמות פנימית. כאשר תשתנה הפנימיות שלנו, ישתנו הגבולות החיצוניים שלנו בהתאם. הפנימיות היא הקובעת מה יהיה שם בחוץ.

אם כך, כיצד קיימים חלומות שבהם אפשר לראות את העתיד לקרות? לכולנו יצא לחשוב על מישהו שפתאום צלצל אלינו אחרי כמה שניות. כיצד זה ייתכן? מה הקסם כאן? התשובה היא שאין כאן קסם, אלא תופעה שמסבירה גם "חלומות נבואיים".

רישומים אנרגטיים

כל מחשבה או רעיון שיש מאחוריהם כוונה, חיובית או שלילית, פיזית או רוחנית, הם הוויה אנרגטית המבקשת להתממש במציאות. לא תמיד כל הוויה תתממש. ואולם, גם אם הוויה לא מתממשת (ושיחת הטלפון הפתאומית עוד לא התקיימה במישור הפיזי), עדיין הרעיון והאנרגיה שאותם היא מייצגת נמצאים במארג הרישומים האנרגטיים שמחזיק אותו חבר בחלק הלא גשמי שלו. אם חברי יחליט להתקשר אליי מחר בבוקר בשעה 10:00 בדיוק, הוויה זו תתחזק. ייתכן שבלילה, כאשר חלק גדול מהפרעות היום נעלמות, אחלום על שיחת הטלפון הזו. בבוקר כשהוא יתקשר אזכר בחלום ואחשוב שחלמתי חלום נבואי, אך למעשה מדובר בחלום שבו אנחנו יכולים לראות הוויות העומדות להתגשם בעולמנו הפיזי.

אין תמונה
פעם היו פה נביאים
חשוב לזכור שלא כל החלומות הללו מתגשמים. הם מראים לנו את מה שרוצה להתממש ויכול לקרות. ההוויה של שיחת הטלפון הייתה קיימת בלילה של החלום ולכן חלמתי אותו, אך למחרת החבר יכול שוב לדחות את שיחת הטלפון הזאת ואולי אפילו לשכוח ממנה לתקופה ארוכה. בפועל, למרות החלום של ראייה לרחוק, ההוויה לא תתממש.

כשחברי ממש מחייג, אגב, ההוויה כל כך חזקה עד שבמקרים רבים אנחנו יכולים להרגיש בה ולכן אנחנו חושבים עליו כשהוא מחייג.

מה שקרה לשירה הוא אותו הדבר: הפיטורים של החברה לא היו פתאומיים. הבוס התכוון לפטר את החברה די הרבה זמן לפני שההליך עצמו התבצע. החולמת הצליחה להבחין בזמן החלום בהוויה שכבר קיימת ברשת האנרגטית מתוך הכוח המכוון את הכל.

ראייה לרחוק ולא נבואה

חלום נבואי נכון להיום הוא רעיון תיאורטי בלבד. על פי המסורת היהודית אחרוני הנביאים חיו 420 שנים לפני הספירה, לפני חורבן בית המקדש הראשון. המפורסמים בהם היו יחזקאל, חגי וזכריה. לאחר חורבן בית המקדש חלפה הנבואה מישראל. חלום נבואי מייצג הוויה שמקורה לא באדם, כי אם בתוצאה של התערבות כוחות עליונים.

האם יש מקרים שבהם יש התערבות מלמעלה? האם יש בכלל כוחות עליונים? עד כה, מכל החלומות הרבים שפגשתי, לא נתקלתי בחלום נבואי, אלא רק בחלומות של ראייה לרחוק. לפי הפרשנות האישית שלי לעניין הנבואה בתנ"ך, העובדה שהנביאים כבר אינם קיימים מצביעה על כך שהאלוהות סיימה להתערב בעניינינו. פירוש הדבר הוא שהמשוואה האנרגטית שעל פיה הכל מתנהל עובדת כשורה ושאין צורך להתערב יותר במעשינו. היהדות טוענת שקרוב לחזרתו של המשיח יחזרו הנבואות ושהמשיח עצמו יהיה נביא.

עד אז אנחנו כנראה לבד.

*הכותב עוסק בהומיאופתיה קלאסית, בעל ניסיון של 18 שנה בהנחיית קורסים וסדנאות בנושא טארוט וחלומות, שאותם הוא מעביר בתל אביב ובמרכזים שונים ברחבי הארץ. פרטים נוספים באתר

הכתבה התפרסמה באתר allmag לקבלת גיליון במתנה לחצו כאן

>> מה מסמלת הליכה ברגליים יחפות בחלום?

>> קבלה: איך תדעו אם החלום יתגשם?