מדריך קריסטלים-קריסטלים קטנים (צילום: istockphoto)
קריסטלים. יהלומים לנפש | צילום: istockphoto

תגידו מה שתגידו על קריסטלים, מדובר באחת המתנות הסמליות הכי שוות בסביבה: גם לא זולה מדי (אבל לרוב גם לא מאד יקרה), גם מספיק יפה וגם מהווה תחליף לכרטיס הברכה המרגש שרציתם לכתוב ובסוף לא יצא.

הקריסטלים כאן כבר אלפי שנים והם אף פעם לא שימשו כקישוט בלבד. ריפוי מחלות, הגנה מפני עין הרע, הזמנת מזל וברכה, כלי עזר להעמקת המודעות העצמית - אלה רק חלק מהתפקידים שמילאו אבני החן, וכנראה שדי בהצלחה. אפשר לענוד אותם כתכשיט, לעשות איתם מדיטציה, לישון איתם מתחת לכרית ואם אתם ממש רוצים אז גם למשש אותם בזמן תפילה. 

חובבי קריסטלים טוענים שאם תיכנסו לחנות אבני חן תימשכו מיד לקריסטל שמתאים לכם. לא שאנחנו מפקפקים בכם, אבל אם זה לא יקרה, סביר להניח שתמצאו את עצמכם קצת מבולבלים. לכל קריסטל יש תכונות ייחודיות וסגולות משלו, שלא לדבר על כמות הצבעים המפתים. איך תדעו מה לבחור? הכירו את עשרת הקריסטלים הדומיננטיים והמבוקשים ביותר בישראל.

אמטיסט (Amethyst) - אבן הרוחניות והריחוף

אבן סגולה יפהפייה שתעזור לכם להסתגל בקלות לכל מצב חדש. האמטיסט מרגיעה את תדירות גלי המוח ובכך מסייעת להפגת כעסים, כאבי ראש ונדודי שינה. היא משרה שקט נפשי ומטהרת את האווירה ולכן מומלץ להחזיק אותה קרוב אליכם בזמן מדיטציה. אם תניחו אותה מתחת לכרית, תגלו שאתם זוכרים טוב יותר את החלומות שלכם.

אל תקנו אותה ל: לילדים עד גיל 10, חולים במחלות-נפש ואנשים בתהליכי גמילה, מאחר וכל אלה זקוקים לקרקוע והאמטיסט מעודדת ריחוף.

בטח לא ידעתם ש: האמטיסט מפחיתה את השפעת האלכוהול ולכן, לאורך ההיסטוריה, לוחמים נהגו לשתות יין בגביעי אמטיסט כדי להישאר צלולים בזמן הקרב. בשל התכונה המדהימה הזו רבים טועים לחשוב שהאמטיסט מסייעת לגמילה מאלכוהול, אבל זה לגמרי לא קשור.

רוז קוורץ (Rose Quartz) - אבן האהבה

מדריך קריסטלים-רוז קוורץ,קריסטל ורוד בערימה (צילום: Sarah Meder, Istock)
רוז קוורץ. לנפש נקייה בגוף בריא | צילום: Sarah Meder, Istock

אבן ורודה חצי-שקופה שנחשבת לאחת האבנים הנפוצות והאהובות ביותר בארץ. אל תתנו לחיצוניות החמודה שלה לבלבל אתכם: היא אמנם נראית כמו סוכרייה טעימה, אבל בפועל היא אבן האהבה החזקה ביותר שיש. הרוז קוורץ תרפא את פצעיה של אהבה נכזבת ותכוון אתכם בראש ובראשונה לאהוב את עצמכם. אל תיראו כל כך מאוכזבים: אחרי שתלמדו לאהוב את עצמכם, הרוז קוורץ תעורר בכם אהבה גדולה גם כלפי אחרים, ואפילו כלפי העולם והחיים.

בטח לא ידעתם ש: הרוז קוורץ היא אבן חזקה מאד, לטוב ולרע. זה אומר שחשוב לעבוד איתה בזהירות, ולזכור שבמסגרת הניקיון היסודי שהיא מבצעת ללב שלכם, עלולים להתעורר מחדש רגשות מכאיבים שחוויתם בעבר, כמו: עצב, כעס וייאוש. פעולת הניקיון טובה וחיונית, אבל מי שלא מוכן למה שהולך לקרות ולא מבין היטב את התהליך, עלול להיבהל ואולי אפילו "להאשים" את האבן.

סיטרין (Citrine) - אבן השפע והחשיבה

אבן צהובה נפוצה מאד ומפורסמת כ"אבן השפע וההצלחה". בטבע היא מתגבשת בצורת שיניים משושות, אבל בחנויות אפשר למצוא אותה במגוון צורות: חלוקי נחל, גושים, שיניים ומושבות. אם תחזיקו אותה קרוב אליכם, היא תחבר אתכם לשפע ולהצלחה, קודם כל במחשבה שלכם אבל בהמשך גם במציאות.
הסיטרין מעצימה את הביטחון העצמי והאסרטיביות ומחדדת את הריכוז והמיקוד. לכן היא מומלצת לאנשים שמדברים מול קהל ולסטודנטים שמתקשים בלימודים. בפן הרפואי היא מסייעת לבעיות עיכול שונות ולדלקות בדרכי השתן.

בטח לא ידעתם ש: ילדים ופעוטות מתחברים בקלות לסיטרין, שולחים לכיוונה ידיים ואפילו מניחים אותה על גופם מתוך אינסטינקט טבעי של ריפוי עצמי.

עין הנמר (Tiger's Eye) - אבן השינויים וההגשמה

אבן זהובה-חומה פופולרית ונפוצה מאד. האנרגיות הטובות שבה ימלאו אתכם בשמחה ובגישה חיובית לחיים, יפיחו בכם אומץ וימריצו אתכם להוציא דברים מהכוח אל הפועל.
זוהי אבן השינויים וההגשמה ולכן תסייע לכם להסתגל מהר ובהצלחה למצבים חדשים, כמו מעבר דירה, עבודה חדשה או הרחבת המשפחה. מומלץ להעניק אותה במתנה לחברים הססניים ופסיביים שמתקשים לתרגם חזון לעשייה וכן לילדים רחפניים ומפוזרים שזקוקים לקרקוע.

בטח לא ידעתם ש: מומלץ לבני זוג לענוד את עין הנמר בתחילת מערכת היחסים. האבן הזו לא רק מחברת בין הרגש לתשוקה אלא גם מרגיעה סערת רגשות הקשורה למתח מיני ומאפשרת לפתח ולהגשים את הקשר בכיוונים יציבים וחזקים יותר.

מדריך קריסטלים-גביש גדול שקוף (צילום: stock_xchng)
גבישים גדולים של מזל טוב | צילום: stock_xchng

אגת תחרה כחולה (Agate Blue Lace) - אבן הנשיות והביטוי העצמי

אבן מקסימה בצבע תכול שמיימי המעוטרת בדוגמת תחרה עדינה. משתייכת למשפחת האגת הענפה, הכוללת מבחר אבנים חצי-שקופות בשלל צבעים.

האגת תחרה כחולה היא אבן מרגיעה ביותר ולכן מומלצת במיוחד לאנשים בתפקידי ניהול ולכל הסובלים מעצבים רופפים, חרדות, דיכאונות וכעסים. היא תשפר לכם את כושר הביטוי, תטהר אוירה עכורה ותשקיט את פעולת המוח שלכם לאחר מאמץ מחשבתי. כדאי להחזיק אותה קרוב בזמן מדיטציה ולהתענג על תחושת הריחוף והשלווה שהיא מספקת. בפן הרפואי מסייעת האגת תחרה כחולה להורדת חום וריפוי דלקות וכוויות.

בטח לא ידעתם ש: לאבן הזו יש סגולה מיוחדת לחיזוק הצד הנשי, הנעים והרך בקרב גברים ונשים הנוטים לקשיחות ואגרסיביות. התכונה ה"מרככת" הזו יכולה להקל על אותם אנשים ביצירת קשרים חברתיים ומערכות יחסים אינטימיות.

קריסטל קוורץ (Quartz) - המנהיגה של האבנים

מדריך קריסטלים-קוורץ קריסטל,שקוף תלוי על חוט אדום (צילום: stock_xchng)
קריסטל קוורץ. פותח צ'אקרות | צילום: stock_xchng

אבן שקופה או לבנה שנחשבת לאחת האבנים העתיקות, הנצחיות והחשובות ביותר שיש. הקריסטל קוורץ היא אבן מתגברת, שעוצמתה גדלה כל הזמן ומחזקת גם את פעולתם של קריסטלים אחרים בסביבה. היא עוזרת לכל נושא, מסוגלת לאבחן בעיות וחולאים ומתאימה למדיטציה, לפתיחת כל הצ'אקרות, לריפוי ולשחרור חסימות אנרגטיות. הקריסטל קוורץ מתגבשת בצורת מבנה משושה דמוי עיפרון שנקרא "גנרטור".

בטח לא ידעתם ש: באמצעות מדיטציה תוכלו "לתכנת" גנרטור בודד של קריסטל קוורץ לצרכים חיוביים ותומכים בלבד. את הגנרטור ה"מתוכנת" מומלץ לשאת על הגוף, בכיס או כתליון לשרשרת, כדי שהאנרגיה שהוטענה בתוכו תהדהד ללא הרף ותיצור עבורכם את המציאות שביקשתם.

טורמלין שחורה (Black Tourmaline) - קמע נגד עין הרע

אבן שחורה יפהפייה שתגן עליכם בעוצמה רבה מפני אנרגיות שליליות, בין אם הן מגיעות מבחוץ ובין אם הן מיוצרות על ידיכם, במחשבות ורגשות שליליים. הטורמלין השחורה מומלצת במיוחד לאנשים שחיים או עובדים בסביבה קשה ועוינת וכן ליצורים רגישים שמושפעים בקלות מאווירה חיצונית לא נעימה. היא טובה לגישור ופיוס, מונעת ספיגת אנרגיות רעות של שנאה, קנאה, כעס ועצב, ומסלקת אותן החוצה כמו פסולת. צבעה השחור ושופע האור של האבן יאפשר לכם לשמור על חיוניות, מרץ ומודעות רוחנית גם בנסיבות הקשות והירודות ביותר.

בטח לא ידעתם ש: הטורמלין השחורה היא האבן השחורה היחידה שמותר לענוד על חלקי הגוף העליונים (למשל, כתכשיט על הצוואר או האוזניים) מבלי לחשוש להשפעה שלילית על הנפש.

רובי (Ruby) - אבן לריפוי משקעים וטראומות

אבן אדומה מדהימה המתגבשת בצורת משושה. תכשיטי רובי (תליונים או טבעות) מסנוורים ביופיים, אבל הם היקרים ביותר מבין כל תוצרי הקריסטלים. זוהי אבן רוחנית מאד שכדאי לכם לשאת עליכם כשאתם נמצאים בתהליך רוחני עמוק. הרובי מעניקה אושר ושמחת חיים, מחזקת קשרי אהבה וזוגיות, מטעינה באנרגיה חיובית וממריצה את הרוח ומימוש הפוטנציאל. זוהי אבן בעלת סגולות רבות, ובין היתר היא מגבירה את הפוריות, מפיגה עייפות וחולשה ומעצימה את ההנאה מהחיים, השמחה וההרמוניה.

בטח לא ידעתם ש: החיבור של הרובי למימדים גבוהים הינו כל כך חזק, שתוכלו לשחזר בעזרתה את הגלגולים הקודמים שלכם.

מדריך קריסטלים-11 קריסטלים שקופים על משטח שחור (צילום: istockphoto)
גם קריסטלים הם חבריה הטובים ביותר של כל אישה | צילום: istockphoto

טורקיז (Turquoise) - אבן הסליחה

אבן חזקה בגווני כחול-ירוק-טורקיז, מסייעת לאיזון אנרגטי של הגוף והצ'אקרות. התכונה המופלאה ביותר של הטורקיז היא יכולתה להתחבר למי שעונד אותה, להתאים את עצמה לאנרגיות שלו ולהוציא ממנו את המיטב שבו. מהבחינה הזו הטורקיז היא כמו חברה טובה ותומכת שתמיד נמצאת שם לצידכם. אם תרצו לפייס אדם אחר ולזכות בסליחתו, העניקו לו טורקיז במתנה. האבן הזו משחררת רגשות קשים, יוצרת רוגע נפשי ומעודדת סליחה אמיתית נאמנות ומסירות.

בטח לא ידעתם ש: הטורקיז היא אבן מרכזית בטקסים רוחניים בתרבויות שונות. בעבר השתמשו בה אינדיאניים שאמאניים כדי להשפיע על מזג האוויר, ליצור ענני גשם ולמנוע בצורת. כמו כן השתמשו בה האצטקים, הפרסים והמצרים. הטורקיז נחשבת לאבן קדושה ונערצת גם בקרב הבודהיסטים בטיבט. רבים נוהגים לענוד אותה בזמן מדיטציות וריחוף מחוץ לגוף, מכיוון שהיא מגנה על המשתמש בה שלא יילך לאיבוד או ייחשף לסכנות בזמן שהוא מטייל במימדים אחרים.

קרנליאן ( Carnelian) - אבן השמחה והיצירה

מדריך קריסטלים (צילום: stock_xchng)
המתנה המושלמת | צילום: stock_xchng

אבן מהממת בצבע כתום שמייד תעשה לכם טוב על הנשמה. האבן הנפוצה והאהובה הזו ידועה כ"אבן השמחה", שכן היא מעניקה זריקת מרץ ואנרגיות חיוביות לעשייה. היא משרה התלהבות ושמחה ומעוררת יצירתיות בכל תחומי החיים, החל מפרויקט בעבודה וכלה בהבאת ילד לעולם. מומלצת במיוחד לאנשי יצירה, כמו אמנים, שחקנים, זמרים וסופרים וכן לאנשים שעוסקים בעבודה פיזית, כמו ספורטאים, סבלים וחקלאים.

בטח לא ידעתם ש: הקרנליאן מצוינת לדיאטה ותסייע לכם להגיע למשקל האידיאלי בקלות וביעילות. גם את כאבי הגב היא תמוסס לכם במהירות, אם רק תניחו את האבן (רצוי אחת בגוונים כהים ככל האפשר) על האזור הכואב.

סייעה בהכנת הכתבה: מיכל ביאל-ויסלברג, עוסקת בייעוץ אישי בשילוב קריסטלים ומעבירה הרצאות וסדנאות בנושא

>> זוגיות טובה לפי הקבלה
חסכן או בזבזן? בדוק במפה האסטרולוגית