אהבה היא דבר מסובך. הניסיון לפרש את כל הסימנים שהצד השני מפזר יכול להתיש בשלבים הראשונים של כל מערכת יחסים, וגם בהמשך. מה זה אומר, שהוא לא מתקשר יום אחרי? זה סימן שזה נגמר? מה זה אומר, שהיא לא צוחקת מהבדיחות שלי? זה סימן שאני משעמם אותה?
אם אתם מחפשים סימנים ברורים יותר, הם נמצאים ממש מתחת לאף שלכם. ליתר דיוק, בכף היד. כן, אותם סימנים שבני האדם מאז ומעולם ניסו לפרש יכולים לעזור לכם להבין לאיזו מערכת יחסים אתם נכנסים, למה לשים לב ואת מה כדאי להעריך.

אישה מראה את כפות הידיים (צילום: Jacob Wackerhausen, Istock)
היי פייב | צילום: Jacob Wackerhausen, Istock

היום, ולנטיינ'ז דיי הידוע, תקיים הכירולוגית אורנה נתיב לאור ערב מיוחד בשם "סימנים לאוהבים בכף היד". נתיב לאור, מורה בעברה, מגדירה את עצמה כיום כ"מאבחנת אישית על פי כף היד", ומסבירה כי "יש סימנים בכף היד הממחישים לנו עובדות הקשורות ליכולת הרגשית של האדם העומד לפנינו".

לפי נתיב לאור, כף יד שמאל של האדם הבוגר נחשבת לכף הפסיבית (בין אם הוא ימני או שמאלי), ומציגה את הפרופיל הפוטנציאלי. לעומת זאת כף יד ימין מייצגת את מה שקורה בחיים עצמם. בדרך כלל יש שוני בין שתי כפות הידיים, והוא נובע מהחוויות שהאדם עובר. לכן, בקריאה של כף היד צריך לראות את ההבדלים בין שתי הידיים - מה היה הפוטנציאל הראשוני ומה התרחש במהלך החיים.

הגיון נגד רגש

כף היד עצמה נחלקת לשני חלקים, חלק ההגיון והחלק של הרגש. "ככל שחלק הרגש גדול יותר, היכולת של האדם לבטא את העולם הרגשי ולהיות מחובר בצורה רגשית עמוקה, יותר גדולה". המפריד בין שני החלקים הוא קו הלב. קו הלב הוא הקו האופקי הבולט, המתחיל מתחת לאצבעות ומסתיים מתחת לזרת, לרוב עם צורת שיבולת בסוף הקו. זהו הקו היחיד שהוא ממש אופקי ונמשך לאורך כף היד. ככל שהוא נמוך יותר בכף היד, עולם הרגש יותר משמעותי; ככל שהוא גבוה יותר, מה ששולט זה השכל וההיגיון.

בנוסף, צורת קו הלב והמקום בו הוא מתחיל קובעים את איכות הרגש בחיי האדם. "אצל אנשים המאוהבים ברעיון האהבה, שהכל אצלם מאוד עמוק, סוער וגדול, קו הלב מתחיל בבליטה שמתחת לאצבע המורה (הקרובה לאגודל). כאשר קו הלב מתחיל בנקודה בין האצבע המורה לאמה, כלומר בין האצבע השניה מהאגודל והאמצעית, הדבר מעיד על אנשים מאוזנים באהבתם, לא תובעניים, השומרים על איזון נכון בין נתינה לקבלה, ומקיימים אהבה מאוד עמוקה ולא סוערת".

אם קו הלב מתחיל מתחת לאמה, כלומר האצבע האמצעית, מדובר באנשים שיצטרכו לעבוד קשה כדי להגיע לעומק רגשי במערכת יחסים. זה, אגב, סוג האנשים הנפוץ בעולמנו, אומרת נתיב לאור. "הילדים שנולדים בדור האחרון הם משני הסוגים הראשונים, העמוקים יותר, שיותר נוטים לבטא את עולם הרגש שלהם".

גבעתיים

בעד ונגד (צילום: istockphoto)
כל לייק מתחלק לשלושה חלקים | צילום: istockphoto

סימנים נוספים תמצאו באגודל. רק הפכו קודם את כף היד שלכם, כך שתראו את חלקה החיצוני. "האגודל מייצג שלושה חלקים מרכזיים באישיות – כוח הרצון במפרק העליון, ההגיון באמצעי והרגש או האהבה במפרק התחתון. לאדם שהאהבה והרגש חשובים לו, המפרק התחתון יהיה מאוד בולט, נראה עצם בולטת וארוכה יחסית. עבור אדם כזה האהבה תהיה סוג של אידיאל נפשי".

עכשיו הפכו את כף היד בחזרה, והסתכלו בחלקה הפנימי. הבליטה שנמצאת בהמשך לאגודל נקראת גבעת ונוס, וכמתבקש משמה היא רלבנטית מאוד לאהבה. "היא מרמזת על יצריות וחושניות, ככל שהיא תפוחה יותר. אם היא קצת אדמומית זה מצוין. אפשר לתאר את היכולת של האדם להגיע לאורגזמה על פי גובה הגבעה והאדמומיות שלה".

גבעה נוספת נמצאת מתחת לזרת, מתחת לקו הלב. "הגבעה הזו מעידה על דמיון עשיר, יצירתיות, חיי נפש עשירים ורגישות. כאשר היא מאוד גבוהה ובולטת, מדובר באדם חסר מעצורים, בעל מעוף, דמיון פראי ויצריות מינית מפותחת. השילוב של גבעת ונוס וגבעת ירח גבוהות מעיד על אישיות סוערת, רגשית ומינית".

יד קשה

בנוסף לכל הסימנים, חשוב להתייחס גם למרקם של היד. "כשהיד קשה, הדבר מעיד על יכולת מצומצמת לבנות קשר רגשי, בגלל מוטיבים דומיננטיים של ביקורתיות. כשהיד רכה, הדבר מצביע על תובענות רגשית לאחר ומאפיינת אנשים העוסקים בעיקר בעצמם, היבט בעייתי בקשר זוגי. כף היד האולטימטיבית היא כף יד אלסטית, המעידה על אדם עם יכולת נתינה רגשית ורצון לצקת ערכיות ברגש".

כל ההסברים הללו, חשוב להדגיש, הם על קצה המזלג. גם אם הצלחתם להכיר קצת את עצמכם באמצעות ההסברים של נתיב לאור, דעו כי כמו בכל תחום, כדאי שמומחה יציץ בכף היד שלכם ויגיד מה באמת רואים. בהרצאה של נתיב לאור תוכלו להכיר את הנושא קצת יותר לעומק, ולקבל הדפס של כף היד שלכם כך שתוכלו להביא יותר לעומק מי אתם, מהם המעלות שלכם ועל מה עליכם לעבוד כדי ליצור מערכת יחסים אינטימית, עמוקה ויציבה.

ההרצאה תתקיים ליד מגדלי עזריאלי בתל אביב, בשעה 19:30. מומלץ להגיע קודם לכן כדי לקבל הדפס של כף היד. מחיר: 80 ₪. לפרטים על מיקום ההרצאה: 052-8802473, www.kafyadi.com

>> גרפולוגיה: מה אתם אוהבים בסקס?
>> כך תכינו את עצמכם לזוגיות

רוצה לקשט את כף היד? קני את צמיד love של שגית רביבו ל-StyleRiver ב-39 שקלים בלבד במקום 79 (כולל משלוח)