נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש (וידאו WMV: mako)
הנשיא בוש. ניצל בזכות ננסי | וידאו WMV: mako
הכל התחיל ב-1811, במחוז טיפקאנו, אינדיאנה. המושל ויליאם הנרי הריסון פתח במלחמה נגד השבטים האינדיאנים במטרה לנשלם מאדמותיהם. הקרב שהתחולל היה עקוב מדם והאמריקנים טבחו באינדיאנים ללא רחם. האגדה מספרת שמתוך החורבן קם שאמאן השבט האינדיאני והכריז: "אם הריסון ייבחר להיות צ'יף לבן גדול, הוא וכל צ'יף לבן גדול שייבחר אחריו מדי 20 שנה ימות במהלך כהונתו".

"נו, באמת", בטח תגידו, אבל אנחנו נגיד לכם לבדוק מה קרה לצ'יפים הלבנים ההם. ובכן, הריסון אכן נבחר לנשיאות בשנת 1840, וכעבור חודש בלבד נפטר מדלקת ריאות. בשנת 1860 נבחר לנשיאות אברהם לינקולן, אשר נורה על ידי מתנקש. בשנת 1880 נבחר ג'יימס גארפילד, אשר נרצח אף הוא. ויליאם מקינלי, שנבחר בשנת 1900, היה הקורבן הרביעי של הקללה.

בשלב זה התעורר השירות החשאי של ארה"ב והחל לאבטח בקפדנות את הנשיא המכהן, אבל השמירה הצמודה לא מנעה מהקללה להמשיך ולהכות. בשנת 1920 נבחר וורן הארדינג, שנפטר מהתקף לב, ובשנת 1940 נבחר פרנקלין דלאנו רוזוולט שמת משטף דם במוח. השמועה על קללת טיפקאנו, המוכרת גם כ"קללת הנשיאים" או "קללת עשרים השנים", הלכה והתפשטה ברחבי ארה"ב, והאמונה בה גברה לאחר שגם ג'ון קנדי, אשר נבחר בשנת 1960, נרצח על ידי מתנקש.

אין פלא, אפוא, שלקראת בחירתו של רונלד רייגן בשנת 1980, התעורר חשש כבד לחיי הנשיא החדש. הגברת הראשונה, ננסי רייגן, האמינה בכוחה של קללת השאמאן והחליטה לעשות כל שביכולתה על מנת לבטל אותה. היא ארגנה תפילות המוניות לשלומו של בעלה, והזמינה אליהן גם אינדיאנים. ללא ספק, היא האמינה שזאת הסיבה שבגללה הוא ניצל מניסיון ההתנקשות בחייו, 69 ימים בלבד לאחר כניסתו לתפקיד.

לאחר ניסיון ההתנקשות, הפכה ננסי רייגן אובססיבית לגבי הקללה, ובהתאם לכך העסיקה אסטרולוגית צמודה שתחזיותיה קבעו את סדר יומו של הנשיא, החלטותיו ומדיניותו. הסתמכותם הגורפת של הזוג רייגן על אסטרולוגיה הוסתרה במשך שנים מציבור הבוחרים, אך בבית הלבן היה זה סוד גלוי, אשר אף הביא בשלב כלשהו להתפטרות ראש הצוות של הנשיא.

רייגן עצמו נבחר לכהונה נוספת, סיים אותה בשלום ונפטר בגיל 93. רבים מאמינים שבזמן כהונתו הוסרה הקללה, אך אחרים סבורים שהיא רק נרדמה לזמן מה. כך או כך, בארה"ב רבים עדיין מתייחסים לקללת טיפקאנו כאחת הקללות האכזריות והמסתוריות ביותר במאתיים השנים האחרונות. ארגונים דתיים פונים למאמיניהם בבקשה להתפלל לשלומו של הנשיא המכהן ג'ורג' בוש, אשר נבחר בשנת 2000. חמש שנים מאוחר יותר, בעת ביקור ממלכתי בגרוזיה, נזרק לעברו רימון יד, אך בשל תקלה לא התרחש פיצוץ והנשיא ניצל בנס.

האם בוש יהיה הקורבן הבא, האם ישרוד את קללת השאמאן האינדיאני או שמא הקללה הוסרה כבר בתקופת רייגן? ואולי מעולם לא הייתה קללה אלא רק צירוף מקרים יוצא דופן? כל עוד אין איש יודע להשיב על השאלות המסקרנות הללו, תמשיך עננת המסתורין לרחף מעל קללת טיפקאנו.