תקשור היה ונותר אחד הענפים האזוטריים והלא מאוד מוגדרים בעולם הרוח. עולם התקשור מושתת על הרבה מאוד מיסטיקה ומסתורין, מה שהופך אותו למסקרן, אך בו זמנית מעורר רתיעה אצל רוב האנשים. בסופו של דבר, תקשור הוא תחום די פשוט ונפוץ, הרבה יותר מכפי שאנו מבינים.

טלפתיה- מיסטיקה (צילום: caracterdesign, Istock)
כל אדם הוא מתקשר | צילום: caracterdesign, Istock

"תקשור הוא חוש מיוחד ליצירת קשר עם עולם הרוח – המימד שרואה ויודע הכל", מסביר אורן נוטוביץ, מתקשר, מטפל מקצועי ומנחה קבוצות, המלמד בין היתר תקשור.

"כל אדם הוא מתקשר. הוא לא רק יכול לתקשר, אלא מתקשר בפועל", אומר ד"ר ירון זפרן, מתקשר, מחבר הספר "שבעה שערים לתקשור", והבעלים של המכללה ללימודים רוחניים, שבה הוא מלמד בין היתר תקשור. "המדריכים שלנו הם ישויות רוחניות שאחראיות שנממש את הקארמה שלנו, כלומר את השיעורים שלשמם באנו לעולם. הם מפגישים אותנו עם האנשים שאנחנו אמורים לפגוש ודואגים שנגיע למקומות שאנחנו צריכים להגיע אליהם כדי ללמוד ולהתפתח, שזו מטרת קיומנו והסיבה שבעטיה מתגלגלים. המדריכים מעבירים את המסרים שלהם באופן שרובנו איננו מודעים אליו. הקשר עימם נעשה דרך תת המודע".

אנשים רבים מתקשרים דרך חלום, אחרים מתקשרים בנהיגה, ואחרים דרך מדיטציה, למרות שהם לא יודעים שהם במצב מדיטטיבי, אומרת עדנה טופר, ציירת, מתקשרת ובעלת מרכז כוליות, מרכז למודעות עצמית והתפתחות רוחנית. "הכרתי אדם שקיבל מסרים במדיטציה באמבטיה. הוא לא אמר שהוא עושה מדיטציה, אבל הוא היה יושב בשקט במים, חושב על דברים שמעסיקים אותו, ומקבל הכוונה".

קודם כל תלמדו להרפות

לפני שנלמד איך לתקשר, כדאי לענות על שאלה חשובה – עם מי בעצם אפשר לתקשר? טופר מתנדבת לעשות סדר, ומחלקת את העולם שמעבר לכמה רמות, או קבוצות. יש את הנשמות של אנשים שנפטרו, הנמצאות בין גלגולים במרבית המקרים, וניתן לדבר איתן. קבוצה שנייה היא הישויות המלוות כל אדם ואדם, שטופר קוראת להם מורים רוחניים. "מעל המורים הרוחניים יש ישויות מכוכבים אחרים, ישויות אור שבאות לעזור לכדור הארץ. בנוסף, יש ישויות שהיו בעבר הרחוק בכדור הארץ, שבאות לעזור בכל מיני תפקידים". בקבוצה הגבוהה ביותר נמצאים המלאכים עצמם.

"ברגע שאנחנו נעשים מודעים לקיומם של המדריכים הרוחניים שלנו", אומר ד"ר זפרן, "ביכולתנו ללמוד טכניקות שמטרתן הפיכת הקשר עימם למודע. טכניקות של תקשור אינן מורכבות, וכל אדם יכול ללמוד וליישם אותן. כולן מבוססות על דרכים ליצור גשר אל תת המודע, דרכו מתאפשר הקשר עם המדריכים הרוחניים. הטכניקות כוללות לרב הרפיה גופנית, היות שדרך ההרפיה הגופנית גם התודעה שלנו משתחררת, ומאפשרת לנו גישה אל תת המודע. אז משתמשים בדרך כלל בטכניקות של פתיחת העין השלישית, שהיא ה'חיישן' העל חושי שלנו, הממוקם במרכז המצח בין הגבות. פתיחת העין השלישית פותח את ה'ערוץ' של התקשור והקשר מתאפשר".

השלבים הראשונים של לימוד תקשור הם בדרך כלל מדיטציה וטכניקות של דמיון מודרך, ממשיך ד"ר זפרן, ומסביר שככה אפשר ליצור קשר עם מדריכים מסוגים שונים: קרובים שנפטרו, מלאכים, חיות טוטם אינדיאניות, מדריכי רפואה המתעלים דרכנו אנרגיית ריפוי לעצמנו ולאחרים, ועוד.

אתם בסך הכל צריכים לצאת לטבע

אין תמונה
עלתה על הטיפ הראשון - לצחוק

רוצים לנסות לתקשר בבית? הנה כמה עצות וטיפים מאורן נוטוביץ.

1. "כדי ללמוד תקשור חייבים ללמוד להשתחרר: לצחוק, לצרוח, לבכות, לשמוח, ללכת לים, לרקוד, לשחות. כל מה שעושה טוב ויוצר שחרור בגוף".

2. "מומלץ להתפלל לאלוהים, או למי שאתם מאמינים שייתן לכם כוח לעבור את היום בשמחה של אהבה, ולהשתחרר מכל הטראומות בחיים ללא כל מאמץ. תנו לאור לטפל בכם. רק לאחר שמתחיל השחרור בגוף ובנפש, אפשר להתרכז בתחילת לימוד תקשור".

3. הגעתם לשלב הזה? צאו לחופש בטבע, לבד או עם חברים. "שאפו את אוויר ההרים והרגישו את העוצמה של החיים. זה השלב שבו אתם נפתחים לעולם ומוכנים לקבל הדרכה. עשו זאת כמה פעמים בחודש ותרגישו עוצמות חיים הגדלות מיום ליום".

4. נוטוביץ ממליץ להתחיל לכתוב על הדף שאלות ותשובות. "זה השלב שבו אתם מסוגלים לכתוב ולענות בעצמכם על שאלות, אך עדיין לא מכוונים. עליכם לכוונן את החושים החדשים שלכם – כמו לכוון כלי נגינה שיעבוד בצורה חלקה וללא צרימות".

5. "השאלות שלכם לא חייבות להיות משמעותיות בהתחלה. שאלו על עצמכם, על החיים, על הטבע, על כל מה שאתם רוצים, ותנו לעצמכם לענות או סתם לשרבט – לזרום חופשי. לאט לאט הגוף יירגע ויהיה מוכן לתהליך, ואז תוכלו להתחיל לתקשר לבד".

6. "ככל שהגוף יירגע, תוכלו לשמוע קולות או סתם לכתוב להנאתכם. זה הזמן לנסות לענות לשאלות של חברים, כשאתם כמובן לא יודעים את התשובות".

7. "שחקו בתקשור, עצבו אותו להנאתכם. זה שלכם ותמיד יהיה שלכם, אל תפחדו, בלי ניסיון אי אפשר לתקשר".

8. נוטוביץ מסכם שהכי חשוב לא להתאמץ. "זכרו שכל דבר בא בדיוק בזמנו. אי אפשר ללחוץ על עצמכם לתקשר או לעשות משהו שאתם עדיין לא פתוחים אליו. ורק אזהרה אחת לסיום: השימוש בתקשור לאנשים עם הפרעות או מחלות נפשיות אסור בהחלט".

>> האם אפשר לתקשר בטלפון?
>> ההילרית תמי יערי מסבירה איך היא מתקשרת