אם היינו יכולים לראות את האור של האנשים, את הניצוץ האלוהי שחבוי בתוכם ולא רק את הגוף, העולם היה מורכב מאורות צפים בכל מקום. הדבר הכי חשוב שהיינו מבחינים בו, אבל, הוא שהאורות מחוברים ביניהם. לפי הקבלה, כולנו מחוברים לרקמה אחת. בין אם אתה אוהב מישהו או שונא אותו - יש לך חיבור עבה איתו, ואם אתה לא מכיר מישהו אז יש לך חיבור דק איתו.

רובנו מאמינים שהעולם שאנחנו חיים בו הוא המקור לאושר אבל העולם הזה, לפי הקבלה, הוא רק אשליה. ביום-יום אנחנו חיים ביקום המוחשי ומתעסקים בכסף, מראה חיצוני, לבוש אבל לא רואים את האמת. הקבלה נותנת לנו כלים המאפשרים לראות מעבר למסך העשן.

לפי הקבלה הכול צפוי - כל העתידים האפשריים שלנו ידועים מראש - אך הבחירה נתונה בידינו. יש כמות אדירה אך סופית של אופציות וכולן צפויות, הבחירה החופשית שלנו מתחילה בהבנה שאנחנו מחליטים מה לבצע בכל שנייה ושנייה.

מאיפה מגיעים אכזבות, צער, תאונות, מחלות, פרידות, כאב וכל הבלאגנים שאנו חווים בעולם הזה? לפי הקבלה, הכאוס הוא פרי בחירה שלנו. הוא נובע מחוסר היכולת שלנו לבצע בחירות נכונות. הקבלה מעניקה כלים לדעת כיצד לבחור נכון ונותנת לנו, בעצם, להציץ למכניקה של היקום. הקבלה מאפשרת לכבוש מחדש את כל האפשרויות בחיינו, להקטין את הכאוס ולהגדיל את הוודאות.

צפו בכל שאר חלקי ההרצאה

לאתר הרשמי של אלי רייפמן והרשמה להרצאות נוספות