הצורך האנושי באהבה מגיח עמנו לאוויר העולם, צומח וגדל בחלוף השנים, ובמקרים מסוימים הופך לרעב של ממש. אחת השאלות השכיחות ביותר בהקשר הזוגי, הינה האם זיווג הוא ייעוד משמים? נשים רווקות רבות שפגשתי לאורך השנים תארו בפני את הכמיהה שלהן לזוגיות דרך מטאפורה אחת משותפת: הן הרגישו חצויות. החיפוש שלהן אחר זוגיות היה אם כן הדרך שלהן לחפש השלמה. חלקן אף עשו שימוש בביטוי "החצי השני שלי".

לייק בפייסבוק ל-mako דייטינג כבר עשיתם?

אחד הנושאים השכיחים ביותר בהם מעניקה הנומרולוגיה הכוונה, הינו התאמה זוגית. על מנת לבחון אספקט אחד מיני רבים של התאמה זוגית על פי הנומרולוגיה היהודית, נבחן את חודש הלידה העברי של כל אחד מבני הזוג. חודש הלידה הינו נגזרת המייצגת מהות אישיותית פנימית, ובאמצעותו ניתן לבחון צרכים אישיים של כל אדם בהתאמה זוגית.

ילידי חודש ניסן

ילידי חודש ניסן הם כריזמטיים בעלי מחשבה מהירה ויצירתית. מדובר באנשים פרקטיים אשר יודעים להגות וליצור באינספור תחומים. הם אנשים בעלי נטייה ריאלית ומומלץ שבני הזוג שלצידם יהיו רגישים, בעלי יכולת הקשבה והכלה. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: אייר, סיוון, אלול, שבט ואדר.

ילידי חודש אייר

ילידי חודש אייר הם רגישים, אינטואיטיביים ויצירתיים. מדובר באנשים בעלי לב רחב, מרחפים מעט, בעלי קסם מיוחד הזקוקים לפרגון ואהבה. מומלץ שבני הזוג שלצידם יהיו כריזמטיים והחלטיים. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: ניסן, תמוז, אב, תשרי וטבת.

ילידי חודש סיוון

ילידי חודש סיוון הם בעלי חוש הומור מקסים ואמפתיה חברתית מיוחדת. לתחושה הכללית סביבם יש השפעה משמעותית מאוד על מצב רוחם. מומלץ שבני הזוג שלצידם יאפשרו להם להתבונן בחן ובהומור בעולם, ויעשו זאת מבלי לבקר אותם על כך. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: חשוון, כסלו, ניסן ואלול.

ילידי חודש תמוז

ילידי חודש תמוז הינם אנשים הפועלים במיטבם במסגרת מוגדרת ומוכרת, וחוששים מאובדן של שליטה. הם זקוקים ללוחות זמנים קבועים מראש לסדר ולבקרה, שהכל יהיה צפוי ומאורגן, גם בתחום הכלכלי. מומלץ שבני הזוג שלצידם יספקו להם מסגרת מוגדרת, ובמידת האפשר בטחון כלכלי. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: סיוון, אלול, חשוון, טבת ושבט.

גבר מסדר מצעים (צילום: Shutterstock)
הוא נולד בתמוז? כנראה שהמיטה תהיה מסודרת. תמיד | צילום: Shutterstock

ילידי חודש אב

ילידי חודש אב הינם אוהבי אדם, בעלי תקשורת בינאישית נפלאה, קצב מחשבה מהיר, אשר נוטים להתפזר ברמה המחשבתית והמעשית. מומלץ שבני הזוג שלצידם יעניקו מקום של הקשבה וכבוד למעוף היצירתי שלהם. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: ניסן, אייר, תמוז, תשרי וטבת.

ילידי חודש אלול

ילידי חודש אלול הינם אנשים בעלי יכולת יצירתית ואסתטית הרבה מעל הממוצע, הם טובי לב בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה, אשר נוטים לספק את צרכי הסביבה אפילו לפני שהם מספקים את רצונותיהם. מומלץ שבני הזוג שלצידם יעניקו להם סביבה תומכת, ולא יאיצו בהם מתוך הבנה שיש להם קצב שונה, לעיתים איטי מן הממוצע היות והם זקוקים להנעה פנימית ליצירה. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: סיוון, חשוון, טבת ואדר.

ילידי חודש תשרי

ילידי חודש תשרי הינם אנשים בעלי עומק מחשבה עצום, רגישים ומוכשרים. הססניים, פרפקציוניסטים וביקורתיים כלפי עצמם וכלפי הסביבה. יש להם עולם פנימי משל עצמם, על כן הם חשים לעיתים בודדים. מומלץ שבני הזוג שלצידם יעניקו להם את המרחב לו הם זקוקים, ובדרך של פרגון ידחפו אותם למימוש עצמי ולעשייה. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: ניסן, סיוון, אב, חשוון טבת ואדר.

ילידי חודש חשוון

ילידי חודש חשוון הינם אנשי משפחה אחראיים ומסורים הזקוקים ליציבות כלכלית קבועה, יש להם ערכי חברות לתפארת והם קשובים לצרכים מסביבם. הם מעט מופנמים רגשית, וחשוב להם שיכבדו ויעריכו אותם. מומלץ שבני הזוג שלצידם יעודדו אותם לשוחח בפתיחות על תחושותיהם, ויעלו חיוך על שפתותיהם בכל הזדמנות. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: אייר, סיוון, תמוז, אלול וכסלו.

הנכדים שסבתא דיאנה לא זכתה להכיר
משפחתיים ואוהבים. האם הם ילידי חשוון? | צילום:

ילידי חודש כסלו

ילידי חודש כסלו הינם אנשים בעלי לב רחב, כריזמטיים וייחודיים. הם עושים מכל הלב ובאהבה. הם זקוקים לתשומת לב מפיצים סביבם השראה. לבני הזוג שלצידם אני ממליצה להעניק להם את הבמה המרכזית, לקחת חלק בעולם היצירתי שלהם במחשבה ובעשייה, ולגלות פתיחות מחשבתית בכל הנוגע לשינויים אשר הם מכתיבים סביבם. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: ניסן, אייר, חשוון שבט וטבת

ילידי חודש טבת

ילידי חודש טבת הינם מנהיגים מלידה. הם בעלי קצב מחשבה מהיר, סוליסטים בדרכם אך יודעים לשלב זאת בעשייה חברתית ומשפחתית. עקשניים. מרכזיים, לעיתים חסרי סבלנות, יודעים להגות ולבצע בהצלחה. לבני הזוג שלצידם אני ממליצה להיות יצירתיים בעלי חוש הומור וללמדם כיצד לפעול בהדרגה. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: סיוון, תמוז, תשרי, כסלו ושבט.

ילידי חודש שבט

ילידי חודש שבט הינם אנשים רגישים ואינטואיטיביים במידה העולה על הממוצע. מעריכים סביבה אסתטית ויודעים ליצור הרמוניה סביבם. הם מתקדמים בשיקול דעת ולכן נראה לעיתים שהקצב שלהם בעשייה איטי מהרגיל. לבני הזוג שלצידם אני ממליצה להיות תומכים ובעלי ענווה, לסייע להם להיות יצירתיים ולפרגן להם בכל הזדמנות. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: ניסן, תמוז, אלול, חשוון ואדר.

ילידי חודש אדר

ילידי חודש אדר הינם בעלי רגישות סביבתית לתחושה הכללית סביבם יש השפעה משמעותית מאוד על מצב רוחם. יש להם מאור פנים וצניעות הם נוהגים בסביבתם בהתחשבות ומעלים חיוך של נחת. יש להם אמפתיה חברתית מיוחדת. לבני הזוג שלצידם אני ממליצה לעודד אותם להומור ויצירתיות, ולהיות שותפים להם להטבה חברתית. ההתאמה הזוגית המרבית היא לילידי החודשים: אייר, אב, תשרי וכסלו.

זוג מבוגר מחובק בשדה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אם תפעלו על-פי ההנחיות אולי תגיעו למצב הזה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

שימו לב: לנומרולוגים מקצועיים ישנם עוד כלים רבים לבדיקת ההתאמה הזוגית והכתוב כאן הינו נדבך יחיד בתוך מערכת שלמה של שיקולים. המאמר אינו מחליף ייעוץ מקצועי.

לי פלא-זינגר היא מקימת מרכז "פלא", מרכז ללימודי רוח ולטיפולים הוליסטיים, ואמא לשלושה

לי פלא-זינגר היא מקימת מרכז "פלא", מרכז ללימודי רוח ולטיפולים הוליסטיים, ואמא לשלושה