מאמר זה יוקדש לבית מספר 2 במפה האסטרולוגית - בית הכספים. נתייחס לכל מזל ומזל מכמה זוויות: כיצד כל מזל יתייחס לרכושו ולכספו, מה הוא מוכן לעשות כדי להשיג אותם, על מה כל מזל יבזבז כספים, ובכלל, עד כמה הכסף חשוב ומשמעותי עבורו. הכתבה מתייחסת באופן ספציפי למזל הפותח את בית 2, אבל גם לכל מזל ומזל באופן כללי.

מזל טלה

מורן אטיאס (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
אוהבת שופינג? מורן אטיאס, מזל טלה | צילום: אימג'בנק/GettyImages

לטלה יש יחס גמיש לחומר. הוא מוכן להחליף, לשנות ולחדש את רכושו בכל עת. באופיו הוא "משתמש וזורק", ולכן קל לו להיפטר מחפצים. הוא נהנה לעשות קניות, אך מאבד עניין במהירות. ביחס לכסף, הוא רוצה להרוויח בגדול, לעשות "מכה" בבת אחת, ולכן מוכן לקחת סיכונים.
הוא בזבזן גדול בשל הגחמות שלו. הוא בא עם רעיונות מזהירים להשקעות ולפרויקטים חדשים, ומנסה להדביק אחרים בהתלהבות שלו. הוא אוהב את העיסוק בכסף, את ההימור ואת העשייה סביבו. עבורו זה סם החיים. אם יפסיד, ישתקם בקלות יחסית, כי עבורו "כסף בא וכסף הולך", והוא ממשיך הלאה. הוא גם עלול להתנדב להשקיע את הכסף של אחרים. עם זאת, כסף לא מפתה אותו להתפשר ולקחת על עצמו עבודה משעממת רק בשביל השכר.
עצה: עליו לשמור על הרוח החלוציות שבו, אך עם יותר מעשיות ומחשבה לטווח הרחוק, תוך התחשבות במציאות הקיימת.

מזל שור

השור הוא רכושני ושומר על השייך לו באדיקות, ואף מטפח את הקיים. הוא חייב לחוש שהגיע למשהו בחיים מבחינה כלכלית - לדירה מטופחת, לרהיטים נאים, למכונית מרשימה וכיוצא בזה. הוא חוסך ונוהג באופן מאופק ומחושב, ומשקיע את כספו בדברים ממשיים כמו נדל"ן, שיפוצים או ריהוט חדש, ולא במניות בבורסה או בטיול ארוך לחו"ל.
הוא סובל מרמת חרדה גבוהה במישור הכלכלי ומפחד משינוי, ולכן מעדיף עבודה והכנסה קבועים. הוא משקיע המון בילדיו, ומשתדל לממן את השכלתם ולקנות להם דירה. הכסף חשוב לו מאוד ומעסיק אותו, ולכן הוא עלול להשתעבד לו. הוא מחפש תמיד את המבצעים הכי טובים ואת הבנק עם התנאים הכי טובים.
עצה: עליו להיזהר שלא להיסחף לחומריות יתר ולחפש גם ערכים נוספים בחיים.

מזל תאומים

תאומים הוא אדם סקרן, איש העולם הגדול ובעל רצון עז לתקשורת וללימודים. זה גם היחס שלו לכסף. הוא אינו רכושני ולא עושה עניין מכסף. הוא מבזבז במיוחד על לימודים, על ספרים, על הרצאות או על תקשורת ואינטרנט, יותר מאשר על רכוש או על בגדים. הוא לא מוכן להשתעמם עבור כסף, ולכן אינו מחזיק מעמד בעבודות שגרתיות. קשה לו להתעסק עם כסף, והוא מעדיף שהכסף יעמוד לרשותו בכל עת, בלי לחשב כל הוצאה.
עצה: עליו להקדיש תשומת לב רבה יותר לניהול ענייניו הכלכליים - לבטל הוראות קבע בלתי נחוצות, לבדוק מתי מבצעים מסתיימים, להפקיד כספים בזמן, לא לדחות תשלומים, לסדר בלגן בניירת ולעקוב יותר אחר הוצאותיו.

מזל סרטן

לסרטן יש מיומנות רגשית גבוהה וזיכרון מפותח, ולכן יש לו ערך רגשי רב ונוסטלגיה לחפצים, וקשה לו מאוד להיפטר מדברים. "במכונית הזו הכרתי את זוגתי, את הטלוויזיה הזו קיבלתי מההורים...". הוא גם נזכר בנוסטלגיה כיצד הרוויח כסף ומה עשה עמו. הוא טיפוס החוסך עבור דברים גדולים - בית או לימודים לו ולילדיו.
הוא חש מחויב לקרובים לו (בני משפחה, הורים וחברים) כך שהוא עלול להסתבך בחתימת ערבויות או בעסקים המשפחתיים. הוא חסר ביטחון וחושש משינויים, ולכן הכנסה קבועה עדיפה לו, אך הוא חייב להתחבר רגשית לעיסוקו. סרטן בבית 2 במפה של אישה נשואה מראה על נטייה לתלות כלכלית בבעלה, ומרמז שעליה לפתח קריירה משל עצמה.
עצה: עליו ללמוד שאין מערבים חברים ומשפחה עם עסקים וכסף.

מזל אריה

ארז טל - בכורה זוהי סדום (צילום: אורטל דהן)
משקיע הרבה בחיצוניות. ארז טל, מזל אריה | צילום: אורטל דהן

האריה הוא מזל ראוותני ובזבזן, האוהב להשקיע בהנאות החיים. בשל הנטייה לראוותנות הוא משקיע הרבה בחיצוניות - בגדים, איפור, ניתוחים פלסטיים ומכוני כושר. יחסו לכסף מוזר ודואלי – הוא חוסך, אך גם מוציא כסף רב על דברים יקרי ערך. הוא מחבב סטייל ואוהב ראוותנות, למשל עריכת חתונה מפוארת לילדים.
המוטו שלו הוא שהנאה קודמת לכל, ולכן אינו מהסס להשקיע בחוגי יצירה, בבילויים, בנופשים ובנסיעות. הוא אינו מוכן להשתעמם כשכיר במשרה המציעה קביעות, ומעדיף להיות עצמאי, לנהל וליצור בעזרת הכסף אימפריה כלכלית המספקת עבודה לאחרים. מעמד של גביר מסב לו סיפוק רב. הוא גם אוהב לתרום כדי להאדיר את שמו.
עצה: מכיוון שהאריה מעדיף לעבוד כמה שפחות ולהרוויח כמה שיותר, כדאי לו לבחור בעיסוק ייחודי.

מזל בתולה

בתולה הוא טיפוס חסכן, מעשי, ענייני, מאופק ופונקציונלי, וכך גם יחסו לכסף ולשייך לו. בן המזל אינו נפטר מחפצים בקלות ונוטה לתקן כל דבר. הוא סגפן על גבול הקמצנות, במיוחד כשמדובר בהנאות עבור עצמו. הוא כמו נמלה חרוצה החוסכת כל שקל. הוא יעיל מאוד בהתנהלות עם כסף ומעודכן בכל מבצע.
הוא מסוגל להקריב עבור אחרים, אך אם קונים לו מתנה ליום ההולדת הוא אומר: "בשביל מה הייתם צריכים?". גם הוא, כמו השור, מעדיף מקום עבודה קבוע, שבו יוכל לתת מעצמו ולהביא תועלת.
עצה: ללמוד שכסף אינו מטרה, אלא רק אמצעי לשגשוג ולשיפור איכות חייו.

מזל מאזניים

מזל מאזניים מכוון להגינות, בעל חוש צדק ותחושת שוויוניות. חשוב לו יותר לספק אחרים, ולכן ישקיע יותר בבן או בת הזוג ובילדיו מאשר בעצמו. יחסו לכסף נובע לעתים מחרדה מן העתיד, ולכן הוא מעדיף להשקיע בקרנות פנסיה, בקופות גמל ובמיני תכניות חיסכון. הוא מתבייש לדרוש כסף, למשל העלאה במשכורת, כי הוא מתחשב באחרים. קשה לו להיות חייב, וגם קשה לו לסרב כשמבקשים ממנו הלוואה. הוא חש רגשות אשמה כשהוא תלוי כלכלית, אך לא נעים לו להרוויח יותר מבן הזוג, במיוחד אם מדובר בבת מזל מאזניים.
הוא עלול להיות חסר תעוזה כלכלית, הססן בהחלטות כספיות וזקוק ללא הרף למשוב. אם הוא עצמאי, הוא מעדיף להכניס שותף, גם אם הדבר בעוכריו. מכיוון שכסף פחות חשוב לו מהחברות, הוא אינו נאבק על המגיע לו בעת גירושין, פירוק שותפויות או צו ירושה. הסיסמה שלו היא: "לא מוכן להתלכלך בעבור כסף".
עצה: הוא צריך ללמוד להעריך יותר את מה שכסף יכול להעניק לו, ולדרוש את המגיע לו ולא לוותר.

מזל עקרב

עקרב הוא מזל שעלול להיות אובססיבי ורכושני מבחינה רגשית ומניפולטיבית בקשר לכסף. הוא עלול לראות אנשים כשייכים לו, במיוחד בני זוג, בני משפחה וכפופים. הוא נלחם על המגיע לו בכל כוחו, ועלול לגלוש למאבקי כוח ואגו. קשה לו מאוד במשפטי גירושין, בפירוק שותפויות או בחלוקת ירושות. יחסו לכסף רגשי ועמוק. ייתכן שהשיג הצלחה כלכלית תוך מאבקים ומלחמות, ולכן יודע להעריך את הישגיו וגם לא מוציא בקלות כספים. בעת מצוקה הוא עושה הכל לשרוד כלכלית - נאחז בכוח בעסק ונלחם לא לפטר עובדים. לעומת זאת, יש לציין שהוא מתפקד מצוין במצבי לחץ כלכליים, כי הם מדרבנים אותו להתמודדות.
אינו מוותר בקלות על מקום עבודה, וגם לא עושה שינויים, רק אם הגיעו מים עד נפש או אם מעלו באמונו. הכסף משרת אותו למען המטרות האישיות העמוקות שלו. העקרב מוכן להשקיע במיסטיקה, בלימודים המובילים להתפתחות רגשית ואישית, בטיפול פסיכולוגי או אלטרנטיבי. הוא חוסך לעת צרה, ואינו מהסס לשבור חסכונות, אם חס וחלילה מדובר במחלות או בחיים ומוות לגבי עצמו או קרוביו.
עצה: להיות פחות חשדן בכל הקשור לכסף. לא לחשוד שהבנקים ואנשים רוצים תמיד לסדר אותו.

מזל קשת

אחי נדבר בבית 13
אינו מוכן לעבוד קשה עבור כסף. אלירז שדה, מזל קשת

קשת הוא אדם פתוח ובעל מחשבה אוניברסלית, שאינו עושה עניין מכסף. הוא איש העולם הגדול, בעל חוש צדק, ואוהב לרכוש ידע ולהתנסות בתרבויות שונות. הוא קומוניסט באופי שלו, ומאוד לא רכושני ולא חומרי. הוא קונה בקלות ומחלק לאחרים בקלות. שום דבר לא שייך לו, ומאידך "כל העולם שלו". קשת אמיד עשוי לקנות ציור מפורסם ולתרום אותו למוזיאון להנאת הכל. הוא חש שהשפע זורם דרכו בכל עת. הוא שונא במיוחד את השעבוד לכסף, לכן הוא מוכן לשלם כל החיים שכר דירה, ובלבד שלא להיות מחויב למשכנתה. הוא מוציא כסף על חוויות מרחיבות דעת, על נסיעות לחו"ל, על ספרות יפה ועל אמנות.
הוא עלול לא להעריך נכון את משאביו. אוברדרפט וצ'קים ללא כיסוי עלולים להיות חלק מחייו, כי הוא חי את הרגע. הוא אינו מנהל את כספו כהלכה. נוסף על כך, הוא עלול להתפתות להימורים כדי למצוא כסף קל. מצד אחד קשת אינו מוכן לעבוד קשה עבור כסף, ומצד שני הוא אוהב לבזבז. הוא לא יהסס לבחור בן זוג עשיר או לקבל כסף מן ההורים. הוא אינו מפחד לעזוב מקומות עבודה, וקשה לו להיות עצמאי כי הוא לא מספיק מחושב. עדיף שימצא את שביל האמצע, המשלב בין עבודה עצמאית לעבודה שכירה, כי הוא מצליח יותר כשהוא פועל מתוך חופש ולא מתוך אילוצים.
עצה: אם ישים לב יותר ליכולתו ולמשאביו ויהיה זהיר יותר, הוא יוכל לחיות חיים מלאי סיפוק כי דרישותיו החומריות אינן גדולות.

מזל גדי

מזל גדי הוא סמכותי ומוערך בשל הניסיון והידע שלו. הוא מתייחס לכל מה שיש לו בכבוד, ובמיוחד למה שהתאמץ עבורו. הוא שונא מתנות חינם. חשוב לו לדאוג לעצמו בגיל מאוחר, ולכן הוא משקיע בתכניות חיסכון, בקופות גמל ובקרנות פנסיה. הוא מתאמץ עבור כסף, ואינו מוכן לאבד בקלות את הרכוש שצבר. הוא חושב על העתיד, חסכן, מעדיף לקנות בתשלומים, ומחשב את פרישתו לגמלאות גם אם המועד עדיין רחוק.
מסיבות אלה, גדי דבק בעקשנות במקומות עבודה, גם אם חש שהוא קופא על שמריו. עדיף לו להיות שכיר, אבל בתפקיד בכיר ואחראי, שגם קרוב להתעסקות בכספים. הוא עלול להיות אובססיבי בכל מה שקשור לניהול ענייניו הכספיים. הוא צריך אתגרים כלכליים וקשה לו מאוד לספוג אכזבות, ולכן גם אינו מודה בכישלונות.
עצה: חייב להיות גמיש יותר עם כסף, ולנסות להתחבר לשפע ולהנאה שבו, ולא לראות אותו רק כמשהו שמשיגים תוך מאמץ וקושי.

מזל דלי

יעל בר זוהר מצטלמת לללין בהריון (צילום: עודד קרני)
רוצה להרוויח את כספה בעיסוק ייחודי. יעל בר זוהר, מזל דלי | צילום: עודד קרני

אדם רב מקוריות, מרתק ומעניין. הוא רגיל להפתעות ולחידושים, וכך גם יחסו לכסף. הוא מוכן להשקיע את כל כספו ברעיונות מקוריים לעשיית כסף או בהמצאות ובפטנטים, כי הוא מאמין בעצמו. הוא משתמש בכספו כדי לשרת אחרים ולעזור להם. הוא אינו רכושני ובכלל לא אכפת לו אם אין לו רכוש או דירה, כי הוא מעדיף להיות נייד ופחות מחויב. אינו מפחד לעזוב מקומות עבודה כשאין בהם עניין.
הוא רוצה להרוויח את כספו מתוך עיסוק ייחודי כעצמאי או כפרילנס, אך הוא גם איש חברה המאמין בשיתוף של משאבים. רעיונות של קואופרטיבים או חיי קיבוץ קוסמים לו מבחינת הניהול הכלכלי. הוא נמשך גם לחקר הקשר בין חיי חברה ומשאבים כלכליים, ומבטא רעיונות כלכליים חברתיים מקוריים. לכסף אין עבורו משמעות, ולכן עלול למצוא את עצמו בחוסר אחרי שנים רבות של שירות לחברה ועבודה חצי התנדבותית, אבל בתוך תוכו הוא מאמין שהקוסמוס יפצה אותו על כך.
עצה: אין ספק שגישתו לכסף ייחודית, בלתי אנוכית ומעט מרחפת, ואם יוכל להיות קצת יותר מעשי, הרי שייצא נשכר.

מזל דגים

בן מזל דגים עשוי להיות מדיום, מיסטיקן, אמן, נזיר או גורו שמסתפקים במועט ושמחים בחלקם. ייתכן שהוא רגיל שלא היה לו דבר בעבר ומצד שני דבר לא היה חסר. דגים וכסף הם ניגוד מוחלט, כי כסף זה אגו, וצורכי החומר אינם מדברים לבן המזל. לעתים הוא עלול לזלזל בכסף, ואין לו שום בעיה לוותר עליו ולהעבירו לאחרים.
הוא עלול להיות תלותי ופסיבי בענייני כסף: לא נלחם על זכויותיו בפרידה או גירושין, לא דורש העלאה בשכר. הוא נוטה לוותר מתוך אמונה שהגורל והקוסמוס ידאגו לו חומרית. הוא עלול להיסחף, להיות נאיבי, להסתבך במתן הלוואות או בחתימה על ערבויות. נוכחות של מזל דגים בבית במיוחד אצל אישה עלול להצביע על תלותיות כלכלית קשה בבן הזוג.
עצה: עליו ללמוד להעריך יותר את חיי היומיום ואת צורכי הגוף בצד המסירות המופלאה שלו.

הכתבה המלאה התפרסמה במגזין חיים אחרים, נובמבר 2010
לקבלת גליון של חיים אחרים במתנה לחץ כאן

>> מה ההורוסקופ היומי שלך?
נומרולוגיה: איזה מקצוע מתאים לכם?
>> כתבות נוספות בנושא אסטרולוגיה