שעון המכוון על שעה 5 מונח על דשא (צילום: René Mansi, Istock)
אז מסתבר שהאופי שלנו הוא עניין של זמן | צילום: René Mansi, Istock

האסטרולוגיה הסינית היא תורה עתיקה בת אלפי שנים המבוססת על לוח השנה הסיני אשר מכיל 12 בעלי חיים שמאפיינים את ילידי השנה והחודש. תורה זו מתייחסת לשעון הביולוגי של האדם: לחודש, ליום ולשעה שבהם הוא נולד, ומשמשת לצד הרפואה הסינית ככלי לזיהוי תהליכים הוליסטיים ברמת התפקוד, ההתפתחות האישית וההתפתחות המנטלית של האדם. בכתבה הקודמת שעסקה באסטרולוגיה הסינית, המיקוד היה בשנה שבה נולדתם, והפעם אנחנו יורדים לעובי הקורה: שעת הלידה. אם אתם לא יודעים באיזו שעה נולדתם רוצו לבדוק בתעודת הלידה, אצל אמא או בבית החולים בו נולדתם.

מה אומרת שעת הלב?

"האסטרולוגיה הסינית מנתחת את 24 שעות היממה ומחלקת כל שעתיים על פי האיברים הדומיננטיים והפעילים בשעות אלו", מסביר בועז יפת, רופא סיני ומנהל מרכז שנג לרפואה סינית. "לכל איבר בגופנו יש דומיננטיות משתנה המשפיעה על כל מערכת גופנו ועל התנהגותנו". ואלה השעות והאיברים:

3:00-1:00 – שעת הכבד. כשרוב בני האדם ישנים, הדם מוביל עמו רגשות, חוויות ומזון המתנקזים בכבד. אנשי השעה מאופיינים בפוטנציאל רוחני גבוה וביכולת אסטרטגית טובה.

5:00-3:00 - שעת הריאות. האדם עדיין ישן אבל תהליך ההתעוררות וזרימת האנרגיה מתחיל. אנשי השעה רגישים ויציבים, עם רגליים על הקרקע.

7:00-5:00 - שעת המעי הגס. האדם מתעורר ומתרוקן מהפסולת בגופו לקראת יום חדש. אנשי השעה יודעים לעשות הפרדה מנטלית בין טוב לרע, בין עיקר לטפל.

9:00-7:00 - שעת הקיבה. אלו השעתיים שבהן נהוג לאכול את ארוחת הבוקר, הארוחה החשובה ביום. יכולת העיכול בשיאה בזמן זה. לאנשי הקיבה, המסמלים את עושר החיים, יכולת הכלה גבוהה.

11:00-9:00 - שעת הטחול. לאחר ארוחת בוקר הגוף מתמלא אנרגיה. זהו הזמן הטוב ביותר להוציא דברים אל הפועל. אנשי השעה מעשיים, אך עלולים לסבול מדאגנות, כי הם חווים הכל בעוצמה גבוהה מדי.

13:00-11:00 - שעת הלב. זהו שיא היום ואנשי השעה מוחצנים, אמיתיים ובעלי יכולת חיבור לפנימיותם.

15:00-13:00 - שעת המעי הדק היא שעת חשבון הנפש. תפקיד המעי הדק הוא להפריד בין הרצוי למצוי. לאנשי השעה נפש איתנה והם מסוגלים לספוג ביקורת בונה.

קלוז אפ של שעון קיר בשעה 12:00 על רקע ירוק (צילום: jupiter images)
כדאי להיוולד ב-12? | צילום: jupiter images

17:00-15:00 - שעת שלפוחית השתן. מימוש הפוטנציאל בשיאו ומוקרן מן האיברים הפנימיים החוצה. אנשי השעה אנרגטיים ומוציאים רעיונות מן הכוח אל פועל.

19:00-17:00 - שעת הכליות. בכליה השמאלית עצורות הגנטיקה הפיזית והרוח הגנטית המשפחתית, ייחודיות האדם ברמת הנשמה. הכליה הימנית אחראית על ההוצאה לפועל של הפוטנציאל. בשעתיים אלו האדם בודק אם מעשיו תואמים את הפוטנציאל שלו. אנשי הכליות שקטים, מופנמים, מאורגנים ומסודרים.

21:00-19:00 - שעת מעטפת הלב. מעטפת הלב אחראית על סינון החומר שנכנס ללב. זהו זמן טוב לתקשורת רגשית ואינטימית עם בני משפחה ועם בני זוג. אנשי השעה רגישים, תקשורתיים ומודעים לעולמם הרגשי.

23:00-21:00 - שעת המחמם המשולש, שאינו נחשב לאיבר פיזי אבל קשור לחילוף חומרים (כליות וטחול). האנרגיה שבו מעבירה מסרים מהלב לניהול מערכת הגוף. אנשי השעה רחומים, מתנדבים למען הקהילה ופועלים למען מטרות נעלות.

1:00-23:00 - שעת כיס המרה. שיא השקט והרגיעה. כיס המרה מעביר לכבד הוראה לחלק את האנרגיה לאיברי הגוף ליום הבא. הגוף נמצא במצב ספיגה ועל כן היצירתיות היא ברמה הגבוהה ביותר. אנשי השעה יצירתיים ומעשיים.

הכתבה התפרסמה באתר allmag לקבלת גיליון במתנה לחצו כאן

>> איך חודש הלידה משפיע על התינוק לפי הנומרולוגיה?
>> עוד על אסטרולוגיה ב-mako רוח