תינוק מניף ידיים - סימילאק (צילום: Shutterstock)
מי מספר אחת? (אילוסטרציה) | צילום: Shutterstock
לפי הנומרולוגיה, יום הלידה הינו חלק מגורלו של האדם, והוא מעניק לו תכונות מולדות המלוות אותו במהלך חייו. פעמים רבות הוא מהווה את אחד מהפרמטרים המציגים כיצד נתפס האדם בעיני סביבתו. ישנו שוני בין ילידי הימים השונים בחודש, ולכל אחד מהם תכונות שונות בהתאם ליום הלידה שלהם. הפעם נעסוק בילדי ה-1 בחודש.

אחד או ראשון?

המספר אחד מעניק לאדם שאיפה לעצמאות, מקוריות, יכולת להמציא ולפתח דברים, אחריות, יכולת ניתוח סיטואציות ברמה גבוהה, גישה ריאלית לצד הרבה רגישות חברתית. פעמים רבות יתגלו ילידי האחד בחודש כבעלי יכולות מנהיגות, גם אם הם עצמם ירגישו חסרי ביטחון. ברוב הפעמים גישתם תהיה תחרותית ושאיפותיהם גבוהות, והם יכוונו את עצמם להיות במקומות הנותנים להם חופש פעולה והתחשבות בדעותיהם.

בנוסף, הם נוטים להיות אגואיסטים, לתת לאנשים בסביבתם הרגשה שהם מנהלים אותם ומחלקים להם הוראות, לקחת הכל על עצמם ולהיות מכווני מטרה על חשבון דברים חשובים אחרים.

מנהיג או זאב בודד?

ילידי האחד בחודש נעים על הציר בין להיות חברותיים מאוד, לייעץ ולעזור לאנשים, לבין לצבור לעצמם מתנגדים עקב קנאה, חוסר גמישות וחילוקי דעות. פעמים רבות הם ייתפסו כאנשים בעלי מעגל חברתי גדול, אך בפועל יכירו באנשים מעטים כחברי אמת. ריבוי אכזבות, בייחוד בתחילת החיים, עלול לגרום להם לנהוג בגישה בדלנית על מנת לשמור על עצמם. כמו כן, קיימת גם נטייה להעמיס על עצמם דאגות של אחרים. מבחינה זוגית הם נחשבים לאחראים ומסורים, אך לעיתים ינהלו את הצד השני לפי תפיסתם.

עוד בערוץ הרוח:

דניאל, אושר ויהב: אלו שמות כדאי להחליף?
איך חודש הלידה משפיע על התינוק?

להורוסקופ השבועי שלכם

ילדות: יחפשו את ההיגיון

ילדים שנולדו באחד בחודש יחפשו את ההיגיון העומד מאחורי הדברים כבר בילדותם. הם נחשבים לחכמים מאוד, בעלי צורך בעצמאות וחופש פעולה. פעמים רבות סיטואציות בילדותם יצרו אצלם צורך לקחת את המשפחה תחת חסותם, להוביל ולפעול בעצמאות כבר בגיל צעיר. השתלבות בחוגי העשרה ובפעילויות חברתיות כדוגמת תנועות נוער, הדרכות והתנדבויות יתנו ביטוי לצד ההומני והריאלי גם יחד. פעמים רבות נבחין בקושי בקבלת סמכות אך אם יתנו להם אחריות, יאתגרו, וישתפו אותם בקבלת ההחלטות בבית או בכל מסגרת אחרת הדבר יתרום רבות להשגת המטרה.  

קריירה: ניהול וחינוך

לאנשי האחד מומלץ להקפיד על עיסוק המשלב חופש פעולה, עצמאות ואחריות, וכזה שנותן במה למקוריות וליכולות הארגון והפיתוח שלהם. פעמים רבות נפגוש אותם בעמדות ניהול או עסק עצמאי, פיקוד, הוראה וחינוך, אימון כושר, ראיית חשבון, הנדסה, הייטק ואדמיניסטרציה. בגלל הנטייה לחפש את ההיגיון במסגרות בהן הם נמצאים, יהיו עלולים לחוות חילוקי דעות עם סביבת העבודה ולצבור מתנגדים.

טיפ לחיים: קבלו את הצד השני

שלבו בחייכם עיסוק המאפשר לכם לייעץ ולהדריך אנשים, בין אם לפרנסתכם ובין אם למימוש העצמי. במערכות יחסים תנו לצד השני לגיטימציה להביע דעות השונות משלכם והפגינו גמישות כדי למנוע תלות בכם ולצבור מתנגדים. למדו לשדר לאנשים החשובים לכם שאתם סומכים עליהם ולא מנהלים אותם. אחרי חיפוש של תשובות ריאליות ועובדתיות לסיטואציות בחייכם, ייתכן ותתקרבו לתחום הרוחני.

בשבוע הבא: ילידי 2 בחודש

רוני שדה, הוא יועץ בנומרולוגיה, קלפי טארוט וכף יד

>> לעמוד הפייסבוק mako רוח כבר עשיתם לייק?