מחקר של ה - Insurance Institute for Highway Safety בארה"ב,  אשר פורסם לאחרונה, בדק כלי רכב של ג׳נרל מוטורס (GM) עם מערכות התרעה מפני התנגשות ובלימה אקטיבית. מהמחקר עולה כי על פי דוחות משטרת ארה"ב, נרשמה ירידה של 64 אחוזים בתאונות חזית- אחור שכוללות נפגעים ו-43 אחוזים ירידה בפגיעות חזית- אחור, ביחס לרכבים בהם לא מותקנות מערכות טכנולוגיות מתקדמות.

ממחקר נוסף שפורסם בתחילת החודש, עולה כי מערכת בטיחות של מובילאיי שהותקנה בכלי רכב משומשים, מעודדת הרגלי נהיגה בטוחים יותר ומספקת שדרוג בטיחותי משמעותי. סקר שנערך לאחר המחקר בקרב משתתפי המחקר מראה כי 62 אחוזים מאנשי צוות IIHS-HLDI הסכימו כי מערכת מובילאיי עזרה לשפר את בטיחותם בזמן הנהיגה. הנהגים העריכו כי התרעת התנגשות קדמית הינה השימושית ביותר, ואחריה התראת סטייה מנתיב, והתרעה על מגבלת מהירות.

״אנשי הצוות נהגו באופן בטוח יותר לאורך תקופת המחקר", אמר איאן רייגן, מדען מחקר בכיר ב- IIHS והמחבר של המחקר. "הם קיבלו התרעות לעתים קרובות, מה שהביא לשמירת מרחק גדולה יותר מלפנים״. 

במחקר השתתפו 22 אנשי צוות IIHS ו- HLDI, במסגרתו הותקנה בכלי הרכב האישיים שלהם מערכת מובילאיי, הכוללת התרעת התנגשות חזית- אחור. 17 מהם הסכימו לפיקוח על אופן הנהיגה שלהם על ידי Geotab ברכב telematics .

עוד עולה מנתוני חברת Ambu-Trans Ambulette , המפעילה צי שירותי הסעה רפואיים בניו יורק, כי לאחר התקנת מערכות מובילאיי הוצאות החברה בנשה כתוצאה מתאונות ירדו בכ-95 אחוזים. תוצאות אלו מחזקות תוצאות מחקר שנערך לאחרונה על ידי AAA Foundation for Traffic Safety (מכון לבטיחות בדרכים בארה"ב) שקבעו כי הטמעת מערכות בטיחות (ADAS) יכולות למנוע כ- 2.7 מיליון תאונות, 1.1 מיליון פצועים וכ-9500 הרוגים מידי שנה בארה"ב.

שינוי חווית הנהיגה

מובילאיי, חברת בת של אינטל, היא חברה מובילה בעולם בפיתוח פתרון ראייה ממוחשב ולימוד מכונה, ניתוח נתונים, לוקליזציה ומיפוי למערכות עזר מתקדמות לנהג (ADAS) ולנהיגה אוטונומית.

הטכנולוגיה שהם מציעים שומרת על בטיחות הנוסעים בכבישים, מפחיתה את הסיכוי לתאונות דרכים, מצילה חיים ויש לה פוטנציאל לבצע מהפכה בחוויית הנהיגה באמצעות נהיגה אוטונומית. אלגוריתם התוכנה ושבבי ה-EyeQ®‎ המוגנים בזכויות יוצרים מפענחים בצורה מפורטת את שדה הראייה החזותי כדי לצפות מראש תאונות אפשריות עם כלי רכב אחרים, הולכי רגל, רוכבי אופניים, בעלי חיים ומכשולים אחרים. המוצרים של מובילאיי יכולים גם לזהות את סימוני הדרך כגון נתיבים, שוליים, גדרות הפרדה וכדומה; זיהוי וקריאת תמרורים, תמרורי כיוון ורמזורים יצירת ™‎RoadBook‎ של מסלולים נהיגה מקומיים וציוני דרך חזותיים בעזרת REM™‎; ויצירת מיפוי לנהיגה אוטונומית.