מדד הדמוקרטיה הישראלי (צילום: mako)
מדד הדמוקרטיה הישראלי | צילום: mako

רגע לפני הגשת מדד הדמוקרטיה הישראלית לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, מאקו והמכון הישראלי לדמוקרטיה מזמינים אתכם "לתייג" את עצמכם ולמצוא איפה אתם ביחס לשאר אזרחי המדינה בסוגיות המרכזיות העומדות על הפרק בדמוקרטיה הישראלית. לצורך כך, פיתח המכון הישראלי לדמוקרטיה אפליקציה שבעזרתה תוכלו להשוות את עצמכם לחברה הישראלית כולה.

מדד הדמוקרטיה הישראלית המתקיים זו השנה ה-14, שם לו למטרה לבחון ולהעריך את מצבה של הדמוקרטיה הישראלית. המדד בודק כיצד אתם האזרחים תופסים את תפקוד מוסדות השלטון, מה רמת הסולידריות בחברה הישראלית, מהם המתחים הכי חזקים ברחוב הישראלי ומה מצבה של הדמוקרטיה הישראלית ביחס לעולם. מטרת איסוף הנתונים וניתוחם היא למצוא את נקודות החוזק והחולשה ולפעול לשיפור הדמוקרטיה למען כלל האזרחים.

אפליקציית "תייג את עצמך" מאפשרת לכם, קהל הגולשים לתייג את עצמכם על הסקאלה של המדד, באמצעות 10 שאלות שנבחרו מתוך עשרות השאלות שנשאלו במדד. עם סיום השאלון תתבקשו להשאיר מייל על מנת שנוכל לחזור אליכם עם תוצאות המדד.

מדד הדמוקרטיה הישראלית לשנת 2016, מבוסס על סקר רחב היקף שנערך ונותח על ידי מרכז גוטמן לחקר מדיניות ודעת הקהל במכון הישראלי לדמוקרטיה בניהולה של פרופ' תמר הרמן. המדד נערך השנה בקרב 1,531 נשאלים על ידי מכון סמית בעברית ועל ידי מכון סטאטנט בערבית. למדד המלא, ופרשנות על הנתונים כנסו לאתר המכון הישראלי לדמוקרטיה.

>>בחנו את עצמכם