על רקע ההתרחקות הגוברת בין יהדות ארה״ב לישראל, מככב דור העתיד של יהודי ארצות הברית בקמפיין מיוחד לישראלים. את הקמפיין יזמה קרן משפחת רודרמן, הפועלת לחיזוק הקשר בין ישראל ליהדות ארה״ב, ומטרתו להוביל לאיחוד שורות בבניית ערכים משותפים וחיזוק הקשר.

בסרטון פונה דור ההמשך לעם בישראל בבקשה לעבוד יחד על חיזוק הקשר בין הקהילות ועצירת ההתרחקות: "יהודי אמריקה תומכים בישראל ותורמים כספים רבים לישראל", הם קוראים ומוסיפים כי "יהודי אמריקה נלחמים ב-BDS עבור ישראל באוניברסיטאות ובקמפוסים ובין השאר, הודות ליהודי ארצות הברית אושרה עיסקת ה-F35".

שירה רודרמן (צילום: נועם גלאי)
שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן | צילום: נועם גלאי

שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן מסבירה וטוענת כי "יותר מדי פעמים השיח בין ישראל ליהודי ארצות הברית הוא שיח של ניהול משבר – גם מדברים על נושאים נפיצים וגם עושים זאת רק כשאין ברירה וחייבים לדבר. הגיע הזמן לשנות את צורת החשיבה שלנו. שתי הקהילות היהודיות הגדולות בעולם צריכות לנהל שיח מתמיד, על שלל נושאים, ולא להיפגש רק בלית ברירה.

קרן משפחת רודרמן

אין דוגמא מוחשית יותר לכך שיהודי ארצות הברית רוצים בטובת ישראל מהתמיכה וההתגייסות של הקהילה לטובת המדינה היהודית היחידה בעולם. תמיכה זו באה לידי ביטוי בכל יום, בדמות אלפי הצעירים הנמצאים בארץ בשירות צבאי, בלימודים או לפרקי זמן קצרים יותר. בכדי לשמור על קהילה יהודית חזקה בארצות הברית יש צורך בישראל חזקה, ובשביל שישראל תהיה חזקה יש צורך בקהילה חזקה. אנחנו זקוקים זה לזה, ועל כן, על שני הצדדים לעבוד יחד כדי לבסס חזון ועתיד משותף."