דנית נגד נופר

כל אחת נקלעת, לפחות פעם אחת בחייה, לרומן עם דושבאג. לצערן של דנית ונופר (ולמזלנו), זה קרה להן עם מלא מצלמות מסביב ועם אליאב, אמן פאסיב-אגרסיב חובב כובעי מצחייה והתעללות רגשית. האם הן ניהלו שיחה בוגרת שבסופה הבינו שהוא לא שווה את זמנן ועדיף להן להעצים זו את זו ובסוף אולי גם להירשם יחדיו לתחרות מלכת המדבר? הו לא, הן העדיפו לשנוא זו את זו, להגניב עם אליאב נשיקות בארון ולהלחם על כל פיסת תשומת לב או שרשרת כעורה שהסכים להעניק להן. בעת כתיבת שורות אלו לא ברור עם מי אליאב בחר להיות מחוץ לבית, הכף נוטה לטובת נופר, אבל נקווה שהן כבר ראו את התכניות הערוכות ומבינות שהן עשו פדיחה, אבל על הדרך סיפקו לנו את משולש השנאה-אהבה הטוב ביותר בתולדות "האח הגדול".

הפגנות סוערות מחוץ לחתונה (צילום: חדשות 2)
האהבה תנצח 2014 | צילום: חדשות 2

ארגון להב"ה נגד מורל ומחמוד

טיימינג זה הכל בחיים, ולרוע מזלם של מחמוד ומורל החתונה שלהם נפלה על הלך רוח לאומי שכולו חבית נפץ של שנאה וגזענות. ההזמנה לחתונה שלהם, שהסגירה איחוד לבבות בין ערבי ויהודיה שבחרה להתאסלם, נפוצה ברשת. תוך ימים ספורים הפכה חתונתם מאירוע פרטי שלא אמור להיות עניינו של אף אחד, לסמל לסכנת ההתבוללות שכידוע, תוביל להיכחדותו של העם היהודי. ארגון להב"ה, ששם לו כמטרה, להגדרתם, "להציל בנות מעם ישראל שהתפתו לקשור קשר עם גוי", מיד התגייס על מנת לעצור את האירוע, מה שהגיע לשיא בהפגנה של 200 פעילי ימין מול החתונה. כצפוי, הם לא הצליחו. כי לכל אחד יש זכות לעשות את הבחירות האישיות שלו בחיים, בין אם הן מוצאות חן בעיני הטוקבקיסטים או לא, וכי אהבה זה כוח טבע שאפילו בנצי גופשטיין לא יכול עליו. מחמוד ומורל, שיהיו לכם חיים ארוכים, נפלאים ומלאי אושר.

רגעי הדרמה הגדולים בבית האח הגדול (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
אורטל בן דיין -1 העולם - 0 | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

אורטל בן דיין נגד העולם

עוד לפני "האח הגדול", אורטל בן דיין הייתה אושיית רשת מלאת תודעה שנאבקה למען נשים, מזרחים, ערבים וכל מי שמוחלש על ידי החברה (אפילו למען אמיר חצרוני, אויבה המר). כשנכנסה לבית "האח", המאבקים נכנסו איתה ללב הפריים טיים. היא רבה עם דיירי הבית ברהיטות ובלהט, לא על סיגריות או תפוזים בתקציב, אלא על זכויות מיעוטים, נשים, מילים שנתפסות כגזעניות כמו "ערס" או "פרחה" והתור למקלחת. וכן, היא גם התפשטה, אבל גם בלי ציץ סורר העונה הזאת הייתה הרבה יותר עמוקה ומעניינת בזכותה. למרבה הצער היא הודחה די מהר אבל אל חשש, זה לא מה שיעצור אותה. אפשר להסכים איתה ואפשר שלא, אבל איזה מזל שהיא קיימת, שיש מישהו שעדיין מנסה לשנות קצת את העולם הזה. אנחנו התייאשנו ממזמן.

אין תמונה
צל כבד

האריות של הצל נגד השמאל

תמיד יהיו מלחמות, כי תמיד יהיה מי שירוויח מהן. בין אם זו תעשיית הנשק או כוחות פוליטיים, ובין אם אלו אנשים פרטיים שדוהרים על המצב ומקוששים קצת פוקוס או תשומת לב חיובית. הצל, למשל. עד צוק איתן - ראפר ציוני נשכח, מתחילת המבצע - מנהיג קבוצה השמה לה למטרה לתת תשובה להפגנות השמאל נגד צה"ל ולתמוך בחיילי מילואים! כלומר לדפוק מכות לכמה משקפופרים עם שלטים ברחבת הבימה, לכאורה, לכאורה, הצל עצמו מדגיש שהוא מתנגד לאלימות. כמובן שאם אפשר על הדרך להוציא איזה שיר וגם לגרוף כמה גרושים אז למה לא. אבל אם בסוף "האריות של הצל" יהפכו ל"התמלוגים של הצל", אל תגידו שלא הזהרנו.

פפראצי בר רפאלי ועדי עזרא (צילום: ראובן שניידר )
עדיין ביחד | צילום: ראובן שניידר

בר רפאלי נגד עדי עזרא

נכון, בר רפאלי ועדי עזרא בזוגיות לא קצרה שנראית רצינית ואוהבת, אבל השנה התמלאו מדורי הרכילות בריב מטריד למדי בין השניים. בר רפאלי, כידוע, נוהגת לחגוג מדי שנה את יום הולדתה כאילו מדובר במאורע משמח ולא בעוד שנה של עלומים נמוגים. אחת המסיבות שנערכו לכבודה התרחשו בזמן שהרולינג סטונס הגיעו לארץ להופעה, ומיק ג'אגר בכבודו ובעצמו החליט להגיע. כצפוי, מדובר באדם שיודע לחגוג גם בגיל מאה ושש, ובמהלך המסיבה הסוערת בר וג'אגר רקדו קצת קרוב מדי לטעמו של בן זוגה. לפי השמועות, עזרא הוריד את בר מהרחבה באופן לא עדין במיוחד, מה שהוביל לריב בין השניים ולנתק של מספר ימים. בסופו של דבר השניים השלימו. מזל, תארו לכם שבר הייתה הולכת עם מיק ג'אגר? כמה עבודה הייתה לבנצי גופשטיין.

צפו במיטב של חנין זועבי מהעשור האחרון (צילום: רויטרס, חדשות)
זועבי. ממשיכה לעצבן | צילום: רויטרס, חדשות

מירי רגב נגד חנין זועבי

כידוע, יש אנשים שתמיד ינסו לעצבן וכאלה שתמיד ישמחו להרעיש. תוצאתו הבלתי נמנעת של המפגש הזה היא כאב ראש אחד גדול. חנין זועבי, למשל, הכריזה בתחילת מבצע "צוק איתן" כי חוטפי ורוצחי הנערים הם לא טרוריסטים; מירי רגב, בתגובה, קראה לה בוגדת ואיחלה לה ללכת לעזה. זהו לא העימות הראשון בין השתיים, שמתקוטטות כבר שנים אחורה, וכפי הנראה ימשיכו לנצח. שמישהו יסגור את שתיהן בחדר אטום וישים מצלמה, הרייטינג מובטח.

אורלי וינרמן (צילום: צ'ינו פפראצי)
לא התחתנה, אז מה? | צילום: צ'ינו פפראצי

ליהיא לפיד נגד אורלי ויינרמן

עוד מישהי שהמלחמה החזירה לכותרות לאחר שנים של דשדוש בצללים היא אורלי ויינרמן. בעיצומו של המבצע העלתה ויינרמן לפייסבוק פוסט התומך ב"פלסטין הכבושה" ומתנגח בישראל. בתגובה קיבלה לא מעט איומים על חייה וטוקבקי נאצה, שאחד מהם היה מושקע במיוחד. ליהיא לפיד, אשתו של שר האוצר ובעלת טור, מצאה לנכון לתהות בפומבי בת כמה אורלי ויינרמן, מדוע היא לא נישאה מעולם וכמה שזה עצוב. אי אפשר שלא לתהות מדוע לפיד בחרה להיטפל דווקא לעובדה שויינרמן רווקה? חסרות דרכים ענייניות ולא שוביניסטיות לענות לה? הרי רבות מאיתנו היו מעדיפות להיות רווקות ולא להינשא ליאיר לפיד.

אין תמונה
מילה לכל מי שנמאס לו ועובר לאירופה - מסבלט?

יאיר לפיד נגד ההיפסטרים בברלין

בתחילת השנה החליט יאיר לפיד להיטפל לאנשים שעוברים לגור בברלין. נכון ששם הכל זול וכאן צריך לקחת הלוואה לפני כל ביקור בסופר, אבל מה הקשר שלו לזה? זה לא שהוא שר האוצר או משהו. "מילה לכל אלו שנמאס להם והם 'עוברים לאירופה'", כתב יאיר לפיד בפייסבוק שלו. איזו מילה? שואה, כמובן. המילה שלאחריה לא צריך שום טיעון רלוונטי. אז נכון, רובנו לא נעזוב לברלין בקרוב, אבל לא בגלל יאיר לפיד אלא למרות. רובנו גם נמשיך לא לגמור את החודש, ולזה דווקא יש לו קשר.

אהוד אולמרט ושולה זקן, ארכיון (צילום: חדשות 2)
היינו חברים וזה היה מזמן | צילום: חדשות 2

שולה זקן נגד אולמרט

עשורים רבים של עבודה משותפת ונאמנות קיצונית נגוזו השנה, כששולה זקן העידה נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ומסרה עליו פרטים מפלילים. מה שמדהים הוא שזה לקח כל כך הרבה זמן. שנים שהיא שתקה על מנת להגן עליו, אבל בסוף נשבר לה. היא אפילו ערכה טקס מיוחד בנוכחות רב על מנת להתיר נדר שנדרה לאביו על ערש דווי ובו הבטיחה כי לעולם לא תעיד נגד אולמרט. כן, אין את זה ביותר "זגורי אימפריה". כיום זקן מרצה את עונשה בכלא נווה תרצה, בתקווה שיצא לנו מזה גרסה ישראלית ל"כתום זה השחור החדש". ואולמרט? גם הוא ייכנס לכלא בקרוב, ויש לקוות שהוא למד לפחות לקח חשוב אחד מכל העסק הזה - תמיד תהיה נחמד למזכירה שלך. תמיד.

ריבלין (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר, חדשות)
הנשיא, למרות שרה | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר, חדשות

שרה נתניהו נגד רובי ריבלין

לא ברור מתי ולמה עבר חתול שחור בין שרה נתניהו לרובי ריבלין, אבל האגדה מספרת שברגע שאשתו של ראש הממשלה עושה עליך איקס, אתה שרוף. ריבלין הצליח לעצבן את גברת נתניהו, משימה שלא נראית קשה במיוחד, וביבי ניסה לסכל את בחירתו לנשיא המדינה. ריבלין לא חסך עקיצות מנתניהו, כולל הרמיזה "אצלנו אשתי לא ממנה אנשים". מעניין אם עכשיו, כשהוא האזרח מספר אחד, היחסים ביניהם קצת הפשירו. כך או כך, לא נראה ששרה תזמין את נחמה ריבלין לקפה ופדיקור בזמן הקרוב.

mako מסכם את תשע"ד - לכל הכתבות