אביב גפן שחור לבן
אביב גפן. מספר 2 ביש עתיד | צילום: גבריאל בהרליה
אביב גפן שובר ימינה

אנחנו כבר לא ילדי אור הירח, הוא כבר מזמן שופט ריאליטי ממולח ושנון; עברו שנים רבות מאז שאביב גפן היה היפי מעצבן עם איפור לבן ושרשרת פיס שצרח "רוצים שינוי?" מול קהל משולהב בליל האהבה בצמח. גפן תמיד התחבר אצלנו לצד השמאלי של המפה - לא עשה צבא, חיבב את רבין וכתב שורות כמו "מה זה לב רגיש מול ביטחון של מדינה", "נקבור את הרובים ולא את הילדים", "צבא הגנה למות" וכמובן "לכבוש את השלום ולא את השטחים". אבל במבצע "צוק איתן" נחשף אביב גפן אחר לגמרי, כולל הציטוט "עברתי התפכחות כואבת, האשראי של החמאס נגמר", כולל הקדשות שירים לחיילים וכולל קריאה לכולם להתמרכז קצת בדעותיהם. רק חסר דואט לחיילים עם אייל גולן. האם מדובר במהלך ציני לקידום עצמי, או בהתבגרות ושינוי דעה לגיטימי שקורים באופן טבעי במהלך החיים? מאיפה לנו. מה שבטוח זה שאם רציתם שינוי אז הנה, קיבלתם.

מה יעלה בגורל הרפורמה? פירון (ארכיון)
שי פירון. חצי בנאדם | צילום: חדשות 2

ההרזייה של שי פירון

בשנה החולפת קיצר שר החינוך, שי פירון, בנוסף לחופש הגדול, גם את קיבתו, והשוויץ בגזרה מכווצת מהרגיל. והוא לא היחיד, גם דביר בנדק עבר ניתוח לקיצור קיבה והתחטב למדי, מה שגורם לנו לתהות האם נשארו שמנמנים בעולם הבידור ומה יעשו כשיצטרכו ללהק אחד כזה לקומדיה ישראלית מתוקה מרירה על מאבק רגשי, דחייה חברתית ואמונה בעצמך. השמועות הן כי השר פירון נמרץ ומלא אנרגיה כרגיל, ואנחנו מאחלים לו שצריכת הפחמימות שלו תהיה נמוכה כמו תוצאותיהם של תלמידי ישראל בבחינות המיצ"ב.

שרה נתניהו
שרה נתניהו. אקסטרים מייקאובר | צילום: Chip Somodevilla, GettyImages IL

הסטיילינג של שרה נתניהו

כולנו זוכרים את שמלת הבלהות של שרה נתניהו, שעמה הגיעה לפני שנה וחצי לפתיחת משכן הכנסת, וכללה סטרפלס לא מחמיא ותחרה חושפת בטן. התגובות ברשת, כדרכן, היו אכזריות במיוחד, מה שכפי הנראה הוביל למהפך שעשתה אשת ראש הממשלה. מספר חודשים לאחר התקרית הפציעה שרה בלוק זוהר מהרגיל: תספורת חדשה, כמה וכמה קילוגרמים פחות וחשוב מהכל - מלתחה מחמיאה, נשית וקלאסית, שלא מזכירה במאום את בריטני ספירס בתקופת הפחמימות והקרייזי. בואי שרהל'ה, הולכים לשופינג.

ייכנס לכלא? נוחי דנקנר (ארכיון)
דנקנר. שמישהו יתן לו שקל להגיע לבאר שבא | צילום: רויטרס, חדשות

דנקנר יורד מנכסיו

לפני שנה הזדעזענו כולנו לגלות שנוחי דנקנר מוכר את מטוסו הפרטי. הו לא! בואו נתגייס ונארגן תרומה, משדר "לתת", שירותרום. אמנם כבר בשנת 2012 הוא יצא מרשימת 500 עשירי ישראל (הו לא! קו העוני!) אבל רק השנה הוא איבד סופית את שליטתו בקבוצת אי.די.בי, ושווי נכסיו, לפי ויקפדיה, אינו ברור. אז נכון, כנראה שלא נצטרך לשלוח לו ארוחת חג לראש השנה, אבל אין ספק שמדובר במהפך כלכלי משמעותי שלא ברור איך יתאושש ממנו. תמיד נחמד לגלות שאנחנו לא היחידים שבמינוס.

רמי פורטיס
פורטיס. מתרגש מעדן בן זקן | צילום: פרי

פורטיס מתמסחר

מעל שלושים שנה עברו בין "רד מעל מסך הטלוויזיה שלי", שיצא ב-1979, ועד שרמי פורטיס בכבודו ובעצמו התיישב על כס השיפוט של "האקס פקטור" לצד שירי מימון, עברי לידר ומשה פרץ. בין לבין הוא הספיק לחבוט בז'אנר הריאליטי בכמה וכמה הזדמנויות. אז מה גרם למהפך הזה? אולי פורטיס הבין עד כמה קשה לזמרים צעירים לפרוץ היום ושאין שום דבר רע בקצת קיצורי דרך, או שפשוט הציעו לו מלא מלא כסף. מה שבטוח זה שהמעבר מרוקר בועט ואידיאליסט למנטור שמזיל דמעה לאחר ביצוע של עדן בן זקן, מעולם לא נראה טבעי יותר.

חינה נינט ויוסי
נינט. חיננינה, חתונינה, הריונינה | צילום: מתוך האינסטגרם של יריב פיין וגיא כושי, instagram

נינט מתחתנת, הריונית ועוזבת את הארץ

עברנו כבר לא מעט מהפכים עם נינט, רובם קשורים לצבע שיערה, אבל השנה התרחש המהפך המשמעותי מכולם. לאחר שמונה שנים של זוגיות ורגע לפני שהם סוגרים את הבסטה ומתחתנים, יודה ונינט החליטו להיפרד. בקושי ארבעה חודשים לאחר מכן, נינט כבר החלה לצאת עם יוסי מזרחי, חבר להקת הקולקטיב או כמו שנהוג לכנותו "ההוא עם הזקן שנראה קצת כמו הומלס". וכאילו זה לא מהפך גדול מספיק, לפני מספר חודשים גם גילינו שנינט בהריון, שהיא ויוסי מתחתנים ואחרי זה גם מתכננים לעזוב את הארץ. איך מעכלים את כל השינויים האלו? מדוע אף אחד לא פותח קו מצוקה שיאויש יומיים וליל על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שיסייעו לנו להתמודד, או סתם יתנו אוזן קשבת? נינט אל תעזבי אותנו! נעשה בייביסיטר פלוס נקנה לך עותק של "הלוחשת לתינוקות" ושמן פרינאום. אוהבים.

שיר לשלום | צילום: לע"מ, חדשות

ביבי מתמרכז

חזק מול החמאס? ינצח את הטרור? במבצע האחרון כולנו גילינו שראש הממשלה שלנו הוא קצת פחות צוק איתן משחשבנו. אולי זו ההשפעה של קולגות קיצוניות ממנו כמו ליברמן או בנט, אבל ביבי עשה רושם מתון, כמעט יוני. שייזהר כשהוא מגיע לכיכר. ביבי לא הפסיק לחתור להפסקת אש על רקע שאגות "לשטח את עזה!" של ההמון המוסת, שכנקמה הוריד אותו בסקרים לשפל. המלחמה האומללה בעזה אמנם הסתיימה, אבל הקרב  של ביבי על שיקום תדמיתו רק מתחיל.

mako מסכם את תשע"ד - לכל הכתבות