רוצים להתחיל למחזר אבל אין לכם מושג מאיפה להתחיל ואיך לרתום את כל בני הבית? קבלו 5 טיפים למיחזור ביתי באפס מאמץ: 

מצאו מקום

אחד המכשולים הגדולים הוא: "איפה לשים את כל מה שצריך למחזר?" אם תעשו לאריזות הריקות מקום מראש במזווה, במחסן או באחת ממגירות המטבח- זה יהפוך לקל ממש. נוזל הכביסה שלכם נגמר? הניחו אותו במקום הייעודי, עד שתעבירו אותו לפח הכתום.

מיצאו מקום בבית למיחזור  (צילום: Aleksandra Suzi, shutterstock)
מיצאו מקום בבית למיחזור | צילום: Aleksandra Suzi, shutterstock

צרו הרגל קבוע

הפכו את הביקור בפח הכתום לנוהל, ממש כמו צחצוח שיניים. אתם בדרך לגן עם הילדים? עצרו בפח הכתום הקרוב אליכם וסמנו "וי" על המשימה החשובה הזו. כך גם הילדים ילמדו שזה חלק בלתי נפרד מהחיים וזה כנראה ה-"וי" המשמעותי ביותר.

אספו בשקית רב פעמית

הניחו ליד פח האשפה הביתי שלכם, שקית רב פעמית גדולה והשליכו אליה כל אריזה ריקה. את השקית הרב פעמית, קחו איתכם כשאתם יורדים לזרוק את האשפה. השליכו את האריזות הריקות שאספתם לפחו הכתום ואת יתר האשפה לפח הירוק. רק אל תשכחו להחזיר את השקית הרב פעמית הביתה כדי שתוכלו להשתמש בה שוב ושוב.

שקית רב פעמית של תמיר מיחזור  (צילום: תאגיד המיחזור תמיר )
אספו את האשפה למיחזור בשקיות רב פעמיות | צילום: תאגיד המיחזור תמיר

צאו לשאוף אוויר

מילאתם שקית? זו בדיוק ההזדמנות שלכם לצאת מהבית לשאוף קצת אוויר צח. רדו ופנו את האריזות לפח הכתום. רוצים לשדרג את החוויה והכוונה? מנו את אחד הילדים לאחראי המיחזור בבית. כך, הוא גם יתרום למטלות הבית וגם ירגיש חלק כשליח של ממש במאמץ לשמור על הסביבה.

פח מיחזור תאגיד המיחזור תמיר  (צילום: תאגיד המחזור תמיר )
צאו לשאוף אוויר ועל הדרך- תמחזרו | צילום: תאגיד המחזור תמיר

עדיין מבולבלים?

בשנים האחרונות, יותר ויותר יצרנים התחילו להדפיס את סמלי המיחזור על גבי האריזות בצבעים שונים: כתום, סגול וכחול- כך שהיום, הרבה יותר פשוט לדעת מה להשליך ולאן. אין פשוט וקל מזה. מה שלא יהיה, זכרו: לא חייבים לעבור מאפס למאה. התחילו בקטן, השאר יבוא מתוך ההרגלים החדשים שלכם.

סימוני אריזות למיחזור תמיר תאגיד המיחזור  (צילום: תאגיד המיחזור תמיר )
סמלי המיחזור שיעשו לכם סדר | צילום: תאגיד המיחזור תמיר